تازه های خبری
بخش کاربری
نیازمندی های صنف آهن ایران
Skip Navigation Links.
تبلیغات

جهان • گزارش هفتگی بازارفولاد- گزارش هفته 8
  ۱۳۸۹ شنبه ۷ اسفند
  بازار سنگ آهن با توقف خرید چینی ها از اواخر هفته قبل به خواب رفت و اوج قیمت 200 دلاری چندان ماندگار نبود. قیمت فعلی سنگ آهن خلوص 5/63 درصد هند 194 تا 196 دلار سی اف آر چین است البته بعضی صادر کننده ها نگران افت بازار نیستند. عرضه محدود است ، از این رو توقف خرید چینی ها نیز موقتی خواهد بود. از طرفی انجمن آهن و فولاد چین معتقد است قیمت سنگ آهن وارداتی در مارس و آوریل کاهش می یابد چون عرضه بهتر می شود.
 • بازار داخلی سنگ آهن در چین
  ۱۳۸۹ شنبه ۷ اسفند
  مرکز خدمات فولاد ایران-با کاهش اعتماد در بازار فولاد، قیممت سنگ آهن در بازار داخلی چین نیز در ایالت شمالی هبی به تدریج کاهشی شده است. ولی انتظار می رود محدودیت عرضه قیمت ها را باز هم بالا ببرد. اخیرا قیمت سنگ آهن در بازار داخلی چین 2 دلار کاهش داشت و بهبود مجدد بازار فولاد در اوایل هفته قبل موجب شد تا باز هم به قیمت قبلی بازگردد. در واقع دو هفته ای است که قیمت نسبتا ثابت بوده و کنسانتره سنگ آهن خلوص 66 درصد در ایالت هبی 201 تا 205 دلار در هر تن مرطوب با 17 درصد مالیات بر ارزش افزوده روی تریلی می باشد.
 • افزایش قیمت ورق صادراتی در روسیه و اوکراین
  ۱۳۸۹ شنبه ۷ اسفند
  مرکز خدمات فولاد ایران- گزارش ها نشان می دهد که کارخانه ها در روسیه و اوکراین قیمت ورق ماه مارس خود را اعلام کرده اند.
 • بازار آرام میلگرد در خاوردور
  ۱۳۸۹ شنبه ۷ اسفند
  مرکز خدمات فولاد ایران- قیمت پیشنهادی میلگرد وارداتی از ترکیه 700 دلار هر تن سی اف آر سنگاپور می باشد که نسبت به قیمت 730 تا 750 دلار هر تن سی اف آر در اوایل فوریه کاهش یافته است. گزارش ها نشان می دهد که میلگرد ترکیه در حدود دو هفته قبل در قیمت 690 دلار هر تن سی اف آر خریداری شده بود. هفته گذشته هم یک محموله در قیمت 700 دلار هر تن سی اف آر معامله شده است.
 • ثبات قیمت میلگرد در آمریکا
  ۱۳۸۹ شنبه ۷ اسفند
  مرکز خدمات فولاد ایران- قیمت میلگرد در بازار نقدی آمریکا در حدود 750 تا 775 دلار هر شورت تن فوب می باشد. برخی از تجار نیز بر این باورند که احتمال رشد قیمت این محصول در آینده نزدیک ضعیف است.
 • آشفتگی بازار بیلت در سی آی اس
  ۱۳۸۹ شنبه ۷ اسفند
  مرکز خدمات فولاد ایران- صادرکنندگان بیلت در منطقه دریای خزر با شرایط سختی روبرو هستند. پس از انجام چند معامله در اوایل ماه فوریه، در حال حاضر تجار ایرانی از بازار خارج شده اند. تقاضای بیلت در ایران به دلیل مشخص نبودن وضعیت اقتصادی در آینده و کاهش معاملات مقاطع پایین آمده است. به همین دلیل کارخانه هایی که فروش بیلت ماه فوریه خود را به پایان نرسانده اند چاره ای جز کاهش قیمت این محصول را ندارند. البته کارخانه ها هنوز تمایلی برای فروش بیلت ماه مارس خود را ندارند و در انتظار افزایش تقاضا هستند.
 • احتمال کاهش قیمت فولاد در چین در فصل دوم
  ۱۳۸۹ شنبه ۷ اسفند
  مرکز خدمات فولاد ایران- یکی از مقامات ارشد صنعت فولاد چین پیش بینی می کند که قیمت فولاد در این کشور طی دو ماه آینده صعودی اما مجددا طی فصل دوم کاهش یابد.
 • افزایش قمیت ورق پاکستان استیل
  ۱۳۸۹ شنبه ۷ اسفند
  مرکز خدمات فولاد ایران- پاکستان استیل قیمت ورق گرم، ورق سرد و ورق آجدار خود را 2 تا 15 دلار هر تن بالا برده است. این چهارمین بار است که این کارخانه قیمت محصولات خود را در ماه فوریه تغییر داده است. پاکستان استیل آخرین بار قیمت محصولات خود را روز 15 فوریه افزایش داده بود.
 • کاهش صادرات بیلت سی‌آی‌اس
  ۱۳۸۹ شنبه ۷ اسفند
  مرکز خدمات فولاد ایران- شرایط بازار صادرات بیلت سی‌آی‌اس مطلوب به نظر نمی‌رسد.
 • در مبادلات بازارهای جهانی رخ داد:
  رشد 20 دلاری نرخ شمش فولاد
  ۱۳۸۹ شنبه ۷ اسفند
  گروه بورس کالا- شمش فولاد هفته پيش در بازار‌های جهانی شاهد رشد قیمت 20 دلاری در هر تن بود.