تازه های خبری
بخش کاربری
نیازمندی های صنف آهن ایران
Skip Navigation Links.
تبلیغات

ایران • شرایط فروش فولاد‌ خارج از بورس
  ۱۳۹۰ پنج شنبه ۳۰ تير
  گروه بورس کالا – حدود شش ماهی که طبق مصوبه هیات وزیران تولیدکنندگان فولاد مکلف به عرضه محصولاتشان در بورس کالا شدند این تکلیف به عرضه در بورس که همزمان شد با اجرایی شدن هدفمندی یارانه‌ها‌، کنترل دستوری قیمت‌ها را نیز به همراه داشت، از این رو بسیاری از تولیدکنندگانی که مجبور به عرضه در بورس شدند رقابت با تولید‌کنندگان بزرگ دولتی را در صورت یکسان بودن نرخ‌ها ناعادلانه دانستند، در همین حال گرچه عرضه شمش ارزان فولاد خوزستان به عنوان ابزاری تشویقی در ازای عرضه در بورس در نظر گرفته شد، اما به دلیل نامنظم بودن و اجرایی نشدن این طرح در ابعاد کلی بسیاری از تولیدکنندگانی که محصول در بورس کالا فروختند موفق به دریافت شمش نشدند، این درحالی است که طبق قانون مکلف به عرضه در بورس بودند در حالی که مجبور بودند برای تهیه شمش از بازار‌های خارجی با مشکلات عدیده‌ای که دارد محصولی با هزینه تمام شده بالا را در کنار تولید کنندگان بزرگ دولتی عرضه کنند.
 • مس 9 هزار و 754.50 دلار بر تن معامله شد
  ۱۳۹۰ پنج شنبه ۳۰ تير
  خرید نقدی مس در آخرین ساعات معاملاتی روز سه شنبه در بورس لندن(بیست و هشتم تیر ماه) با نرخ 9 هزار و 754.50 دلار بر تن معامله شد.
 • ایجاد اشتغال 120 نفری در معدن مس جیرفت
  ۱۳۹۰ پنج شنبه ۳۰ تير
  مدیرکل صنایع و معادن جنوب استان کرمان گفت: معدن مس سرگز جیرفت 13 میلیون و 200 هزار تن ذخیره دارد و برای 120 نفر ایجاد اشتغال می‌کند.
 • کرمان قطب تولید مس دنیا است
  ۱۳۹۰ پنج شنبه ۳۰ تير
  نجار استاندار کرمان در بازدید از صنایع مس باهنر کرمان گفت خوشبختانه با وجود معادن غنی مس استان کرمان قطب تولید مس و محصولات مسی در دنیا است.
 • ایران به گروه مطالعات بین‌المللی مس می پیوندد
  ۱۳۹۰ پنج شنبه ۳۰ تير
  تهران - لایحه عضویت ایران در گروه مطالعات بین‌المللی مس، به منظور بهره گیری تامین منافع ملی و تحقق هر چه بیشتر همگرایی منطقه‌ای و بین‌المللی در راستای اصول و اهداف استراتژیک سیاست خارجی کشور از سوی رییس جمهور تقدیم مجلس شد.
 • کارخانه تولید لوله مسی در کرمان با حضور رییس جمهور بهره برداری میشود
  ۱۳۹۰ پنج شنبه ۳۰ تير
  کرمان - کارخانه تولید لوله مسی یکی از طرحهای توسعه کارخانه مس شهید باهنر کرمان برای تولید سه هزار تن لوله با روش جدید و فناوری روز، فردا با حضور رییس جمهور در جاده باغین کرمان به بهره برداری می رسد.
 • نرخ آهن خصوصی‌ها همچنان با ثبات
  ۱۳۹۰ چهارشنبه ۲۹ تير
  گروه بنگاه‌ها - برای چهارمین روز متوالی نرخ مقاطع فولادی در بازار غیررسمی با ثبات بود.
 • قیمت تیرآهن ریخت
  ۱۳۹۰ چهارشنبه ۲۹ تير
  گروه بورس کالا – پس از 2 هفته افزایش قیمت تیرآهن، دیروز قیمت همه سایزهای آن در بازار ارزان شد؛ این در حالی است که قیمت میلگرد همچنان از ابتدای هفته ثابت بوده و تغییر نداشته است. دیروز قیمت تیرآهن سایز 14، 800 تومان، تیرآهن شاخه 16، یک هزار تومان، تیرآهن شاخه 20، 8 هزار تومان، تیرآهن شاخه 22،9 هزار تومان، تیرآهن 24، 500 تومان و تیرآهن شاخه 27، 3 هزار تومان کاهش یافت.
 • بازار فولاد و سیمان تحت کنترل دولت است
  ۱۳۹۰ چهارشنبه ۲۹ تير
  قائم مقام معاون بازرگانی داخلی وزیر بازرگانی اتخاذ تمهیدات تازه برای افزایش عرضه دو محصول استراتژیک فولاد و سیمان، اولی از طریق اقتصادی کردن واردات جهت تأمین کسری نیاز بازار و سیمان از طریق اصلاح ساز‌و‌کار توزیع خبر داد.
 • نوسان محدود میلگرد، سردرگمی تیرآهن
  ۱۳۹۰ سه شنبه ۲۸ تير
  گروه بورس کالا – روز گذشته در بازار آهن نرخ میلگرد در مقایسه با روز چهارشنبه نوسان محدود 5 تومانی را در برخی از سایزهای پایین داشت؛ اما در اغلب موارد قیمت‌ها ثابت بود.