تازه های خبری
بخش کاربری
نیازمندی های صنف آهن ایران
Skip Navigation Links.
تبلیغات

جهان • ترکیه همچنان خریدار قراضه
  ۱۳۹۰ چهارشنبه ۱۰ اسفند
  مرکز خدمات فولاد ایران- هنوز ترکیه در بازار قراضه فعال است گرچه فولادسازان ترک برای ماه مارس خرید کافی کرده اند و می توانند معاملات حمل آوریل را به تعویق بیندازند، ولی هنوز در بازار قراضه فعالند چون بازار بیلت و میلگرد داخلی در رونق است.
 • روسیه 500 میلیون دلار برای مدرنیزاسیون شرکت فولاد پاکستان می دهد
  ۱۳۹۰ چهارشنبه ۱۰ اسفند
  روز سه شنبه روزنامه پاکستانی " دیلی تایمز" اعلام کرد : روسیه قصد دارد 500 میلیون دلار برای مدرنیزاسیون شرکت دولتی فولاد پاکستان " Pakistan Steel Mills " بدهد.
 • پاکستان به دنبال افزایش واردات فولاد از کشور های عربی
  ۱۳۹۰ سه شنبه ۹ اسفند
  مرکز خدمات فولاد ایران- پاکستان سومین دور مذاکرات با گروه همکاری های خلیج فارس را آغاز کرده تا توافق نامه تجارت آزاد بین طرفین تصویب شود.
 • بازار فولاد اروپا در چه حال است
  ۱۳۹۰ سه شنبه ۹ اسفند
  مرکز خدمات فولاد ایران- این ماه قیمت های پایه محصولات ورق اروپا از جانب موسسه مپس نسبت به قیمت های ماه قبل رشد داشت. ظاهرا خریداران معاملات بیشتری داشته اند. کارخانه ها سعی دارند ضرر های دو ماه پایانی سال 2011 را جبران کنند. از این رو مشتریان را برای افزایش قیمت های آوریل آماده می کنند. از طرفی سعی دارند واردات را درسطح پایینی نگه دارند. در حال حاضر واردات در سطح پایینی است ولی اگر نرخ یورو نسبت به دلار بالاتر برود رقابت کشور های غیر اروپایی افزایش می یابد.
 • بازار ورق ترکیه
  ۱۳۹۰ سه شنبه ۹ اسفند
  مرکز خدمات فولاد ایران- با این که تقاضای ورق در ترکیه به تازگی رو بهبود است کارخانه ها پیش از این قیمت ها را بالا بردند. در هر حال انتظار می رود تقاضای ورق گرم و سرد تا اواسط مارس بالاتر برود و به رشد بیشتر قیمت ها کمک کند. از دو هفته قبل برخی کارخانه های ترک قیمت ورق گرم را 20 تا 25 دلار در هر تن بالا برده اند و به 695 تا 705 دلار تحویل روی تریلی رسیده است. محصول برخی دیگر 30 تا 40 دلار رشد قیمت داشته به 700 دلار درب کارخانه رسیده است.
 • رشد قیمت بیلت دریای سیاه
  ۱۳۹۰ سه شنبه ۹ اسفند
  مرکز خدمات فولاد ایران- خبر ها حاکی از آن است که رشد قیمت ها در بازار بیلت سی آی اس قوت می گیرد.
 • امریکا نگران محدودیت های صادرات قراضه روسیه
  ۱۳۹۰ سه شنبه ۹ اسفند
  مرکز خدمات فولاد ایران- فعالان بازار قراضه امریکا نگران عملکرد دولت روسیه در رابطه با محدودسازی صادرات قراضه از این کشور هستند. به نظر آن ها این کاهش صادرات تجارت جهانی قراضه را محدود می سازد. چنین راهکارهایی عضویت روسیه در سازمان تجارت جهانی را مورد سوال قرار می دهد.
 • رشد قیمت ورق در ترکیه
  ۱۳۹۰ دوشنبه ۸ اسفند
  مرکز خدمات فولاد ایران- تولید کنندگان ورق ترکیه قیمت ورق گرم خود را دو مرتبه در یک هفته بالا بردند. اردمیر و چولاک اوغلو در حال اتمام پیش فروش تولید آوریل هستند و ظاهرا قیمت های ماه می را بالاتر خواهند برد. کمبود انرژی مورد نیاز و تعمیرات کارخانه ها موجب کاهش عرضه داخلی شده است.
 • بازار بیلت بورس لندن رو به بهبود
  ۱۳۹۰ دوشنبه ۸ اسفند
  مرکز خدمات فولاد ایران- قیمت قرارداد بیلت در بورس لندن پس از آنکه در اواسط دسامبر به 564 دلار در هر تن رسید، روند نزولی مداومی داشت حال رو به بهبود است. البته پیش از آن نیز در آگوست 2011 به اوج 690 تا 700 دلار در هر تن رسیده بود.
 • بازار قراضه رو به بالا
  ۱۳۹۰ دوشنبه ۸ اسفند
  مرکز خدمات فولاد ایران- ترک ها اخیرا خرید قراضه را ادامه داده اند و قیمت ها بالاتر رفته است. محموله مخلوطی از 25هزار تن قراضه 20-80 در 459 دلار و 50 سنت، 5 هزار تن قراضه خرد شده در 454 دلار و 50 سنت هر تن سی اف آر و 8 هزار تن قراضه کیفیت بالا در 459 دلار و 50 سنت هر تن سی اف آر خریداری شد.