تازه های خبری
بخش کاربری
نیازمندی های صنف آهن ایران
Skip Navigation Links.
تبلیغات

جهان • رکود به بازار اسلب هم کشیده شد
  ۱۳۹۰ دوشنبه ۲۰ تير
  مشتریان اسلب سی‌ای‌اس عقد هر نوع قرارداد جدید را به تاخیر انداخته، از بازار فاصله گرفته و به خلوت خود پناه برده‌اند.
 • افزایش نرخ آلومینیوم، نیکل و سرب در معاملات بورس لندن
  ۱۳۹۰ پنج شنبه ۱۶ تير
  گروه بورس جهانی – روند قیمت فلزات در معاملات روز 5 جولای افزایشی بود. در این روز نرخ آلیاژآلومینیوم، مس، آلومینیوم، نیکل، قلع، سرب و روی نسبت به معاملات روز ماقبل آن با رشد مواجه شد.
 • نوسان نرخ تیرآهن
  ۱۳۹۰ پنج شنبه ۱۶ تير
  گروه بورس کالا – به‌رغم رکود بازار نرخ تیرآهن دیروز با نوسان همراه بود. در این روز نرخ تیرآهن در اغلب سایز‌ها با رشد 500 تا 23 هزار تومانی در هر شاخه مواجه شد،در همین حال سایز‌های 14 و 27 نسبت به روز قبل از آن کاهش یافت. به گفته فعالان، انحصاری بودن بازار این محصول باعث شده تا روند متفاوتی داشته و برخی مواقع حتی با جریان‌سازی برخی از تجار نوسان نرخ داشته باشد. بر خلاف تیرآهن، دیروز میلگرد با کاهش قیمت نسبت به مبادلات روز قبل روبه‌رو بود؛ گرچه این کاهش بسیار اندک بود.
 • بازار دیگر میزبان قیمت‌های فعلی شمش فولاد نیست
  ۱۳۹۰ پنج شنبه ۱۶ تير
  به‌رغم اینکه به دلیل نزدیک شدن به ماه مبارک رمضان وضعیت بازار شمش در منطقه CIS طی هفته‌های گذشته چندان امیدوارکننده به نظر نمی‌رسید، با این حال قیمت شمش در سطح فعلی هر تن 650 دلار تحویل بنادر دریای سیاه ادامه دار شد و انتظار می‌رود که تا هفته آتی افزایش بهای‌این کالا در بازار را شاهد باشیم.
 • رشد نرخ سرب و روی و افت آلومینیوم، مس و قلع
  ۱۳۹۰ چهارشنبه ۱۵ تير
  گروه بورس جهانی – روند قیمت فلزات در معاملات روز 4 جولای کاهشی بود. در این روز نرخ آلیاژآلومینیوم، مس، آلومینیوم، نیکل و قلع نسبت به معاملات هفته ماقبل آن با کاهش روبه‌رو شد، اما نرخ سرب و روی در این روز رشد داشت.
 • کاهش تقاضای اسلب صادراتی سی آی اس
  ۱۳۹۰ چهارشنبه ۱۵ تير
  مرکز خدمات فولاد ایران- تقاضای اسلب صادراتی سی آی اس کاهش یافته است. خریدارن اسلب در خاوردور، شمال آمریکا و اروپا بر این باورند که قیمت ها در آینده پایین خواهد آمد به همین دلیل خرید محصولات فصل سوم را به تعویق انداخته اند.
 • بازار فولاد جهان در ماه گذشته
  ۱۳۹۰ چهارشنبه ۱۵ تير
  مرکز خدمات فولاد ایران- طبق گزارش موسسه مپس، در ماه ژوئن قیمت انواع محصولات فولادی در سراسر جهان نزولی بود. چرا که تقاضا کاهش یافت. طبق انتظار خریداران از معامله در تناژ بالا خودداری کردند چون نسبت به آینده بازار ورق و مقاطع نا مطمئن بودند. در نتیجه مدت زمان تحویل کالا توسط کارخانه ها کوتاه تر شد.
 • صادرات فولاد ژاپن نزولی اما واردات رو به بالا
  ۱۳۹۰ چهارشنبه ۱۵ تير
  مرکز خدمات فولاد ایران- به گزارش انجمن آهن و فولاد ژاپن حجم صادرات فولاد ژاپن در ماه مه افتی 8 درصدی را نسبت به مدت مشابه سال گذشته تجربه کرده و به 3 میلیون و 310 هزار تن رسیده است. اما رشد شدید واردات و رسیدن آن به بالاترین حد طی 6 سال گذشته تعجب بسیاری از فعالان بازار را بر انگیخته است.
 • آخرین تحولات بازار سنگ آهن
  ۱۳۹۰ چهارشنبه ۱۵ تير
  مرکز خدمات فولاد ایران- تقاضای پایین فولاد موجب شده قیمت نقدی سنگ آهن در چین به کف سه ماه اخیر برسد چون کارخانه ها تمایلی به خرید در تناژ بالا نداشتند. روز جمعه قیمت سنگ آهن پس از دو هفته به دنبال افزایش جزیی خرید ها بالا رفت. ولی تجار ثبات این روند را بعید می دانند. چرا که محدودیت نقدینگی خرید ها را کاهش داده است.
 • بازار فولاد چین در چه حال است
  ۱۳۹۰ چهارشنبه ۱۵ تير
  قیمت قراضه در بازار شمال چین از اواخر هفته قبل روندی نزولی گرفت چرا که فولادسازان بسیاری قیمت خرید را از اول جولای با توجه به رکود بازار کاهش دادند. کارخانه ها قیمت خرید را 8 دلار در هر تن کاهش دادند و به 575 تا 589 دلار در هر تن با 17 درصد مالیات بر ارزش افزوده رساندند.