تازه های خبری
بخش کاربری
نیازمندی های صنف آهن ایران
Skip Navigation Links.
تبلیغات

جهان • افزایش تولید فولاد در آمریکا
  ۱۳۹۰ چهارشنبه ۸ تير
  مرکز خدمات فولاد ایران- سطح تولید و نرخ بازدهی کارخانه ها در آمریکا نسبت به هفته گذشته افزایش یافته است. بنا به گزارش انجمن آهن و فولاد آمریکا طی هفته منتهی به 25 ژوئن یک میلیون و 870 هزار شورت تن فولاد خام در آمریکا تولید شده و نرخ بازدهی کارخانه ها 5/76 درصد بوده که نسبت به نرخ بازدهی 76 درصد در هفته منتهی به 18 ژوئن که 1 میلیون و 860 هزار شورت تن فولاد تولید شده، بالا رفته است.
 • رشد جزیی قیمت میلگرد در چین
  ۱۳۹۰ چهارشنبه ۸ تير
  مرکز خدمات فولاد ایران- قیمت میلگرد در شرق چین اواسط هفته قبل از روند نزولی باز ایستاد و حتی تا روز جمعه کمی بالا رفت. ولی به نظر فعالان بازار این افزایش قیمت جزیی و موقتی است و نبود تقاضا اجازه بهبود بازار را نمی دهد.
 • افزایش واردات اسلب در آمریکا
  ۱۳۹۰ چهارشنبه ۸ تير
  مرکز خدمات فولاد ایران- واردات محصولات نیمه تمام فولادی در آمریکا در ماه مه 760 هزار تن بوده که بالاترین حد طی چند ماه گذشته بوده است. اگر چه بخش عمده ای از این رقم اسلبی بوده که از برزیل به این کشور وارد شده اما در کل حجم صادرات محصولات نیمه تمام از دیگر کشورها نیز به آمریکا بالا رفته است.
 • افت بازار مقاطع سی آی اس
  ۱۳۹۰ چهارشنبه ۸ تير
  مرکز خدمات فولاد ایران- صادرکنندگان مقاطع سی آی اس به دلیل پایین بودن تقاضا، طی هفته منتهی به 24 ژوئن قیمت مقاطع خود را پایین آورده اند. افت 15 تا 20 دلار هر تن قیمت مقاطع در ترکیه نیز چاره ای دیگری جز کاهش قیمت را برای آنها باقی نگذاشته است. کمبود موجودی مقاطع ماه جولای هنوز منجر به افزایش خرید در بازار نشده است. بالا بودن تقاضا در شمال و غرب آفریقا نتوانسته روند نزولی قیمت ها را متوقف کند.
 • افزایش قیمت قراضه در آلمان
  ۱۳۹۰ چهارشنبه ۸ تير
  مرکز خدمات فولاد ایران- قیمت قراضه در آلمان در ماه ژوئن به طور متوسط 11 تا 14 یورو هر تن افزایش یافته است. در حال حاضر عرضه قراضه به بازار محدود است.
 • افت نرخ مس و سرب و رشد نیکل، روی و قلع
  ۱۳۹۰ چهارشنبه ۸ تير
  گروه بورس جهانی – روند قیمت فلزات در معاملات روز 27 ژوئن دچار نوسان شد. در این روز مس، آلیاژآلومینیوم و سرب با کاهش قیمت روبه‌رو شدند، اما آلومینیوم، نیکل، قلع و روی نسبت به معاملات روز ماقبل آن افزایش داشتند.
 • بازار ورق اروپا در هفته ای که گذشت
  ۱۳۹۰ سه شنبه ۷ تير
  مرکز خدمات فولاد ایران- هفته گذشته قیمت فولاد در بازار اروپا به ویژه در مناطق جنوبی افت چشمگیری داشت. یک فولادساز ایتالیایی قیمت ورق گرم خود را حدود 40 یورو افزایش داد و وضعیت بازار ورق گالوانیزه نیز مشابه بود. همچنین قیمت ورق گرم بیش از 30 یورو افت داشت.
 • کاهش قیمت ورق سی آی اس
  ۱۳۹۰ سه شنبه ۷ تير
  مرکز خدمات فولاد ایران- در حالی که تولید کنندگان ورق سی آی اس هنوز تولید جولای را کاملا پیش فروش نکرده اند هفته گذشته مجبور شدند قیمت ها را کاهش دهند. کاهش قیمت ورق در ترکیه و شمال امریکا موجب کاهش قیمت دیگری شده که رقابت فولادسازان داخلی را شدید تر کرده است. از طرفی با رسیدن تعطیلات تابستانی بعید است تقاضا در جنوب اروپا بهبود یابد. البته در شرق اروپا ورق اوکراین خواستار دارد که موجب شده تجار قیمت ها را در این منطقه بالا ببرند.
 • کاهش صادرات فولاد ژاپن در ماه گذشته
  ۱۳۹۰ سه شنبه ۷ تير
  مرکز خدمات فولاد ایران- طبق آمار دولت ژاپن، در ماه مه صادرات فولاد این کشور به 3 میلیون و 200 هزار تن رسید که 6/3 درصد نسبت به آوریل افت داشت و در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 8 درصد کاهش یافت. در حالی که ارزش این میزان صادرات 3 هزار و 800 میلیارد دلار بود و نسبت به ماه قبل 7/4 درصد و در مقایسه با ماه مه سال گذشته 4/9 درصد کاهش ارزش داشت.
 • اینفوماین گزارش داد: کاهش قیمت مس در هفته گذشته
  ۱۳۹۰ يکشنبه ۵ تير
  قیمت مس در هفته گذشته از 4.13 دلار برای هر پوند به 4.07 دلار کاهش یافت.