تازه های خبری
بخش کاربری
نیازمندی های صنف آهن ایران
Skip Navigation Links.
تبلیغات

جهان • ترکیه کنترل بازار قراضه را در دست گرفت
  ۱۳۸۹ سه شنبه ۲۶ بهمن
  مرکز خدمات فولاد ایران- هفته گذشته در بازار قراضه ترکیه قیمت ها طبق انتظار کاهش داشت. توقف 10 روزه بازار قراضه به دلیل خروج فولاد سازان، موجب شد تا آن ها بتوانند از عرضه کننده ها قیمت های پایین تری درخواست کنند.
 • افت قیمت قراضه در شرق آسیا
  ۱۳۸۹ سه شنبه ۲۶ بهمن
  مرکز خدمات فولاد ایران- قیمت قراضه وارداتی در بازار شرق آسیا 10 تا 20 دلار نسبت به اواخر ژانویه افت نموده است. هفته گذشته محموله هایی از قراضه سنگین کلاس 1 و 2 خلوص 20-80 و خرد شده امریکا در 490 تا 495 دلار سی اف آر چین و مالزی شنیده شد در حالی که اواخر ژانویه 500 تا 510 دلار سی اف آر بوده است.
 • کارخانه ها در سی آی اس به دنبال بالا نگاه داشتن قیمت مقاطع
  ۱۳۸۹ سه شنبه ۲۶ بهمن
  مرکز خدمات فولاد ایران- قیمت بیلت و قراضه اخیرا نزولی بوده است به همین دلیل صادرکنندگان مقاطع در سی آی اس عجله ای برای فروش محصولات ماه مارس خود ندارند.
 • کاهش صادرات مقاطع ترکیه
  ۱۳۸۹ سه شنبه ۲۶ بهمن
  مرکز خدمات فولاد ایران- حجم صادرات مقاطع ترکیه در ماه ژانویه در حدود 124 هزار تن بود که نسبت به رقم 133 هزار تن در ماه دسامبر کاهش یافته است. در ژانویه سال گذشته 135 هزار تن مقاطع از ترکیه صادر شده بود.
 • کاهش قیمت بیلت صادراتی سی آی اس
  ۱۳۸۹ سه شنبه ۲۶ بهمن
  مرکز خدمات فولاد ایران- بازار صادرات بیلت سی آی اس آرام است. تقاضای خرید پایین می باشد و کارخانه ها نیز نمی توانند قیمت بیلت خود را بالا ببرند. بازار بیلت خاوردور نیز راکد است. قیمت بیلت در خاورمیانه نیز هنوز به دلیل کاهش حجم معاملات پایین نیامده است.
 • احتمال تغییر شرایط قراردادهای مواد اولیه به دلیل شرایط بد آب و هوایی
  ۱۳۸۹ دوشنبه ۲۵ بهمن
  مرکز خدمات فولاد ایران- افزایش بلایای طبیعی در استرالیا ممکن است شرکت های معدنی را وادار کند تا شرایط قراردادهای خود را تغییر داده و در قراردادهای جدید میزان تاثیر شرایط بد آب و هوایی برعملکرد این شرکت ها را دخیل کنند.
 • خشنودی ریو تینتو از قراردادهای فصلی سنگ آهن
  ۱۳۸۹ دوشنبه ۲۵ بهمن
  مرکز خدمات فولاد ایران- شرکت معدنی ریو تینتو اظهار داشته است که در آمد این شرکت از فروش سنگ آهن در سال 2010 دو برابر شده است. اما از آنجایی که این شرکت در حال توسعه معدن خود در پیلبارا می باشد، فروش خود در بازار نقدی را افزایش نخواهد داد. این شرکت از سیستم فصلی تعیین قیمت سنگ آهن اظهار رضایت کرده است.
 • دادگاه ممنوعیت صادرات سنگ آهن هند به تعویق افتاد
  ۱۳۸۹ دوشنبه ۲۵ بهمن
  مرکز خدمات فولاد ایران- دادگاه عالی هند بررسی ممنوعیت صادرات سنگ آهن از ایالت کارناتاکا را به چهارم مارس موکول نموده و اظهار داشته محموله هایی که قبل از اعمال ممنوعیت آماده صادرات شده بودند، اجازه حمل دارند.
 • رکورد جدید قیمت میلگرد در بورس شانگهای
  ۱۳۸۹ دوشنبه ۲۵ بهمن
  مرکز خدمات فولاد ایران- قیمت فیوچرز معاملات میلگرد در بورس شانگهای برای 5 روز متوالی صعودی بود و روز جمعه نیز به شدت بالا رفت و رکورد جدیدی را ثبت کرد. افزایش قیمت سنگ آهن، پایین بودن عرضه و تقاضای بالا دلیل اصلی رشد قیمت میلگرد در بورس شانگهای است.
 • قیمت بیلت در شمال آفریقا رو به پایین
  ۱۳۸۹ دوشنبه ۲۵ بهمن
  مرکز خدمات فولاد ایران- خریداران بیلت در شمال آفریقا سیاست انتظار را در پیش گرفته اند. در حالی که قیمت بیلت وارداتی به این منطقه طی چند هفته گذشته نزولی بوده است، خریداران در انتظار مشخص شدن روند بازار طی چند هفته آینده هستند. با توجه به پایین بودن موجودی بیلت انبارها در مراکش، خریداران چاره ای جز خرید تا پایان ماه فوریه را نخواهند داشت.