تازه های خبری
بخش کاربری
نیازمندی های صنف آهن ایران
Skip Navigation Links.
تبلیغات

جهان • شروع معاملات بازار لندن با افزایش آرام قیمت‌ها
  ۱۳۹۰ چهارشنبه ۱۸ خرداد
  گروه بورس جهانی – معاملات بازار فلزات لندن روز 6 ژوئن در شرایطی با افزایش آرام قیمت‌ها دنبال شد که تنها دادوستد قلع با روند کاهشی دنبال شد.
 • افزایش قیمت قراضه وارداتی در ترکیه
  ۱۳۹۰ سه شنبه ۱۷ خرداد
  مرکز خدمات فولاد ایران- به رغم کاهش تقاضا، قیمت قراضه وارداتی در ترکیه هفته قبل افزایش یافت. هفته گذشته 40 هزار تن قراضه مخلوط که شامل قراضه سنگین کلاس 1 و 2 ( 20 – 80)، قراضه خرد شده و قراضه با کیفیت می باشد به ترتیب در قیمت های 478، 483 و 488 دلار هر تن سی اف آر ترکیه معامله شدند.
 • خوشبینی صادرکنندگان بیلت سی آی اس به بازار
  ۱۳۹۰ سه شنبه ۱۷ خرداد
  مرکز خدمات فولاد ایران- صادرکنندگان بیلت سی آی اس پیش بینی می کنند که قیمت این محصول در ماه ژوئن افزایش یابد. البته رشد قیمت ها در منطقه دریای آزوو فراتر از حد انتظار بوده است. قیمت معاملات بیلت طی یک هفته 15 تا 20 دلار هر تن افزایش یافته این در حالی است که قیمت ها در منطقه دریای خزر و شرق این کشور رشدی 5 تا 10 دلاری را در هر تن تجربه کرده است.
 • میلگرد ترکیه: تقاضا کم و قیمت صادراتی بالا
  ۱۳۹۰ سه شنبه ۱۷ خرداد
  مرکز خدمات فولاد ایران- در خلال 10 روز گذشته قیمت میلگرد صادراتی ترکیه از 770 دلار به 810 دلار افزایش یافته است. علت این امر افزایش قیمت بیلت بوده که ناشی از محدودیت عرضه آن در بازار می باشد.
 • رشد قیمت قراضه در آمریکا
  ۱۳۹۰ سه شنبه ۱۷ خرداد
  مرکز خدمات فولاد ایران- گزارش اخیر استیل ایندکس نشان می دهد که قیمت قراضه خرد شده در این کشور طی هفته گذشته 19 دلار هر تن لانگ تن بالا رفته و به 456 دلار هر لانگ تن رسیده است.
 • روند صعودی تولید جهانی آلومینیوم
  ۱۳۹۰ سه شنبه ۱۷ خرداد
  به موجب جدیدترین آمار و اطلاعات منتشره توسط مؤسسه بین المللی آلومینیوم (IAI)، میانگین تولید روزانه آلومینیوم در جهان در ماه آوریل سال 2011 به بالاترین حد از سال 1999 رسید.
 • نگاهی به آینده کوتاه‌مدت بازار فولاد
  ۱۳۹۰ دوشنبه ۱۶ خرداد
  مجموعه‌ای از عوامل فصلی، تولید مازاد، افت قیمت سنگ آهن و روند ضعیف تولید در بسیاری از بخش‌های جهان به نظر می‌رسد که بازار فولاد را حداقل تا چند ماه آینده آرام نگه دارد.
 • تلاش برای رساندن قیمت شمش فولاد به 700 دلار
  ۱۳۹۰ دوشنبه ۱۶ خرداد
  گروه بورس کالا– طی هفته گذشته در بازارهای جهانی به دنبال رشد قیمت آهن قراضه، نرخ بیلت نیز رشد کرد و به دنبال آن فروشندگان مقاطع نیز نرخ‌های خود را بالابردند، اما از آنجا که خریداران در برخی کشورها از این قیمت‌ها استقبال نکرده‌اند، احتمال کمی‌وجود دارد که این روند در بازارهای جهانی ادامه پیدا کند. در بازار داخلی نیز روند قیمت‌ها به واسطه برخی تغییرات در تعیین قیمت‌های بورس نرخ محصول نهایی افزایش پیدا کرد، اما در این مورد نیز با توجه به موضع‌گیری‌های مجدد مسوولان بعید به نظر می‌رسد نرخ‌ها مجددا افزایش پیدا کند. در گزارشی که مرکز خدمات فولاد ایران منتشر کرده است به مشروح وقایع هفته قبل پرداخته شده که در ادامه می‌خوانید:
 • بورس فلزات لندن گزارش داد: قیمت مس مرز 9 هزار را رد کرد
  ۱۳۹۰ پنج شنبه ۱۲ خرداد
  طی معاملات روز گذشته در بازار فلزات لندن، مس با افزایش قیمت رو به رو شد و فروش نقدی این فلز نیز با 9 هزار و 224.50 دلار صورت گرفت.
 • قیمت جهانی سنگ آهن 37 و فولاد 29 درصد افزایش یافت
  ۱۳۹۰ چهارشنبه ۱۱ خرداد
  خبرگزاری فارس: بانک جهانی اعلام کرد با افزایش 37 درصدی قیمت سنگ آهن طی یک سال گذشته شاخص قیمت محصولات فولادی با رشد 29 درصدی طی این مدت به 272 واحد در ماه آوریل رسید.