تازه های خبری
بخش کاربری
نیازمندی های صنف آهن ایران
Skip Navigation Links.
تبلیغات

جهان • اینفوماین گزارش داد: روند قیمت آلومینیوم در هفته گذشته افزایشی بود
  ۱۳۹۰ دوشنبه ۱۳ تير
  قیمت آلومینیوم در هفته گذشته از 1.118 دلار برای هر پوند به 1.138 دلار افزاش یافت.
 • قیمت گذاری ماهانه سنگ آهن و بازار چین
  ۱۳۹۰ دوشنبه ۱۳ تير
  از آنجایی که سه شرکت معدنی بزرگ جهان دارای ذخایر زیادی از سنگ آهن خلوص بالا در سراسر جهان هستند و دو سوم عرضه جهانی این بازار را در دست دارند همیشه قادر بوده اند تغییرات مورد نظر خود در سیستم قیمت گذاری و قراردادها را بر فولادسازان تحمیل کنند. چین که 618 میلیون و 640 هزار تن سنگ آهن در سال 2010 وارد نمود تا نیاز خود را برای تولید فولاد مرتفع سازد همچنان قراردادهای کوتاه مدت را نقد می کند و معتقد است به شرکت های معدنی اجازه می دهد سود بالایی به دست آورند در حالی که فولادسازان ضرر می دهند.
 • افزایش تمایل فولادسازان روس به سرمایه گذاری در بازار داخلی
  ۱۳۹۰ دوشنبه ۱۳ تير
  مرکز خدمات فولاد ایران- خبر ها حاکی از آن است که فولادسازان روس بیشتری تمایل دارند خطوط تولید جدیدی در داخل کشور تاسیس کنند و از سرمایه گذاری در کشور های خارجی پرهیز کنند چرا که هزینه های پایین در داخل روسیه حاشیه سود آن ها را بالا می برد.
 • کاهش واردات قراضه در شرق آسیا
  ۱۳۹۰ يکشنبه ۱۲ تير
  مرکز خدمات فولاد ایران- حجم واردات قراضه در شرق آسیا به شدت کاهش یافته است. باران های موسمی منجر به کاهش فعالیت های ساختمانی شده به همین دلیل تقاضای محصولات تمام شده نیز پایین آمده است.
 • تحلیل SG از بازار مس
  ۱۳۹۰ يکشنبه ۱۲ تير
  در اولین روز از ماه جولای سال 2011 قیمت (نقدی) مس در بورس فلزات لندن افزایش یافت و به بالاترین حد طی حدود نه هفته اخیر رسید که گفته می شود افزایش امیدواری به کاهش بحران مالی و اقتصادی یونان از عوامل اصلی مؤثر در این رابطه بوده است.
 • افزایش ظرفیت تولید فولاد ترکیه
  ۱۳۹۰ يکشنبه ۱۲ تير
  رئیس اتحادیه تولیدکنندگان فولاد ترکیه اعلام نمود که ظرفیت تولید بیلت فولادی این کشور از 4/35 میلیون تن در سال 2010 به حدود 42 میلیون تن در سال 2015 برسد.
 • افت قیمت آهن قراضه وارداتی در هند
  ۱۳۹۰ يکشنبه ۱۲ تير
  در هفته گذشته قیمت آهن قراضه وارداتی در هند به دلیل کناره گیری خریداران از بازار تا روشن شدن شرایط بازار با کاهش مواجه بود.
 • بازار فولاد امارات
  ۱۳۹۰ يکشنبه ۱۲ تير
  مرکز خدمات فولاد ایران- قیمت پیشنهادی ورق به امارات 10 دلار کاهش یافته ولی تقاضای خوبی دارد. ورق گرم خاور میانه 720 تا 730 دلار سی اف آر امارات خریداری شده و محصول خاور دور 700 تا 720 دلار سی اف آر . در حالی که قیمت های پیشنهادی قبلی 750 تا 760 دلار سی اف آر بود و در 740 دلار معامله شد.
 • توربین های بادی و افزایش تقاضای فولاد ترکیه
  ۱۳۹۰ يکشنبه ۱۲ تير
  مرکز خدمات فولاد ایران- با بهبود ساخت توربین های بادی در ترکیه، مصرف فولاد ساختمانی در این کشور افزایش می یابد. تا سال 2023 میزان فروش این محصولات به 5 میلیارد دلار نیز خواهد رسید. همچنین فروش فولاد ساختمانی ترکیه به کشور های همسایه برای پروژه های توربین های بادی نیز در مدت مشابه در همین سطوح رشد خواهد کرد.
 • رشد تولید فولاد در خاورمیانه
  ۱۳۹۰ چهارشنبه ۸ تير
  مرکز خدمات فولاد ایران- پروژه های زیربنایی و بودجه اختصاص یافته توسط کشورهای جی سی سی به منظور ثبات اجتماعی منطقه منجر به افزایش تولید فولاد خام در خاورمیانه در دهه آینده خواهد شد.