تازه های خبری
بخش کاربری
نیازمندی های صنف آهن ایران
Skip Navigation Links.
تبلیغات

ایران • رشد آرام قیمت آهن
  ۱۳۹۰ سه شنبه ۷ تير
  گروه بورس کالا- روز گذشته مبادلات بازار آهن همزمان با افزایش قیمت ارز و همچنین پیش‌بینی‌ها برای تداوم این روند، نسبتا بهبود یافت . در این روز علاوه بر تیرآهن، میلگرد نیز افزایش آرام قیمت را تجربه کرد. میانگین نرخ میلگرد سایزهای پر مصرف 888 تومان شد که نسبت به روز قبل بین 5/0 تا 1 درصد افزایش داشت. در همین حال تیرآهن نیز در تمام سایزها با رشد همراه بود و در سایزهای درشت یا سنگین وزن نیز این رشد محسوس تر بود، به‌طوری‌که تیرآهن سایز 24 شاخه‌ای 33 هزار تومان افزایش داشت.
 • افزایش 60 تومانی ورق در بورس کالا
  ۱۳۹۰ سه شنبه ۷ تير
  آزاده حسینی- گرچه کاهش نرخ ارز و رکود بازار طی هفته گذشته باعث بدبینی فعالان نسبت به آینده و پایین آمدن سطح قیمت‌ها در بازار فولاد شده بود، اما این تفاوت قیمت بین بورس و بازار در مورد ورق تا جایی پیش رفته بود که قیمت‌های ورق در بورس با وجود پایین بودن سطح بازار بیش از 200‌تومان در هر کیلو اختلاف داشت و ایجاد رانت می‌کرد از این رو با توجه به جوی که در بازار حاکم بود، بورس کالا در راستای حذف رانت احتمالی در بازار ورق اجازه رشد 60 تومانی نرخ ورق گرم را داد.
 • 50 درصد مصرف فولاد کشور از واردات تامین می شود
  ۱۳۹۰ سه شنبه ۷ تير
  خبرگزاری موج - قیمت محصولات فولادی کشور تحت تاثیر بازارهای جهانی است و با اندک توجه ای به آمار این صنعت در می یابیم که 50 درصد مصرف این محصولات در ایران از طریق واردات تامین می شود.
 • شاخص بورس اوراق بهادار تهران 525 واحد افت کرد
  ۱۳۹۰ سه شنبه ۷ تير
  به گزارش خبرنگار موج، در بورس اوراق بهادار تهران امروز 267 میلیون سهم و حق تقدم به ارزش 814 هزار و 112 میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت. این معاملات در 13 هزار و 525 دفعه انجام شد و در پی این امر ارزش بورس اوراق بهادار تهران به یک میلیون و 107 هزار و 680 میلیارد ریال رسید.
 • نخستین واحد صنعتی راور بهره برداری شد
  ۱۳۹۰ سه شنبه ۷ تير
  'شرکت صنعت مس کوه جر' به عنوان نخستین واحد صنعتی راور روز دوشنبه طی مراسمی در این شهرستان به بهره برداری رسید.
 • تولید محصولات مسی با درجه کیفی A‎
  ۱۳۹۰ دوشنبه ۶ تير
  شرکت ملی صنایع مس ایران با کیفیت‌‌ترین مس جهان را با گریدA ‎‏ و ‏خلوص 99.999 درصد تولید می‌کند.‏
 • عزم صنعت مس برای بومی سازی
  ۱۳۹۰ دوشنبه ۶ تير
  عضو هیات مدیره شرکت ملی صنایع مس ایران، بومی سازی فناوری ساخت ماشین‌آلات صنعت مس را از برنامه های اولویت دار این شرکت اعلام و عزم کارشناسان و متخصصان صنعت مس ایران را عملیاتی کردن آن در سال جهاد اقتصادی عنوان کرد.
 • حمایت از 650 واحد صنعتی برای بومی‌سازی صنعت مس
  ۱۳۹۰ دوشنبه ۶ تير
  مدیر بازرگانی شرکت ملی صنایع مس ایران از همکاری 650 واحد صنعتی برای بومی‌سازی صنعت مس خبر داد.
 • نقش ویژه صنعت مس در توسعه کشور
  ۱۳۹۰ دوشنبه ۶ تير
  به دلیل نقشی که مس در توسعه ،پیشرفت و اشتغال‌زایی کشور دارد باید نقش ویژه ای برای این صنعت در نظر گرفته شود.
 • گل‌گهر واحد نمونه صنعتی کشور
  ۱۳۹۰ دوشنبه ۶ تير
  شرکت سنگ‌آهن گل‌گهر در 55 کیلومتری جنوب غرب شهرستان سیرجان واقع شده است و یکی از بزرگ‌ترین تولیدکننده کنسانتره سنگ‌آهن و گندله در ایران است. محصول اصلی این شرکت کنسانتره سنگ‌آهن و گندله است که بخش عمده‌ای از آن به مشتریان داخلی و بخش دیگری به خارج از کشور صادر می‌شود.