تازه های خبری
بخش کاربری
نیازمندی های صنف آهن ایران
Skip Navigation Links.
تبلیغات

جهان • تولید فولاد جهان رو به بالا
  ۱۳۹۰ چهارشنبه ۲۲ تير
  مرکز خدمات فولاد ایران- طبق آخرین گزارش موسسه مپس تولید فولاد خام جهان در سال جاری 2/7 درصد افزایش یافته به یک میلیارد و 568 میلیون تن خواهد رسید. در حالی که تولید سال 2010 طبق آخرین آمار یک میلیارد و 463 میلیون تن بوده است.
 • بازار ورق جهان در چه حال است
  ۱۳۹۰ چهارشنبه ۲۲ تير
  مرکز خدمات فولاد ایران- آخرین شاخص قیمت های استیل ایندکس حاکی از آن است که پس از سه ماه ثبات نسبی، قیمت ورق در امریکا افتی شدید داشته است. قیمت انواع ورق در اروپا و امریکا هفته قبل افت داشت. قیمت ورق تخت و میلگرد اروپا نیز نزولی بود.
 • بورس فلزات لندن گزارش داد: بحران اروپا، قیمت مس را کاهش داد
  ۱۳۹۰ چهارشنبه ۲۲ تير
  خرید نقدی مس در آخرین ساعات معاملاتی روز سه شنبه در بورس لندن(بیست و یکم تیر ماه) با نرخ 9 هزار و 500 دلار بر تن معامله شد.
 • بزرگترین کارخانه تولید مس جهان در شیلی تعطیل شد
  ۱۳۹۰ چهارشنبه ۲۲ تير
  خبرگزاری فارس: اعتصاب 24 ساعته کارگران در اعتراض به برنامه های مدرنیزاسیون و خصوصی سازی موجب تعطیلی شرکت کدلکوی شیلی بزرگترین تولید کننده مس جهان شد.
 • بورس فلزات لندن گزارش داد: صعود قیمت مس همچنان ادامه دار است
  ۱۳۹۰ سه شنبه ۲۱ تير
  طی معاملات روز دوشنبه در بازار فلزات لندن، مس با افزایش قیمت رو به رو شد و فروش نقدی این فلز نیز با 9 هزار و 556 دلار صورت گرفت.
 • حرکت بازار آهن به دو سوی مخالف
  ۱۳۹۰ سه شنبه ۲۱ تير
  بازارهای جهانی محصولات طویل و محصولات تخت اکنون به دو سوی مخالف حرکت می‌کنند، در حالی که بخش محصولات تخت در رکود فصلی به سر می‌برد، قیمت محصولات طویل در بازار به سرعت رو به افزایش است.
 • ثبات قیمت ورق گرم در اروپا
  ۱۳۹۰ دوشنبه ۲۰ تير
  مرکز خدمات فولاد ایران- اخیرا قیمت ورق گرم در اروپا به دلیل بالا بودن تقاضا ثابت بوده است. گزارش ها نشان می دهد که معاملات ورق گرم در حدود دو هفته گذشته در قیمت 545 تا 555 یورو هر تن بسته شده است.
 • کاهش قیمت ورق وارداتی به امارات
  ۱۳۹۰ دوشنبه ۲۰ تير
  مرکز خدمات فولاد ایران- قیمت پیشنهادی ورق وارداتی به امارات به دلیل پایین بودن تقاضا افتی 10 تا 20 دلاری را در هر تن نسبت به اواخر ماه ژوئن تجربه کرده است. گزارش ها نشان می دهد که قیمت خرده فروشی این محصول نیز 5 تا 10 دلار هر تن پایین آمده است.
 • ثبات قیمت ورق گرم در آلمان
  ۱۳۹۰ دوشنبه ۲۰ تير
  مرکز خدمات فولاد ایران- بازار ورق گرم آلمان در ثبات است اما سطح تقاضا پایین می باشد و روند آینده بازار مشخص نیست.
 • چشم انداز بازار فولاد اروپا
  ۱۳۹۰ دوشنبه ۲۰ تير
  مرکز خدمات فولاد ایران- یوروفر معتقد است بازار فولاد اروپا سال جاری و همچنین سال آینده رشد با ثباتی خواهد داشت ولی در سطحی عادی خواهد بود. البته واردات می تواند تهدیدی برای بازار فولاد این قاره باشد از این رو شاید فصل دوم سال برخی تعرفه های ضد دامپینگ اعمال شود. مصرف فولاد بخش مسکن اروپا طبق آخرین پیش بینی در سال جاری از 2/5 درصد به 6/6 درصد افزایش یافته . رشد بازار فولاد از بازاری صادرات محور به بخش سرمایه گذاری منتقل شده و برای فولاد خبر خوبی است.