تازه های خبری
بخش کاربری
نیازمندی های صنف آهن ایران
Skip Navigation Links.
تبلیغات

جهان • افزایش ذخیره احتیاطی بانک‌ها در چین و تاثیر آن بر تقاضای فولاد
  ۱۳۹۰ يکشنبه ۲۹ خرداد
  مرکز خدمات فولاد ایران- شاخص قیمت مصرف‌کننده ماه مه در چین به اوج 34ماه گذشته رسید و بانک مرکزی چین را واداشت تا نرخ ذخیره احتیاطی بانک‌ها را برای ششمین مرتبه در سال‌جاری بالا ببرد و 5/0 درصد افزایش دهد، ولی نرخ بهره را ثابت نگه داشت. با این حال انتظار می‌رود این افزایش موجب رکود بیشتر بازار فولاد چین شود.
 • تعطیلی کارخانه‌های تولید مقاطع اسپانیا در ماه جولای و رشد قیمت‌ها
  ۱۳۹۰ يکشنبه ۲۹ خرداد
  مرکز خدمات فولاد ایران- تولید‌کنندگان مقاطع در اسپانیا در نظر دارند تا تولید خود را به جای ماه آگوست در ماه جولای متوقف کنند که این موضوع به رشد قیمت‌ها در بازار کمک خواهد کرد.
 • مروری بر وضعیت بازار ورق در جهان
  ۱۳۹۰ يکشنبه ۲۹ خرداد
  مرکز خدمات فولاد ایران- در ترکیه تقاضای ورق پس از انتخابات 12 ژوئن بالا نرفت. بازار رو به بهبود خواهد بود، ولی ظاهرا خریداران منتظر ثبات کامل روند بازار هستند. قیمت پیشنهادی ورق گرم در بازار داخلی از اوایل ژوئن 780 تا 800 دلار بوده است.
 • افزایش مصرف فولاد در امریکا
  ۱۳۹۰ چهارشنبه ۲۵ خرداد
  مرکز خدمات فولاد ایران- در چهار ماه نخست سال جاری امریکا 24 درصد فولاد بیشتری نسبت به سال قبل مصرف نمود و این رقم نسبت به سال 2009 تا 63 درصد رشد داشت. البته هنوز 21 درصد از سال 2008 و آغاز رکود اقتصادی پایین تر است.
 • تاثیر فشار های تورمی بر بازار فولاد چین
  ۱۳۹۰ چهارشنبه ۲۵ خرداد
  مرکز خدمات فولاد ایران- تصمیم هفته گذشته بائو استیل برای کاهش قیمت برخی از محصولات فولادی جو بازار چین را منفی نمود و وضعیت را نامتعادل تر ساخت. این هفته بازار چین با جوی منفی آغاز به کار کرد. از طرفی خبرهای بدی در مورد نرخ تورم نیز در راه است.
 • بازار ورق ایتالیا
  ۱۳۹۰ چهارشنبه ۲۵ خرداد
  مرکز خدمات فولاد ایران- از اواخر ماه مه بازار ورق ایتالیا ثبات داشته ولی خریداران هنوز در انتظارند تا ابهامات موجود در بازار رفع شود.
 • بازار ورق سی آی اس
  ۱۳۹۰ چهارشنبه ۲۵ خرداد
  مرکز خدمات فولاد ایران- هفته اخیر قیمت های پیشنهادی انواع ورق سی آی اس در بازار صادرات اعلام شد. سوراستال روسیه به بازار بازگشته و ام ام کا قیمت های جدید را به مشتریان شرق اروپا اعلام کرده است. البته اغلب عرضه کننده ها منتظر افزایش تقاضای مصرف کنندگان خارجی اند. در خاور میانه خریداران عربستانی، ایرانی و سوری تمایل بیشتری به خرید ورق سی آی اس نشان دادند ولی هنوز معامله چندانی بسته نشده است. افزایش تقاضای ترکیه نیز دور از انتظار نیست.
 • بازار ورق امریکا و اروپا نزولی
  ۱۳۹۰ چهارشنبه ۲۵ خرداد
  مرکز خدمات فولاد ایران- آخرین شاخص قیمت استیل ایندکس حاکی از آن است که قیمت ورق غیر پوششی در شمال اروپا و امریکا نسبت به هفته قبل کاهش یافته است. در جنوب اروپا اغلب قیمت ها ثابت بود ولی قیمت ورق تخت افت داشت. قیمت میلگرد اروپا نیز با ثبات است.
 • ثبات قیمت قراضه در ایتالیا
  ۱۳۹۰ سه شنبه ۲۴ خرداد
  مرکز خدمات فولاد ایران- قیمت قراضه در ایتالیا پس از پشت سر گذاشتن رشدی10 یورویی در هر تن طی هفته گذشته، در حال حاضر به ثبات رسیده است.
 • کاهش قیمت میلگرد در ترکیه
  ۱۳۹۰ سه شنبه ۲۴ خرداد
  مرکز خدمات فولاد ایران- قیمت میلگرد در بازار داخلی ترکیه کاهش یافته و اواخر هفته گذشته در 878 تا 919 دلار هر تن همراه با 18 درصد مالیات ارزش افزوده معامله شده است در حالی که پیش از آن 944 دلار بود. رشد قیمت میلگرد صادراتی در اواخر ماه مه مورد قبول خریداران قرار نگرفت به همین دلیل احتمال کاهش قیمت ها در آینده وجود دارد.