تازه های خبری
بخش کاربری
نیازمندی های صنف آهن ایران
Skip Navigation Links.
تبلیغات

جهان • کاهش قیمت ورق سرد در چین
  ۱۳۹۰ چهارشنبه ۲۱ ارديبهشت
  مرکز خدمات فولاد ایران- در پی کاهش قیمت ورق گرم، قیمت ورق سرد نیز در چین طی هفته گذشته نزولی بوده است. از آنجایی که قیمت ورق سرد طی چند هفته گذشته زیاد بالا نرفته بود، احتمال افت شدید قیمت این محصول ضعیف است. خوشبینی دست اندرکاران نسبت به روند آینده قیمت ها به دلیل پایین بودن تقاضای مصرف کننده های نهایی و محدود شدن اعتبارات دولتی، کاهش یافته است.
 • افت قیمت فولاد در چین
  ۱۳۹۰ چهارشنبه ۲۱ ارديبهشت
  مرکز خدمات فولاد ایران- قیمت فولاد در چین اواخر هفته گذشته به دلیل کاهش قیمت مواد اولیه در بازارهای جهانی و تشدید نگرانی ها در مورد تورم نزولی شد.
 • قیمت فولاد در اروپا رو به بهبود
  ۱۳۹۰ چهارشنبه ۲۱ ارديبهشت
  مرکز خدمات فولاد ایران- قیمت ورق تخت وارداتی در اروپا 540 یورو هر تن سی اف آر است که ثابت بوده است. در ایتالیا کارخانه ها قیمت ها را بالا برده اند . قیمت ورق سرد و گالوانیزه نیز نسبتا ثابت است و قیمت های پیشنهادی برای واردات علی رغم رشد نرخ یورو نسبت به دلار در مقایسه با قبل کاهش نیافته است.
 • رشد قیمت کلیه فلزات در معاملات بورس لندن
  ۱۳۹۰ چهارشنبه ۲۱ ارديبهشت
  گروه بورس جهانی – روند قیمت فلزات در معاملات روز 9 مه افزایشی بود. در این روز آلومینیوم، آلیاژ آلومینیوم، قلع، نیکل، مس و سرب با رشد قیمت نسبت به هفته گذشته روبه‌رو شد.
 • جهش قیمت‌ فولاد در بازارهای جهانی
  ۱۳۹۰ دوشنبه ۱۹ ارديبهشت
  گروه بورس کالا – دادوستد محصولات فولادی طی هفته گذشته با جهش قیمت بیشتر محصولات در بازارهای جهانی و نوسان قیمت در بازار داخلی بود. بیلت، مقاطع، ورق و قراضه در بازارهای جهانی با رشد ناگهانی قیمت‌ها دنبال شد، این در شرایطی بود که در بازار داخلی بیلت و مقاطع تا حدودی بازار ملتهبی را پشت سر گذاشتند، اما معامله ورق در بازار بدون تغییر ثابت بود. در این راستا مرکز خدمات فولاد ایران گزارشی از وضعیت بازارها ارائه کرده که در پی می‌آید:
 • آلکوآ بزرگترین تولیدکننده آلومینیوم در جهان شد
  ۱۳۹۰ يکشنبه ۱۸ ارديبهشت
  نشریه‌ی اقتصادی فوربس بزرگترین تولیدکنندگان آلومینوم جهان را معرفی کرد.
 • خروج بازیگر بزرگ از بازار فولاد
  ۱۳۹۰ يکشنبه ۱۸ ارديبهشت
  چین دیگر بازیگر کلیدی در بازار بین‌المللی شمش به حساب نمی‌آید؛ چرا که وضع تعرفه 25 درصدی صادرات توسط پکن در 2008، میزان صادرات را به تناژهای کم کاهش داده است. حجم واردات هم چندان چشمگیر نیست.
 • تغییر جهت در بازار فولاد
  ۱۳۹۰ دوشنبه ۱۲ ارديبهشت
  شاید کمی زود باشد اما به نظر می‌رسد روند کاهشی بهای فولاد متوقف شده است و جهت منحنی در حال تغییر است. طی هفته گذشته و به‌رغم وجود مازاد عرضه در بازار فولاد، تولیدکنندگان شمش در منطقه CIS به سختی روی 600 دلار/ تن مقاومت کردند و معاملات روز جمعه در بورس لندن نشان داد که تصور فعالان بازار این است که منحنی بهای فولاد از نقطه کف فاصله گرفته است.
 • افت قیمت سنگ آهن و تاثیر آن بر بازار فولاد ساختمانی چین
  ۱۳۹۰ شنبه ۱۰ ارديبهشت
  مرکز خدمات فولاد ایران- قیمت فولاد ساختمانی در بازار چین باز هم به روند ضعیف قبلی خود باز گشته چرا که قیمت سنگ آهن رو به کاهش بوده است.
 • مس نوردی ژاپن در ماه مارس, پایین ترین حد در 17 ماه گذشته
  ۱۳۹۰ پنج شنبه ۸ ارديبهشت
  تولید مس نوردی ژاپن، پس از زلزله یازدهم مارس که شمال شرقی کشور را ویران کرد و زنجیرۀ عرضه صنعت اتومبیل سازی را که از بزرگترین مصرف کنندگان این فلز در کشور مزبور است از هم گسست، با 3.7 درصد افت در مارس نسبت به ماه مشابه در سال گذشته به پایین ترین حد در طول 17 ماه گذشته تنزل یافت.