تازه های خبری
بخش کاربری
نیازمندی های صنف آهن ایران
Skip Navigation Links.
تبلیغات

آرشیو اخبار

رشد 13 درصدی تولید فولاد آذربایجان
این شرکت در ۶ ماهه نخست سال ۹۰ حدود ۲۷۲ هزار و ۵۰۰ تن محصول تولید کرد، این در حالی است که میزان تولید این شرکت در مدت مشابه سال ۸۹، حدود ۲۴۰ هزار و ۵۵۶ تن محصول بود.
ایلنا: میزان تولید فولاد آذربایجان در ۶ ماهه نخست امسال ۱۳ درصد افزایش یافت.
به گزارش ایلنا، سید باقر مرتضوی، مدیر عامل شرکت فولاد آذربایجان با بیان این مطالب گفت: این شرکت در ۶ ماهه نخست سال ۹۰ حدود ۲۷۲ هزار و ۵۰۰ تن محصول تولید کرد، این در حالی است که میزان تولید این شرکت در مدت مشابه سال ۸۹، حدود ۲۴۰ هزار و ۵۵۶ تن محصول بود.
مدیر عامل شرکت فولاد آذربایجان با اشاره به اقدامات انجام شده در راستای اصلاح الگوی مصرف انرژی، تصریح کرد: این شرکت برای کاهش مصرف انرژی، راهکارهایی همچون اصلاح تعرفه‌ها (نظیر اصلاح تعرفه فیدر ۶۳ کیلوولت)، کاهش مصرف برق در ساعات پیک‌بار و انجام توقفات در ساعات اوج بار را عملیاتی کرده است.
وی ادامه داد: نصب دستگاه تصحیح‌کننده در ورودی کنتور گاز شرکت برای قرائت واقعی مقادیر مصرفی گاز با توجه به فشار و دما در ساعات مختلف شبانه روز، از دیگر اقدامات انجام شده در این زمینه بوده است، به‌طوری که با این روش، به طور متوسط بین ۶۰ تا ۳۰۰ هزار متر مکعب در ماه کاهش مصرف گاز داشته‌ایم.

مرتضوی افزود: پیشنهاد در حال بررسی دیگر برای کاهش مصرف انرژی در خط تولید، جوش دادن شمش‌ها به همدیگر پس از خروج از کوره است که با اجرای این فرآیند، علاوه بر کاهش ضایعات، از توقفات خط تولید نیز جلوگیری کرده و در نتیجه، کاهش مصرف انرژی را به دنبال خواهد داشت.نویسنده:حمید آجرلو
منبع:ایلنا
تاریخ انتشار:1390/07/19
ساعت انتشار:14:14:10