تازه های خبری
بخش کاربری
نیازمندی های صنف آهن ایران
Skip Navigation Links.
تبلیغات

جهان • با پایین آمدن قیمت مس به علت زلزله ژاپن، دورنمای بلند مدت این فلز مثبت است
  ۱۳۸۹ پنج شنبه ۲۶ اسفند
  رویترز گزارش داد که به علت استمرار تأثیر منفی عواقب زلزله ژاپن بر بازارها قیمت مس پایین تر امده است، اما دورنمای تقاضای بلند مدت برای این فلز و فلزات صنعتی دیگر در اثر تلاشهای بازسازی پس از زلزله مثبت خواهد بود.
 • پیش بینی افزایش تولید مس چین در ماه مارس
  ۱۳۸۹ چهارشنبه ۲۵ اسفند
  رویترز گزارش داد که انتظار می رود تولید مس پالایش یافته چین در ماه مارس افزایش یابد، و بر تقریباً 8 درصد رشد انجام گرفته در دو ماهه نخست سال جاری نسبت به دو ماهه نخست سال 2010 ، بیافزاید. در اینصورت عرضه محلی صعود خواهد کرد و از میزان تقاضا کاسته خواهد شد.
 • برآوردها از وضعیت آینده بازار مس
  ۱۳۸۹ چهارشنبه ۲۵ اسفند
  به گزارش Standard Bank Plc مس بهترین دورنما را در میان فلزات داشته و آلومینیوم بدترین روند را در آینده خواهد داشت.
 • اینفوماین اعلام کرد:
  افزایش قیمت فولاد در هفته گذشته
  ۱۳۸۹ چهارشنبه ۲۵ اسفند
  قیمت فولاد در هفته گذشته از 0.24 دلار برای هر پوند به 0.25 دلار افزایش یافت.
 • پیش بینی چین برای افزایش کسری مس
  ۱۳۸۹ سه شنبه ۲۴ اسفند
  بلومبرگ گزارش داد که چین در سال 2011 با 2.44 میلیون تن کسری عرضه مس پالایش یافته روبرو خواهد شد که نسبت به رقم سال 2010 بیشتر است.
 • تحلیل هفتگی بازار فلزات اساسی
  ۱۳۸۹ سه شنبه ۲۴ اسفند
  پیمان ارمغان- در هفته منتهی به 11 مارس کلیه فلزات اساسی یکي از کاهشی‌ترین هفته‌های خود را طی ماه‌های اخیر تجربه کردند، به طوری که برای فلزی مانند نیکل شاهد کاهش نزدیک به 11 درصد طی یک هفته بودیم که رقم بی‌سابقه‌ای به شمار می‌آید.
 • افزایش صادرات بیلت از ترکیه
  ۱۳۸۹ يکشنبه ۲۲ اسفند
  مرکز خدمات فولاد ایران- حجم صادرات بیلت ترکیه در ماه فوریه در حدود 285 هزار تن بوده است که نسبت به رقم 127 هزار تن در ماه ژانویه افزایش یافته است. حجم صادرات بیلت این کشور در ماه فوریه رشدی 22 درصدی را نسبت به مدت مشابه سال گذشته تجربه کرده است.
 • قراضه در آمریکا همچنان رو به بالا
  ۱۳۸۹ يکشنبه ۲۲ اسفند
  مرکز خدمات فولاد ایران- بسیاری از دست اندرکاران بازار بر این باورند که قیمت قراضه در آمریکا طی سال جاری بالا خواهد ماند البته در این میان عده ای نیز مخالف این امر هستند.
 • بهبود بازار چدن صادراتی در سی آی اس
  ۱۳۸۹ يکشنبه ۲۲ اسفند
  مرکز خدمات فولاد ایران- صادرکنندگان چدن سی آی اس پیش بینی می کنند که حجم صادرات این محصول در ماه جاری به دلیل افزایش قیمت قراضه، کاهش عرضه و پایین آمدن سطح موجودی انبارها، افزایش یابد.
 • رکود بازار میلگرد در مصر
  ۱۳۸۹ يکشنبه ۲۲ اسفند
  مرکز خدمات فولاد ایران- حجم معاملات میلگرد در مصر به دلیل روند کند بهبود وضعیت اقتصادی این کشور، زیاد بالا نرفته است. پیش بینی می شود که قیمت معاملات ماه آوریل میلگرد در این کشور در 727 تا 736 دلار هر تن ثابت باشد. اما احتمال اینکه این امر تاثیر چندانی بر سطح تقاضا در این کشور بگذارد، پایین است.