تازه های خبری
بخش کاربری
نیازمندی های صنف آهن ایران
Skip Navigation Links.
تبلیغات

ایران • چالش‌های تولید فولاد پس از هدفمندی یارانه‌ها
  ۱۳۹۰ شنبه ۲۳ مهر
  به‌رغم صحبت‌های اولیه در هنگام توضیح ارکان و روش‌های هدفمندی یارانه‌ها که قرار بود عرضه انرژی پس از هدفمندی یارانه‌ها حداکثر با قیمت فوب خلیج فارس باشد، متاسفانه این امکان نه تنها میسر نشد، بلکه قیمت‌ها چندین برابر افزایش یافت. از طرفی با بالا رفتن نرخ ارز مشکلات عدیده‌ای گریبان تولید‌کنندگان را گرفت و به این ترتیب تولید‌کنندگان نورد کشور مجبور شدند شمش را با قیمتی بالاتر خریداری و هزینه‌های سنگینی را نیز صرف تولید محصول کنند. حال اینکه از آن سو بدون اجرای بسته‌های حمایتی، قیمت را در بورس کالا به طور دستوری تعیین و تولید‌کنندگان را ملزم به عرضه در بورس کردند.
 • پتانسیل های رشد پیش روی صنعت فولاد ایران
  ۱۳۹۰ شنبه ۲۳ مهر
  مرکز خدمات فولاد ایران- به گزارش استیل اوربیس، در حاشیه چهل و پنجمین گردهمایی سالانه انجمن جهانی فولاد که چهارشنبه گذشته برگزار شد، کارشناسی از صنعت فولاد ایران اظهار داشت که تحریم های اقتصادی اروپا و امریکا تاثیر محدودی بر صنعت فولاد ایران داشته است. همچنین خاطر نشان کرد تولید کنندگان داخلی از جمله فولاد مبارکه، فولاد خوزستان و ذوب آهن اصفهان اخیرا تولید را به بالاتر از ظرفیت اولیه رسانده اند.
 • قیمت های میلگرد کارخانجات 21 / 07 / 1390
  ۱۳۹۰ پنج شنبه ۲۱ مهر
 • یک هفته با تپیکس ; روزهای سکون در بازار سهام
  ۱۳۹۰ پنج شنبه ۲۱ مهر
  گروه بورس- شروین شهریاری: سرمایه‌‌گذاران بورس تهران در این هفته شاهد فضایی آرام توام با رکود بودند که طی آن شاخص بورس با کاهش 1/0 درصدی در مقیاس هفتگی مواجه شد. در بعد عوامل کلان حاکم بر شرایط بازار، معامله‌گران در این هفته نظاره‌گر پیشروی بانک مرکزی در بازار ارز آزاد و عقب‌نشینی خریداران بودند که کاهش تدریجی قیمت دلار را رقم زد. این رویداد منجر به احتیاط خریداران سهام وابسته به قیمت‌های جهانی (به علت امکان محدود شدن رشد درآمد ریالی آنها از محل تبدیل نرخ ارز) شده است.
 • قیمت فولاد به کف رسیده؟
  ۱۳۹۰ پنج شنبه ۲۱ مهر
  در هفته جاری نه ایالات متحده و نه اروپا هیچ گونه اقدامی برای آرام کردن نگرانی‌ها مبنی بر نابسامانی اقتصاد انجام ندادند. وضعیت در بازارهای مالی بسیار وخیم است و به نظر می‌رسد که شرایط از این هم بدتر شود.
 • دلایل عقب‌نشینی خصوصی‌ها از بورس
  ۱۳۹۰ پنج شنبه ۲۱ مهر
  گروه بورس کالا – منیژه حیاتی: به دنبال کاهش قیمت میلگرد در دو هفته اخیر و عقب‌نشینی خریداران از بازار، بسیاری از عرضه‌کننده‌ها نیز از ارائه قیمت و کالا به بازار خودداری کردند و این موضوع باعث شد تا در نهایت نرخ میلگرد در آخرین روزهای هفته تا حدودی افزایشی شود، اما این موضوع بر معاملات دیروز بورس تاثیری نداشت و تقاضا همچنان برای عرضه‌های خصوصی پایین بود و این موضوع در نهایت باعث شد تا از میزان عرضه‌ فولادسازان خصوصی هم از نظر حجم و هم از نظر تعداد کاسته شود.
 • ثبات نسبی بر بازار فولادسازان خصوصی
  ۱۳۹۰ پنج شنبه ۲۱ مهر
  گروه بنگاه‌ها - دیروز بازار غیر‌رسمی فولاد شاهد ثبات نسبی قیمت‌ها بود.
 • رشد قیمت میلگرد، ثبات تیرآهن
  ۱۳۹۰ پنج شنبه ۲۱ مهر
  گروه بورس کالا – در معاملات دیروز بازار آهن قیمت میلگرد نیم درصد در سایزهای بالا و یک درصد در سایزهای پایین رشد داشت. تیرآهن اما ثبات نرخ داشت و هیچ تغییری نکرد.
 • قیمت های میلگرد کارخانجات 20 / 07 / 1390
  ۱۳۹۰ چهارشنبه ۲۰ مهر
 • کش‌وقوس در هدفمندی صنعتگران: برق بازهم رفت
  ۱۳۹۰ چهارشنبه ۲۰ مهر
  گروه صنعت و معدن - نگرانی‌های صنعتگران صنایع آسیب‌پذیر، با قطعی برق و گاز برای برخی از آنها و اخطار قطعی برای برخی دیگر، وارد فاز جدیدی شده است.