تازه های خبری
بخش کاربری
نیازمندی های صنف آهن ایران
Skip Navigation Links.
تبلیغات

ایران • زمان پرداخت سود فولاد آلیاژی ایران اعلام شد
  ۱۳۹۰ دوشنبه ۱۳ تير
  شرکت فولاد آلیاژ ایران اعلام کرده است کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی که تا تاریخ 15 تیرماه جاری سهامدار این شرکت بوده اند، می توانند برای در یافت سود نقدی سهام خود به شعب بانک ملی مراجه کنند.
 • تسهیلات ارزان برای صنعتگران
  ۱۳۹۰ يکشنبه ۱۲ تير
  دنیای اقتصاد- پیش از این سرپرست وزارت صنایع و معادن از پرداخت 30 میلیارد دلار اعتبار از محل منابع بانکی و صندوق توسعه ملی خبر داده بود؛ تا اینکه روز گذشته رییس‌جمهور «محمود احمدی‌نژاد» در مراسم سالروز صنعت و معدن وعده داد که 10 میلیارد دلار تسهیلات ارزان با کارمزد دو درصدی از محل صندوق توسعه ملی به صنعتگران و معدنکاران به زودی پرداخت خواهد شد. این خبر در شرایطی اعلام می‌شود که فعالان صنعتی کمبود سرمایه در گردش را یکی از چالش‌های جدی خود می‌دانند.
 • رقابت فولادسازان برای بقا در بازار
  ۱۳۹۰ يکشنبه ۱۲ تير
  وضعیت در بازار صادراتی شمش و محصولات طویل در سی آی اس هر روز با رکود بیشتری همراه می‌شود. صادرکنندگان با مشاهده رکود در بازار تقاضا از سوی مقاصد اصلی فروش همچنان روند رو به نزول را دنبال می‌کنند.
 • ثبات نرخ مقاطع فولادسازان خصوصی
  ۱۳۹۰ يکشنبه ۱۲ تير
  گروه بنگاه‌ها – به‌رغم روند افزایشی نرخ مقاطع فولادی طی هفته گذشته، اما در مبادلات دیروز این محصولات باثبات قیمت روبه‌رو بود.
 • دغدغه‌ اصلی تولید کنندگان و صنعتگران
  ۱۳۹۰ يکشنبه ۱۲ تير
  اصلاح سیاست‌های کلان مالی و ارزی دولت، همواره یکی از دغدغه‌های اصلی تولیدکنندگان، صنعتگران و بازرگانان بوده است. با افزایش نرخ ارز دوباره بنگاه‌های صنعتی و سرمایه‌گذاران به تکاپو افتاده‌اند تا این سیاست ارزی را با استراتژی صنعتی و تجاری خود هماهنگ کرده و آثار مثبت و منفی حاصل از آن را مدیریت کنند.
 • راهبردهای صنعتی - تجاری پس از ادغام
  ۱۳۹۰ شنبه ۱۱ تير
  از روزی که اولین خبر در خصوص ادغام وزارت صنایع و معادن در وزارت بازرگانی منتشر شد، همواره صنعتگران با دغدغه کم‌رنگ شدن جایگاه، نقش و کارکرد وزارت صنایع و معادن و تقویت امور بازرگانی در فضای سیاست‌گذاری امور کسب و کار کشور، شب‌ها و روزها را سپری کرده‌اند تا اینکه هفته گذشته، نمایندگان یکصد تشکل صنعتی از این فرصت استفاده کرده که با شرکت در نشست هم‌اندیشی وزیر پیشنهادی دولت این جمله را بشنوند که وزارتخانه جدید به مسیری می‌رود که شما صنعتگران بخواهید.
 • برآورد‌های مثبت و منفی از بازار فولاد
  ۱۳۹۰ شنبه ۱۱ تير
  بازارهای داخلی در هفته گذشته شاهد تقویت تقاضا بود، هرچند نسبت به هفته ماقبل ارزش معاملات بورس کاهش یافت، اما قیمت‌ها روند صعودی داشت.
 • سردرگمی بازار آهن در سایه نوسان‌های ارز
  ۱۳۹۰ شنبه ۱۱ تير
  گروه بورس کالا – برای چند هفته پیاپی، نوسان قیمت تیرآهن و میلگرد تحت تاثیر تغییرات قیمت ارز قرار گرفته که بر این اساس هفته گذشته نیز افزایش قیمت این متغیر باعث شد تا رکود معاملات بازار آهن و روند کاهشی قیمت‌ها در آن تغییر جهت داده و عرضه‌کننده‌ها نرخ‌های پیشنهادی خود را بالا ببرند. در نتیجه سطح قیمت میلگرد در بازار آزاد از سطح 885تومان به یک باره از روز دوشنبه رو به رشد گذاشت و به 910 تومان در پایان هفته رسید و تیرآهن نیز به همین شکل حدود 4 تا 5 هزار تومان در هر شاخه افزایش داشت.
 • لزوم توجه ویژه به صنعت ذوب‌آهن کشور
  ۱۳۹۰ شنبه ۱۱ تير
  با توجه به قابلیت‌ها و پتانسیل‌های معادن ایران در زمینه تامین سنگ‌آهن مورد نیاز کارخانه‌های گندله سازی و صنایع تبدیلی وابسته، لزوم توجه و نگاهی ویژه در مورد اصلی‌ترین زنجیره تبدیل سنگ‌آهن به مقاطع فولادی یا همان صنعت ذوب‌آهن، بیش از پیش احساس می‌شود.
 • بورس فلزات لندن گزارش داد: مس مرز 9 هزار دلار را شکست
  ۱۳۹۰ شنبه ۱۱ تير
  طی معاملات روز پنجشنبه در بازار فلزات لندن، مس با افزایش قیمت رو به رو شد و فروش نقدی این فلز نیز با 9 هزار و 301دلار صورت گرفت.