تازه های خبری
بخش کاربری
نیازمندی های صنف آهن ایران
Skip Navigation Links.
تبلیغات

جهان • بازار سنگ آهن فعلا در سکوت
  ۱۳۹۰ دوشنبه ۸ اسفند
  مرکز خدمات فولاد ایران- تحلیلگران بر این باورند که اوج قیمت های سال 2011 بازار سنگ آهن در 6 ماه نخست سال جاری مشاهده نخواهد شد. علی رغم آنکه سال قبل شاخص قیمت سنگ آهن 180 دلار را نیز تجربه کرد ماه های اخیر در حدود 140 دلار بوده و احتمالا تا اواسط سال در این حدود باقی می ماند.
 • تولید فولاد چین؛ ۷۲۰ میلیون تن
  ۱۳۹۰ دوشنبه ۸ اسفند
  رشد تولید فولاد چین در سال‌جاری به حداقل خود در ۱۰ سال اخیر خواهد رسید، ولی حجم تولید امسال به رکورد ۷۲۰ میلیون تن می‌رسد که طبعا به بازار مواد اولیه به‌خصوص سنگ‌آهن فشار وارد خواهد کرد. البته بعید است که قیمت سنگ‌آهن به ۱۹۰ تا ۲۰۰ دلار هر تن برگردد.
 • بازار ورق گالوانیزه امارات
  ۱۳۹۰ شنبه ۶ اسفند
  مرکز خدمات فولاد ایران- تقاضای ورق گالوانیزه در امارات از اوایل فوریه بهبود یافته است. تولید کنندگان داخلی معتقدند درماه مارس اگر افزایش نیابد حتما در ثبات خواهد بود. خرید کشور های عرب حوزه خلیج فارس نیز بالا رفته به ویژه عربستان، بحرین و عمان.
 • بازار ورق رنگی در ترکیه
  ۱۳۹۰ شنبه ۶ اسفند
  مرکز خدمات فولاد ایران- تقاضای ورق رنگی در ترکیه از اواخر ماه قبل بهبود یافته ولی قیمت ها تغییری نکرده است. شدت سرمای زمستان رو به کاهش است و انتظار می رود ماه مارس و پس از آن تقاضا بالاتر برود.
 • افزايش قيمت بيلت صادراتي CIS
  ۱۳۹۰ شنبه ۶ اسفند
  صادر كنندگان بيلت كشورهاي CIS قيمتهاي پيشنهادي صادراتي خود را به تركيه بالغ بر 10 دلار افزايش دادند.
 • اگر تحولات بازار فولاد را دنبال می کنید،بخوانید
  ۱۳۹۰ شنبه ۶ اسفند
  تولید فولاد خام آمریکا برای سومین هفته متوالی صعودی بود. انجمن آهن و فولاد آمریکا اظهار داشته تولید فولاد هفته قبل 0.7 درصد بالا رفته به 1.94 میلیون شورت تن رسید و نسبت به مدت مشابه سال 2011 معادل 9.1 درصد بالاتر بود.
 • تلاش آسیایی ها برای بقا در 2012
  ۱۳۹۰ شنبه ۶ اسفند
  مرکز خدمات فولاد ایران- تولید کنندگان فولاد در چین، کره و تایوان سال گذشته را با زیان به اتمام رساندند. تقاضا در چین کاهش یافته و رقابت در صحنه بین المللی به دلیل بحران اقتصادی و کاهش تقاضا شدید شده است. همین امر باعث کاهش حاشیه سود تولید کنندگان فولاد گردیده است.
 • تولید چین در سال جاری به 720 میلیون تن رسید
  ۱۳۹۰ شنبه ۶ اسفند
  مرکز خدمات فولاد ایران- رشد تولید فولاد چین در سال جاری به حداقل خود در خلال 10 سال اخیر خواهد رسید ولی حجم تولید امسال به رکورد 720 میلیون تن می رسد که طبعا به بازار مواد اولیه بخصوص سنگ آهن فشار وارد خواهد کرد. البته بعید است که قیمت سنگ آهن به 190 تا 200 دلار هر تن بر گردد.
 • بازار ورق اروپا
  ۱۳۹۰ پنج شنبه ۴ اسفند
  مرکز خدمات فولاد ایران- هفته اخیر کارخانه ها در شمال اروپا ورق گرم تولید آوریل را با قیمت پایه 570 تا 580 یورو در هر تن پیشنهاد دادند در حالی که تقاضای بازار کم است.
 • بازار بیلت و میلگرد ترکیه صعودی
  ۱۳۹۰ پنج شنبه ۴ اسفند
  مرکز خدمات فولاد ایران- فولاد سازان ترک سعی دارند قبل از آن که فعالیت در بازار قراضه را بیشتر کنند قیمت های پیشنهادی بیلت را بالاتر ببرند و عرضه میلگرد به بازار داخلی را کم کرده اند تا قیمت ها بالاتر برود.