تازه های خبری
بخش کاربری
نیازمندی های صنف آهن ایران
Skip Navigation Links.
تبلیغات

جهان • بازار میلگرد صادراتی ترکیه
  ۱۳۸۹ يکشنبه ۱۵ اسفند
  مرکز خدمات فولاد ایران- صادر کنندگان میلگرد ترکیه همچنان در 660 تا 670 دلار فوب پیشنهاد می دهند و تقاضای خاور دور، امریکای مرکزی و جنوبی و کشور امریکا بالاست و از صادرات ترکیه استقبال شده است. قیمت پیشنهادی قراضه امریکا به 465 تا 470 دلار سی اف آر افزایش یافته و قیمت های مشابه ای از جانب خاور دور شنیده شده است.
 • بازار ورق در جهان
  ۱۳۸۹ يکشنبه ۱۵ اسفند
  مرکز خدمات فولاد ایران- برخی از دست اندرکاران بر این باورند که قیمت ورق در آمریکا به سقف خود نزدیک شده است. محدودیت عرضه به دلیل تعمیرات کارخانه ها، کمبود موجودی قراضه و افزایش هزینه تولید منجر به رشد سریع قیمت ورق طی چند ماه گذشته شده بود. با توجه به سطح تقاضا در بازار، عده ای پیش بینی می کنند که رشد اخیر قیمت ورق مورد قبول خریداران قرار نگیرد.
 • بازار تیرآهن در خاوردور
  ۱۳۸۹ يکشنبه ۱۵ اسفند
  مرکز خدمات فولاد ایران- تیرآهن بال پهن وارداتی سایز 600 میلیمتر برای تحویل در ماه آوریل در خاوردور طی دو هفته گذشته در قیمت 840 تا 850 دلار هر تن سی اف آر معامله شده است که نسبت به قیمت 820 تا 830 دلار هر تن سی اف آر طی نیمه دوم ژانویه و 780 تا 800 دلار هر تن سی اف آر در اوایل ماه جاری افزایش یافته است.
 • بازار میلگرد ایتالیا تحت تاثیر تنش های شمال افریقا
  ۱۳۸۹ يکشنبه ۱۵ اسفند
  مرکز خدمات فولاد ایران- ماه گذشته قیمت میلگرد در ایتالیا 40 تا 50 یورو افت داشته چون قیمت قراضه کاهش یافت و تقاضا نیز نزولی بود. قیمت پایه میلگرد در بازر ایتالیا 270 یورو است که معادل 500 تا 505 یورو درب کارخانه است. اواخر ژانویه تولید کننده ها به دنبال 350 یورو قیمت پایه بودند ولی موفق نشدند. در حال حاضر قیمت پایه واقعی 40 تا 60 یورو ارزان تر است. بازار مارس در ابهام است و به شدت به وضعیت بازار قراضه وابسته است.
 • بلومبرگ گزارش داد:
  چین بزرگترین متقاضی مس
  ۱۳۸۹ يکشنبه ۱۵ اسفند
  چین به سرعت در حال افزایش زیرساخت ها و رونق شبکه برقی خود است که این پیشرفت موجب افزایش میزان تقاضا برای دریافت مس در این کشور می شود.
 • استرالیا با توجه به سیر صعودی قیمت مس پیش بینی میزان تولید سال 2011 خود را بالا برد
  افزایش قیمت مس در استرالیا
  ۱۳۸۹ شنبه ۱۴ اسفند
  استرالیا با توجه به اقدامات شرکتهای تولید کننده مس برای افزایش تولید در جهت بهره برداری بیشتر از سیر صعودی قیمت این فلز، پیش بینی تولید سال 2011 را بالا برد، اما اداره اقتصاد زراعی و منابع و علوم این کشور معتقد است که پس از آن میزان تولید در سطحی راکد باقی خواهد ماند.
 • احتمال افزایش قیمت سنگ آهن به دنبال بالا رفتن تعرفه گمرک هند
  ۱۳۸۹ پنج شنبه ۱۲ اسفند
  مرکز خدمات فولاد ایران- برخی از تحلیلگران پیش بینی می کنند که در پی افزایش تعرفه گمرکی صادرات سنگ آهن از هند و رسیدن آن به 20 درصد شرکت های معدنی ریو تینتو، بی اچ پی و دیگر شرکت های معدنی استرالیا قیمت این محصول را طی فصل سوم بالا ببرند.
 • کاهش قیمت سنگ آهن در چین
  ۱۳۸۹ پنج شنبه ۱۲ اسفند
  مرکز خدمات فولاد ایران- قیمت سنگ آهن در بازار داخلی چین طی هفته جاری به دلیل بازار آرام محصولات فولادی کاهش یافته است و تمایل شرکت های معدنی در چین برای فروش بالا رفته است.
 • بازار سنگ آهن در ثبات موقتی
  ۱۳۸۹ پنج شنبه ۱۲ اسفند
  مرکز خدمات فولاد ایران- قیمت سنگ آهن دربازار نقدی روز سه شنبه را در ثبات گذراند چرا که افت تقاضای چین مانع از بروز اثرات اعمال تعرفه های جدید صادرات سنگ آهن هند بر بازار نقدی شد. تجار در انتظارند قیمت ها تا چند روز آینده بالابرود.
 • افزایش قیمت خرید قراضه در چین
  ۱۳۸۹ پنج شنبه ۱۲ اسفند
  مرکز خدمات فولاد ایران- اگر چه چشم انداز بازار فولاد و قراضه در چین مطلوب نیست اما برخی از کارخانه ها در این کشور قیمت خرید قراضه خود را بالا برده اند.