تازه های خبری
بخش کاربری
نیازمندی های صنف آهن ایران
Skip Navigation Links.
تبلیغات

جهان • روند صعودی صادرات مواد معدنی در استرالیا
  ۱۳۸۹ چهارشنبه ۱۱ اسفند
  استرالیا بزرگترین صادر کننده سنگ آهن جهان امسال با توجه به برنامه های افزایش تولید بی اچ پی و ریوتینتو صادرات خود را 5/5 درصد افزایش خواهد داد. برخی از مقامات ارشد استرالیایی پیش بینی می کنند که میزان سالانه تولید مواد معدنی در این کشور طی سال جاری افزایش یافته و رکورد جدیدی را ثبت کند.
 • افزایش صادرات سنگ آهن واله در سال 2010
  ۱۳۸۹ چهارشنبه ۱۱ اسفند
  مرکز خدمات فولاد ایران-حجم صادرات سنگ آهن و گندله واله در سال 2010 رشدی 1/19 درصدی را نسبت به سال پیش از آن تجربه کرده است.
 • افزایش موجودی سنگ آهن در بنادر چین
  ۱۳۸۹ چهارشنبه ۱۱ اسفند
  مرکز خدمات فولاد ایران-موجودی سنگ آهن در بنادر چین روز 25 فوریه به دلیل پایین بودن تقاضا افزایش یافت و به 81 میلیون و 50 هزار تن رسید. قیمت سنگ آهن وارداتی رو به کاهش است که این امر بر قیمت سنگ آهن موجود در بنادر نیز تاثیر خواهد گذاشت.
 • شاخص قیمت سنگ آهن
  ۱۳۸۹ چهارشنبه ۱۱ اسفند
  مرکز خدمات فولاد ایران-استیل ایندکس شاخص قیمت سنگ آهن خلوص 62 درصد سی اف آر چین را برای متوسط دوره دسامبر تا فوریه 178 دلار و 21 سنت هر تن خشک اعلام نموده، از این رو می توان گفت که قیمت قراردادی فصل آوریل تا ژوئن 19 درصد افزایش خواهد یافت. این میانگین قیمت نسبت به متوسط قیمت سپتامبر تا نوامبر 9/18 درصد بالاتر است.
 • تقاضای پایین در بازار صادرات مقاطع سی آی اس
  ۱۳۸۹ چهارشنبه ۱۱ اسفند
  مرکز خدمات فولاد ایران-صادر کنندگان مقاطع سی آی اس هنوز با مشکل تقاضای پایین محصولات خود روبرو هستند. برخی بازارها تقاضای محدودی از مفتول دارند ولی بازار میلگرد پر ابهام است. مشتریان خاور میانه و اروپا در ادامه روند نزولی بازار، فعال نیستند و منتظرند تا عرضه کننده ها قیمت را به میزان قابل توجه ای کاهش دهند. ولی از طرفی عرضه کننده ها هنوز عقب نشینی نکرده اند.
 • کاهش قیمت قراضه در چین
  ۱۳۸۹ چهارشنبه ۱۱ اسفند
  مرکز خدمات فولاد ایران-با توجه به کاهش قیمت میلگرد در چین، قیمت قراضه نیز در این کشور طی چند روز گذشته نزولی بوده است.
 • بائواستیل و اولین قرارداد بلندمدت زغال سنگ
  ۱۳۸۹ چهارشنبه ۱۱ اسفند
  مرکز خدمات فولاد ایران-کارخانه بائواستیل چین اولین قرارداد بلند مدت زغال سنگ را با شرکت معدنی ریوتینتو منعقد کرده است. بر اساس این قرارداد شرکت معدنی ریوتینتو به مدت سه سال زغال سنگ با کیفیت بالا را به این شرکت عرضه خواهد کرد و زمان قرارداد آنها از سال جاری آغاز خواهد شد. البته هنوز حجم عرضه این محصول اعلام نشده است.
 • بازار ورق امریکا
  ۱۳۸۹ چهارشنبه ۱۱ اسفند
  مرکز خدمات فولاد ایران-قیمت ورق در بازار نقدی امریکا از هفته گذشته روند صعودی را آغاز نمود. برخی کارخانه ها تولید را ثابت نگه داشته اند و برخی محصولات با کمبود عرضه مواجه شده است.
 • ثبات قیمت بیلت در بازار‌های جهانی
  ۱۳۸۹ چهارشنبه ۱۱ اسفند
  در هفته گذشته، قيمت بيلت در تعدادي از بازارهاي جهاني باز هم از روند نزولي برخوردار بوده است.
 • بازار بیلت سی آی اس همچنان سردرگم
  ۱۳۸۹ سه شنبه ۱۰ اسفند
  مرکز خدمات فولاد ایران- روند آینده بازار صادرات بیلت سی آی اس مشخص نیست. در حالی که خریداران بر این باورند که نا آرامی های سیاسی در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا منجر به افت بیشتر قیمت ها خواهد شد، کارخانه ها اظهار داشته اند که قیمت بیلت خود را پایین نخواهند آورد. البته هنوز به طور قطع نمی توان در مورد روند آینده قیمت ها داوری کرد.