تازه های خبری
بخش کاربری
نیازمندی های صنف آهن ایران
Skip Navigation Links.
تبلیغات

جهان • حرکت چین و تاثیر آن بر بازار سرب
  ۱۳۹۰ شنبه ۸ مرداد
  بهای سرب در نیمه اول سال‌جاری بیشتر در حدود هر تن 2500 دلار نوسان داشت. سطح مقاومتی این فلز خاکستری در فروردین ماه حدود 2939 دلار بود و درست یک ماه بعد در سطح حمایتی 2272 دلار معامله شد.
 • افزایش قیمت مس، آلومینیوم و سرب در معاملات لندن
  ۱۳۹۰ پنج شنبه ۶ مرداد
  گروه بورس جهانی – روند قیمت فلزات در معاملات روز 26 جولای افزایشی بود. در این روز نرخ آلیاژآلومینیوم، آلومینیوم، نیکل، مس ، روی و سرب نسبت به معاملات روز ماقبل آن با رشد مواجه شد. در معاملات روز 26 جولای هر تن آلیاژآلومینیوم نسبت به روز ماقبل آن 45 دلار رشد داشت و با نرخ 2 هزار و 405 دلار معامله شد. خرید نقدی آن 2 هزار و 395 دلار بود.
 • بورس لندن : رشد 16 دلاری نرخ بیلت فولاد
  ۱۳۹۰ پنج شنبه ۶ مرداد
  گروه بورس جهانی- نرخ بیلت فولاد در معاملات روز 26 جولای نسبت به روز ماقبل آن افزایشی بود.
 • بحرین و رکورد گرانترین ساخت و ساز
  ۱۳۹۰ پنج شنبه ۶ مرداد
  مرکز خدمات فولاد ایران- بر اساس گزارش موسسه بین المللی تولید و ساخت، بحرین گرانترین نرخ ساخت و ساز را در خاور میانه داراست. بر اساس آخرین تحقیقات هزینه ساخت و ساز در بحرین معادل انگلستان و 6 درصد بیشتر از همسایه خود، قطر می باشد. قطر رتبه پانزدهم را در این لیست دارد و بالاتر از امریکا، روسیه و چین قرار گرفته است.
 • 128 میلیارد دلار برای بازسازی ژاپن
  ۱۳۹۰ پنج شنبه ۶ مرداد
  مرکز خدمات فولاد ایران- بنا به گزارش نیکی دولت ژاپن تصمیم دارد اوراق ارزی را تا سقف 10 هزار میلیارد ین حدودا 125 میلیارد دلار برای بازسازی مناطق زلزله زده خرج کند همین طور مبلغ 3 هزار میلیارد ین دیگر با صرفه جویی از منابع جایگزین برای این منطقه هزینه خواهد شد.
 • بازار سنگ آهن
  ۱۳۹۰ چهارشنبه ۵ مرداد
  مرکز خدمات فولاد ایران- شاخص قیمت های سنگ آهن استیل ایندکس حاکی از آن است که شاخص قیمت سنگ آهن خلوص 62 و 58 درصد سی اف آر چین هفته گذشته علی رغم افت کرایه حمل کمی رشد داشت.
 • در معاملات روز دوشنبه؛ قیمت مس در بورس لندن کاهش یافت
  ۱۳۹۰ چهارشنبه ۵ مرداد
  طی معاملات روز دوشنبه در بازار فلزات لندن، مس با کاهش قیمت رو به رو شد و فروش نقدی این فلز نیز با 9 هزار و 620 دلار صورت گرفت.
 • تولید فولاد در جهان به 757 میلیون تن رسید
  ۱۳۹۰ چهارشنبه ۵ مرداد
  گروه بورس کالا- طی شش ماهه نخست امسال تولید فولاد با رشد 6/7 درصدی به 757 میلیون و 771 هزار تن رسید. در همین حال میزان تولید فولاد خام جهان در سال 2009 که دوره رکود بازار محسوب می‌شود معادل 551 میلیون و 181 هزار تن بود. فولاد در 6 ماه نخست امسال بیشترین میزان تولید را از آن خود ثبت کرد. رشد تولید فولاد خام چین به رغم محدودیت در تولید و از رده خارج شدن تولید‌کنندگان قدیمی همچنان با تولید 350 میلیون و 543 هزار معادل 6/9 درصد بود.
 • بازار قراضه جنوب اروپا
  ۱۳۹۰ چهارشنبه ۵ مرداد
  مرکز خدمات فولاد ایران- قیمت قراضه در جنوب اروپا از اواخر ژوئن تا کنون با ثبات بوده است. همیشه قیمت قراضه ایتالیا از اسپانیا بالاتر است ولی فعالان بازار امیدوارند افزایش تقاضا موجب رشد قیمت قراضه اسپانیا در آینده نزدیک گردد. اسپانیایی ها بر خلاف کارخانه های ایتالیایی در آگوست کار می کنند و موجودیشان در حال حاضر کم است.
 • رکود در بازار مواد اولیه فولاد شدت گرفت
  ۱۳۹۰ سه شنبه ۴ مرداد
  قیمت مواد اولیه‌ای که در تولید فولاد به کار می‌رود در هفته گذشته از روند تقریبا ثابتی برخوردار بوده و در مقایسه با قیمت هفته قبل افت جزئی گزارش شده است.