تازه های خبری
بخش کاربری
نیازمندی های صنف آهن ایران
Skip Navigation Links.
تبلیغات

جهان • رشد بی سابقه قیمت مس در بورس فلزات لندن به خاطر چشم انداز نگران کننده عرضه
  ۱۳۸۹ يکشنبه ۳ بهمن
  بلومبرگ گزارش داد که قیمت مس با این احتمال که تقاضا از عرضه پیشی بگیرد و روند بهبود اقتصاد جهانی تداوم یابد و همچنین به دلیل رویکرد سرمایه گذاران به این فلز برای در امان ماندن از زیانهای ناشی از ضعف دلار، به رکوردی جدید دست یافت.
 • انتظار کاهش قراضه در بازارهای جهانی
  ۱۳۸۹ يکشنبه ۳ بهمن
  گروه بورس كالا- هفته گذشته با وجود اینکه قیمت بیلت همچنان در بازارهای جهانی در اوج قرار داشت، اما در بخش‌هاي مختلف دیگر همچون مقاطع و مواد اولیه رشد قیمت‌ها متوقف شد.
 • صعود سنگ‌آهن، ثبات قراضه
  ۱۳۸۹ يکشنبه ۳ بهمن
  هفته گذشته قیمت سنگ‌آهن به روند صعودی خود ادامه داد. سنگ‌آهن خلوص 5/63 درصد هند تحویل بنادر چین به 5/191 دلار هر تن رسید.
 • احداث یک کارخانه بزرگ فرآوری سنگ‌آهن در روسیه
  ۱۳۸۹ شنبه ۲ بهمن
  شرکت‌های روسیه و چین کار ساخت یک کارخانه بزرگ فرآوری سنگ‌آهن در منطقه خودمختار اوریسکایا را آغاز کردند.
 • تولد دوباره صنعت فولاد
  ۱۳۸۹ شنبه ۲ بهمن
  صنعت فولادسازی جهان در سال 2010 بیشترین رشد تولید خود طی بیش از 55 سال اخیر را تجربه کرد.
 • تنها پس از دو روز کاهش قیمت‌ها
  رشد قیمت فلزات اساسی از سر گرفته شد
  ۱۳۸۹ شنبه ۲ بهمن
  نمابورس، بین‌الملل - روز گذشته در پایان معاملات هفته، قیمت فلزات اساسی پس از دو روز کاهش قابل‌ ملاحظه افزایش یافت. روز پنج‌شنبه قیمت مس و دیگر فلزات اساسی بین 1 تا 2 درصد کاهش یافته بود زیرا نه تنها ارزش دلار بالا می‌رفت بلکه نگرانی‌هایی درباره اقدام دولت چین برای مهار رشد اقتصادی و کاستن از نرخ تورم بر بازارها حاکم شده بود. روز جمعه با کاهش ارزش دلار، قیمت هر تن مس برای تحویل سه ماه آینده یک درصد افزایش یافت.
 • برای دومین هفته به سبب فقدان تقاضای کافی
  قیمت شمش فولاد دریای سیاه کاهش یافت
  ۱۳۸۹ شنبه ۲ بهمن
  نمابورس، بین‌الملل - این هفته نیز قیمت شمش فولاد در بازار حوزه دریای سیاه کاهش یافت. همچون هفته پیش، تقاضای پایین از سوی خریداران اصلی این ماده خام سبب شده تولیدکنندگان ترکیه‌ای مجبور شوند از قیمت پیشنهادی بکاهند.
 • مدیر عامل فریپورت از تنگنای بسیار شدید بازار مس جهانی و کمبود عرضه جدید این فلز خبر می دهد
  ۱۳۸۹ شنبه ۲ بهمن
  ریچارد ادکرسون، مدیر عامل شرکت مس و طلای فریپورت مک موران ، روز پنجشنبه گفت که تقاضای بالای چین و دیگر اقتصادهای در حال شکوفایی برای مس ، همراه با بهبودهای مداوم در آمریکای شمالی و اروپا، منجر به بازاری بسیار پر تنگنا برای این فلز شده است.
 • بازار ورق امریکا
  ۱۳۸۹ شنبه ۲ بهمن
  مرکز خدمات فولاد ایران- با افزایش قمیت کارخانه ها در هفته گذشته قیمت ورق تخت در امریکا صعودی بود. البته باید دید افزایش قیمت ها کامل پذیرفته می شود یا خیر.
 • بهبود بازار ورق در عربستان
  ۱۳۸۹ شنبه ۲ بهمن
  مرکز خدمات فولاد ایران- تقاضای ورق در عربستان سعودی در حد مطلوبی قرار دارد و برخی از دست اندرکاران پیش بینی می کنند که قیمت این محصول در آینده صعودی باشد.