تازه های خبری
بخش کاربری
نیازمندی های صنف آهن ایران
Skip Navigation Links.
تبلیغات

جهان • کاهش قیمت قراضه وارداتی در هند و ترکیه
  ۱۳۸۹ سه شنبه ۱۹ بهمن
  مرکز خدمات فولاد ایران- گزارش اخیر استیل ایندکس نشان می دهد که قیمت قراضه وارداتی در ترکیه و هند کاهش یافته است. قیمت قراضه در این دو کشور 3 تا 5 درصد کمتر از چهار هفته گذشته می باشد.
 • قراضه سی آی اس: بازار فوریه در سکوت
  ۱۳۸۹ سه شنبه ۱۹ بهمن
  مرکز خدمات فولاد ایران- ماه فوریه با شرایط مطلوبی برای صادرکنندگان قراضه سی آی اس آغاز نشد. علی رغم باز گشت فعالیت به بازار ترکیه، هنوز کنترل قیمت ها در دست فولاد سازان است و قیمت قراردادهای جدید نیز بالا نرفته است. قیمت درخواستی ترک ها پایین تر از قیمت مورد نظر اوکراین و روسیه بوده است.
 • بیلت سی آی اس، در انتظار روز های بهتر
  ۱۳۸۹ سه شنبه ۱۹ بهمن
  مرکز خدمات فولاد ایران- صادر کنندگان بیلت سی آی اس شرایط مطلوبی ندارند. فعالیت بازار های فروش پایین آمده و قیمت قراضه همچنان رو به پایین است. خریداران خاور میانه هنوز در انتظار کاهش قیمت ها نشسته اند و برخی کشور های آسیایی هفته اخیر را در تعطیلات بوده اند. تولید فوریه، اواخر دسامبرو واوایل ژانویه پیش فروش شده و آن ها عجله ای در فروش محصول مارس ندارند. علی رغم فشار مشتریان، عرضه کننده ها قصد کاهش قیمت ندارند و امیدوارند در آینده وضعیت بهتر شود.
 • افزایش تقاضای ذغال سنگ برای تولید انرژی
  ۱۳۸۹ سه شنبه ۱۹ بهمن
  مرکز خدمات فولاد ایران- افزایش شدید مصرف انرژی در کشورهای در حال توسعه محرک اصلی رشد صنعت انرژی در جهان می باشد. چین به بزرگترین مصرف کننده انرژی در جهان تبدیل شده است. تقاضای انرژی در آفریقا و هند نیز بالا خواهد بود. به همین دلیل دست اندرکاران باید اقدامات لازم برای برآوردن نیاز بازار را در نظر بگیرند.
 • کمبود پروژه های مس بزرگ بازار این فلز را در تنگنا قرار خواهد داد
  ۱۳۸۹ سه شنبه ۱۹ بهمن
  رویترز گزارش داد که عرضه مس جهانی در تنگنا باقی خواهد ماند و با توجه به کمبود پروژه های بزرگ و رشد تقاضا قیمت این فلز تا سال 2012 و شاید بعد از آن به 12000 دلار برای هر تن افزایش خواهد یافت.
 • اکویناکس تولید مس لوموانا را به 260 هزار تن افزایش خواهد داد
  ۱۳۸۹ سه شنبه ۱۹ بهمن
  اکویناکس مینرالز در تلاش برای افزایش تولید مس معدن لوموانا در زامبیا از 146690 تن سال گذشته به 260 هزار تن تا سال 2015 است.
 • همزمان با انتظار كاهش نرخ بيلت و نزول قراضه
  افزايش قيمت ميلگرد متوقف شد
  ۱۳۸۹ سه شنبه ۱۹ بهمن
  قيمت ميلگرد در بازارهاي جهاني، در هفته مورد بررسي در اغلب بازارهاي عمده جهاني از روند باثباتي برخوردار بوده است. به گزارش سايت سي‌ولكس‌كالا به نقل از متال بولتن تثبيت قيمت آهن قراضه و بيلت به همراه افت تقاضاي خريد موجب شد که بازارهاي جهاني ميلگرد نيز تحت تاثير قرار گيرد و در حال حاضر ضعف تقاضا بر اغلب بازارهاي جهاني ميلگرد حاكم است.
 • کاهش تقاضای فولاد در چین در سال 2011
  ۱۳۸۹ دوشنبه ۱۸ بهمن
  مرکز خدمات فولاد ایران- پیش بینی می شود که تقاضای فولاد در چین در سال 2011 کاهش یابد. ظرفیت تولید فولاد در این کشور بالاست و احتمال رشد قیمت سنگ آهن در کوتاه مدت وجود دارد به همین دلیل پیش بینی می شود که میزان سوددهی کارخانه ها در چین در آینده کاهش یابد.
 • ترک ها به دنبال بازارهای جدید برای صادرات میلگرد
  ۱۳۸۹ دوشنبه ۱۸ بهمن
  مرکز خدمات فولاد ایران- تولید کنندگان میلگرد در ترکیه به دلیل ناآرامی های سیاسی در برخی از کشورهای خاورمیانه از جمله مصر، تونس و لبنان که واردکنندگان اصلی میلگرد ترکیه بودند، دچار مشکل شده اند. به همین دلیل صادرکنندگان میلگرد در این کشور به دنبال بازارهای جدیدی برای صادرات محصولات خود هستند.
 • پایین بودن تقاضای ورق در امارات
  ۱۳۸۹ دوشنبه ۱۸ بهمن
  مرکز خدمات فولاد ایران- تقاضای ورق در امارات پایین است چرا که تجار موجودی مورد نیاز خود را در اختیار دارند و هنوز ساخت پروژه جدیدی نیز در این کشور آغاز نشده است. قیمت ورق در بازار داخلی این کشور کمتر از قیمت وارداتی این محصول می باشد و انبارداران ورق مورد نیاز خود را با قیمت هایی 100 تا 200 دلار هر تن کمتر از قیمت های کنونی خریداری کرده اند.