تازه های خبری
بخش کاربری
نیازمندی های صنف آهن ایران
Skip Navigation Links.
تبلیغات

جهان • احتمال افزایش قیمت قراضه در چین
  ۱۳۸۹ يکشنبه ۲۴ بهمن
  مرکز خدمات فولاد ایران- حجم معاملات قراضه در بازار داخلی چین در طول تعطیلات سال نو در این کشور پایین بود و قیمت ها ثابت. احتمالا قیمت قراضه در این کشور طی این هفته مجددا افزایش خواهد یافت.
 • بازار فولاد اروپا
  ۱۳۸۹ يکشنبه ۲۴ بهمن
  مرکز خدمات فولاد ایران- در اروپا قیمت مقاطع روندی نزولی داشته است. در ایتالیا قیمت پایه میلگرد و مفتول به 280 و 290 یورو افت نموده در حالی که پیش از این 330 تا 350 یورو بوده است.
 • فعالیت ساخت و ساز روسیه؛ رو به بالا
  ۱۳۸۹ يکشنبه ۲۴ بهمن
  مرکز خدمات فولاد ایران- تحلیل گران بر این باورند که فعالیت ساخت و ساز روسیه بالاست و تا چند سال آینده نیز این روند رو به رشد ادامه خواهد داشت.
 • کاهش ظرفیت تولید و بهبود بازار میلگرد امارات
  ۱۳۸۹ يکشنبه ۲۴ بهمن
  مرکز خدمات فولاد ایران- تجار میلگرد در امارات اظهار داشته اند که تعادل میان عرضه و تقاضا در بازار این کشور بهتر شده و فشار بر روی قیمت ها پایین آمده است. پیش بینی می شود که قیمت ها در ماه فوریه هم در همین سطح باقی بماند اما اطمینان تجار نسبت به تعادل میان عرضه و تقاضا افزایش یافته است.
 • کاهش صادرات سنگ آهن استرالیا
  ۱۳۸۹ يکشنبه ۲۴ بهمن
  مرکز خدمات فولاد ایران- حجم صادرات سنگ آهن از بندر هدلند استرالیا در ماه ژانویه افتی 7/11 درصدی را نسبت به ماه پیش از آن تجربه کرده است. حجم صادرات سنگ آهن به چین در ماه دسامبر نیز 3 میلیون تن کاهش یافته بود.
 • بازار سنگ آهن چین در سکوت موقت
  ۱۳۸۹ يکشنبه ۲۴ بهمن
  مرکز خدمات فولاد ایران- پس از پایان یافتن تعطیلات سال نو چین، هنوز بازار داخلی و واردات سنگ آهن در این کشور بهبود نیافته چون اغلب تجار هنوز فعالیت را آغاز نکرده اند و کسانی که کار را آغاز کرده اند منتظرند تا روند آینده بازار روشن تر شود.
 • تحولات مصر و بازار فولاد
  ۱۳۸۹ يکشنبه ۲۴ بهمن
  آنچه امروز در مصر می گذرد مسایل سیاسی است. سر فصل تمام خبرگزاری ها اتفاقاتی است که در آن کشور می افتد. دو نگرانی عمده وجود دارد اول مساله صلح مصر و اسرائیل، دوم قدرت گرفتن اخوان المسلمین.
 • پیش بینی می شود که زامبیا در سال 2011 حدود 850 هزار تن مس تولید کند
  ۱۳۸۹ يکشنبه ۲۴ بهمن
 • ناوتیلوس از کشف یک معدن مس زیر دریایی پر عیار دیگر خبر می دهد
  ۱۳۸۹ يکشنبه ۲۴ بهمن
  شرکت مواد معدنی ناوتیلوس (Nautilus Minerals )، که ماه گذشته مجوز معدنکاری در نخستین معدن زیر دریایی را از دولت پاپوآ گینه نو دریافت کرد، گفت که این شرکت یک معدن مس پر عیار دیگری را در اعماق دریای بیسمارک کشف کرده است.
 • کاتانگا در حال تدارک برای مرحله بعدی توسعه
  در عملیاتهای مس-کبالت خود در جمهوری دموکراتیک کنگو
  ۱۳۸۹ يکشنبه ۲۴ بهمن
  مدیر عامل شرکت معدنکاری کاتانگا، جان راس، گفت که این شرکت، واقع در بورس تورنتو، در مسیری قرار دارد که مرحله توسعه ظرفیت مجتمع مس و کبالت خود را در جمهوری دموکراتیک کنگو تا میانه سال جاری تکمیل کند.