تازه های خبری
بخش کاربری
نیازمندی های صنف آهن ایران
Skip Navigation Links.
تبلیغات

جهان • افزایش قیمت فولاد توکیو استیل
  ۱۳۸۹ چهارشنبه ۴ اسفند
  مرکز خدمات فولاد ایران- کارخانه توکیو استیل قیمت محصولات فولادی خود را برای تحویل در ماه مارس به منظور جبران رشد قیمت قراضه 36 دلار هر تن بالا برده است به دنبال این امر قیمت محصولات این کارخانه از ماه دسامبرتا کنون 169 دلار هر تن افزایش یافته است.
 • افزایش واردات فولاد اروپا
  ۱۳۸۹ چهارشنبه ۴ اسفند
  مرکز خدمات فولاد ایران- بنا به گزارش یورومتال مجوزهای صادره برای واردات فولاد در اروپا در ماه ژانویه به شدت افزایش یافته و به 1 میلیون و 700 هزار تن رسیده است. اکثر دست اندرکاران پیش بینی می کنند که واردات فولاد در این قاره طی نیمه اول سال 2011 بالا باشد.
 • افزایش تولید فولاد جهان در ماه ژانویه
  ۱۳۸۹ چهارشنبه ۴ اسفند
  مرکز خدمات فولاد ایران- بنا به گزارش انجمن جهانی آهن و فولاد میزان تولید فولاد خام در جهان در ماه ژانویه به بالاترین حد از ماه مه 2010 رسیده است.
 • رشد تولید فولاد امریکا
  ۱۳۸۹ چهارشنبه ۴ اسفند
  مرکز خدمات فولاد ایران- هفته گذشته تولید فولاد امریکا و نرخ بهره وری فولاد سازان این کشور به روند صعودی خود ادامه داد.
 • قیمت مس شانگهای فارغ از سیاستهای انقباضی دولت چین افزایش می یابد
  ۱۳۸۹ چهارشنبه ۴ اسفند
  رویترز گزارش داد که قیمت مس شانگهای ، بی اعتنا به آخرین سیاستهای انقباضی دولت چین و علی رغم افت دو درصدی هفته گذشته، روز دوشنبه حدود یک درصد افزایش یافت؛ در حالیکه بهای این فلز در بورس فلزات لندن در همین روز تغییر چندانی نداشت.
 • قرارداد شرکت ذوب پان پاسیفیک با شرکت معدنکاری مس و طلای فریپورت مک موران
  ۱۳۸۹ چهارشنبه ۴ اسفند
  شرکت مس پان پاسیفیک، بزرگترین شرکت ذوب مس ژاپن، قراردادهای جداگانه ای را با تعرفه های فرآوری و پالایش افزایش یافته با معدن اسکوندیدا و شرکت معدنکاری مس و طلای فریپورت مک موران برای نیمه نخست سال 2011 به امضا رسانده است.
 • پيش‌بيني توليد 900 هزار تن مس در زامبيا
  ۱۳۸۹ سه شنبه ۳ اسفند
  پيش‌بيني مي‌شود توليد مس زامبيا در سال 2011 ميلادي به 900 هزار تن برسد.
 • کاهش تولید زغال سنگ بی اچ پی در سال 2011
  ۱۳۸۹ سه شنبه ۳ اسفند
  مرکز خدمات فولاد ایران- بخش عمده ای از معادن زغال سنگ استرالیا به دلیل شرایط بد آب و هوایی در منطقه کویینزلند در شرایط مطلوبی قرار ندارند و این امر بر میزان تولید، فروش و هزینه این شرکت تا پایان سال جاری تاثیر خواهد گذاشت.
 • برزیل به دنبال افزایش تولید سنگ آهن
  ۱۳۸۹ سه شنبه ۳ اسفند
  مرکز خدمات فولاد ایران- اخیرا دولت برزیل اعلام نمود که قصد دارد تا سال 2030 تولید سنگ آهن، مس و طلای خود را سه برابر کند. این خبر در واقع به برنامه های توسعه واله باز می گردد. این شرکت معدنی بزرگترین شرکت معدنی برزیل و یکی از غول های معدنی دنیاست. تولیدات واله شامل سنگ آهن، گندله سنگ آهن، نیکل، منگنز، آلومینوم، مس، طلا، نقره و پتاس می باشد.
 • صادرات ترکیه و تهدید تعرفه های ضد دامپینگ
  ۱۳۸۹ سه شنبه ۳ اسفند
  مرکز خدمات فولاد ایران- آن دسته از صادر کنندگان فولاد ترکیه که با اتحادیه اروپا داد و ستد دارند سال پر چالشی پیش رو خواهند داشت. چه بسا تعرفه های ضد دامپینگ اروپا تاثیر سوئی بر صادرات فولاد ترکیه نیز بگذارد. محصولات فولادی بسیاری چون مفتول ترکیه در پرونده های مختلفی از سال 1999 تا کنون در پیگرد اعمال تعرفه ضد دامپینگ بوده است. کشور های صادر کننده دیگری چون چین نیز از این امر متاثر بوده اند.