تازه های خبری
بخش کاربری
نیازمندی های صنف آهن ایران
Skip Navigation Links.
تبلیغات

ایران • انگوران از زبان بهره‌بر‌دار معدن
  ۱۳۹۰ چهارشنبه ۴ آبان
  گروه بنگاه‌ها- زهرا مسافر: معدن یکی از حوزه‌هایی است که توسعه و رونق سرمایه‌گذاری در آن به طور مستقیم بر رشد اقتصادی کشور تاثیرگذار است. با این وجود، معدن همواره در ایران خود را با چالش‌ها و معضلات گوناگونی روبه‌رو دیده است.

 • تصمیم‌های تازه برای صنعت فولاد اعلام شد
  ۱۳۹۰ چهارشنبه ۴ آبان
   روز گذشته وزیر صنعت، معدن و تجارت به طور رسمی اعلام کرد آن دسته از واحدهای فولادی که بدهی‌های معوق خود را تعیین تکلیف نکرده‌اند، نمی‌توانند از تسهیلات جدید بانکی استفاده کنند، اما به دلیل نگرانی‌های زیادی که در خصوص آینده صنعت فولاد ایجاد شده و درگیر بودن تعداد زیادی از واحدها با مشکل بدهی بانکی، روز گذشته دنیای اقتصاد در گفت‌وگو با مدیرکل نظارت بر کالاهای فلزی و معدنی سازمان حمایت، تازه‌ترین اقدامات صورت گرفته برای حمایت از واحدهای فولادی از جمله عرضه و تعیین قیمت شمش فولاد خوزستان در بورس کالا و مقدمات تامین قراضه واحدهای فولادی و پرداخت ریفاینانس واردات شمش را مورد بررسی قرار داد.

 • نرخ فولاد در بازار غیر‌رسمی با ثبات
  ۱۳۹۰ چهارشنبه ۴ آبان
  گروه بنگاه‌ها - در معاملات دیروز در بازار غیر‌رسمی نرخ فولاد و محصولات فولادی اغلب شرکت‌ها بدون تغییر بود.

 • کاهش قیمت میلگرد
  ۱۳۹۰ چهارشنبه ۴ آبان
  گروه بورس کالا – در پی تداوم رکود در بازار آهن قیمت اغلب سایز‌های میلگرد در این هفته با کاهش 4/1 درصدی به 927 تومان رسید. در همین حال مبادله تیرآهن در روز گذشته با نوسان نرخ همراه بود؛ به طوری که سایز‌های 16، 24 و 27 با کاهش قیمت و 20 و 22 با رشد نرخ مواجه شدند.

 • نماد سنگ‌آهنی‌ها به زودی بازگشایی می‌شود
  ۱۳۹۰ سه شنبه ۳ آبان
  گروه بورس- پس از آنکه دنیای اقتصاد در گزارشی به بررسی تحولات ماجرای پیچیده توقف یکباره نمادهای سنگ‌آهنی و شرکت‌های وابسته در بورس تهران پرداخت، رییس سازمان بورس و اوراق بهادار پس از گذشت بیش از یک هفته از این رخداد مهم و همچنین حضور در جلسه مشترک سنگ‌آهنی‌ها، فولادی‌‌ها و ایمیدرو به اظهارنظر رسمی در این خصوص پرداخت.

 • احتیاط 100 درصدی تجار آهن در روزهای حساس بازار
  ۱۳۹۰ سه شنبه ۳ آبان
  گروه بورس کالا– منیژه حیاتی: تاخیر دو هفته‌ای ذوب‌آهن هم نتوانست هیجان را به معاملات بورس کالا برگرداند؛ چراکه همزمان با عرضه محصولات این شرکت، به محض اطلاع خریداران از بالارفتن حجم عرضه و پاسخگویی عرضه کننده به تقاضای بازار، بخشی از آنها از گردونه معاملات عقب‌نشینی کردند تا معامله حجم زیادی از کالا، شرایط بازار را بدتر نکند و روزهای بعد بازار آزاد آهن با کاهش بیشتر قیمت‌ها مواجه نشود.

 • کاهش برخی مقاطع فولادی
  ۱۳۹۰ سه شنبه ۳ آبان
  گروه بورس کالا – معاملات دیروز بازار آهن با رکود و سستی همراه بود؛ به طوری که همانند روزهای قبل قیمت میلگرد ثابت ماند. تیرآهن در سایز 20، 3 هزار تومان و تیرآهن سایزهای 24 و 27، یک هزار تومان ارزان شد.

 • ثبات قیمت میلگرد، کاهش تیرآهن
  ۱۳۹۰ سه شنبه ۳ آبان
   گروه بورس کالا – معاملات دیروز بازار آهن با رکود و سستی همراه بود؛ به طوری که همانند روزهای قبل قیمت میلگرد ثابت ماند. تیرآهن در سایز 20، 3 هزار تومان و تیرآهن سایزهای 24 و 27، یک هزار تومان ارزان شد.

 • آشنایی بیشتر با شرکت فولاد مبارکه اصفهان
  ۱۳۹۰ يکشنبه ۱ آبان
  شرکت فولاد مبارکه اصفهان بزرگترین مجتمع صنعتی کشور جمهوری اسلامی ایران و بزرگترین تولید کننده فولادهای تخت در خاورمیانه در 75 کیلومتری جنوب غربی اصفهان در زمینی به وسعت 35 کیلومتر مربع ( 17 کیلومتر مربع سالن تولید ) استقرار یافته است که دارای ظرفیت تولید 5/7 میلیون تن انواع محصولات فولادی تخت گرم و سرد نوردیده ، قلع اندود ، گالوانیزه و رنگی از ضخامت 18/0 تا 16 میلیمتر با احتساب ظرفیتهای فولادسازی در واحد "فولادسازی و نورد پیوسته سبا" و همچنین" مجتمع فولاد هرمزگان" می باشد .

 • قیمت ها همچنان رو به تنزل
  ۱۳۹۰ يکشنبه ۱ آبان
   مرکز خدمات فولاد ایران- هفته گذشته تولید کنندگان ورق اظهار می داشتند که قیمت ها به کف خود نزدیک شده است.