تازه های خبری
بخش کاربری
نیازمندی های صنف آهن ایران
Skip Navigation Links.
تبلیغات

ایران • افت تولید مس و طلای شرکت مواد معدنی فرست کوانتوم در سال 2010
  ۱۳۸۹ شنبه ۲۵ دي
  شرکت مواد معدنی فرست کوانتوم روز پنجشنبه اعلام کرد که در سال 2010 حدود 322700 تن مس و 191400 اونس طلا تولید کرده است. این شرکت گفت که تولید این دو فلز نسبت به سال 2009 افت داشته است.
 • جی پی مورگان پیش بینی کرد:
  مس نایاب می شود
  ۱۳۸۹ شنبه ۲۵ دي
  شایعات موجود مبنی بر سرمایه گذاری شرکت جی پی مورگان و خرید در حدود 90 درصد مس دنیا و همچنین خسارت سیل استرالیا به معدن های کانی، موجب افزایش بی رویه قیمت مس شد.
 • این هفته کاهش تقاصا به دلیل قیمت بالا موجب شد
  کاهش قیمت شمش فولاد دریای سیاه
  ۱۳۸۹ شنبه ۲۵ دي
  نمابورس، بین‌الملل- در هفته دوم سال جاری میلادی، قیمت شمش فولاد حوزه دریای سیاه به سبب کاهش تقاضا و اجتناب خریداران از خرید با قیمت بالا کاهش یافت. روز دوشنبه گذشته تولیدکنندگان فولاد قیمت محصولات خود از جمله شمش فولاد را بالا بردند زیرا هفته قبل قیمت قراضه که از مولفه‌های اصلی برای تولید فولاد است افزایش یافته بود اما خریداران تمایلی به خرید این محصولات با قیمت بالا نشان ندادند و فروشندگان مجبور شدند قیمت‌‌ها را کاهش دهند.
 • حمایت از 650 واحد صنعتی برای بومی‌سازی صنعت مس
  ۱۳۸۹ شنبه ۲۵ دي
  مدیر بازرگانی شرکت ملی صنایع مس ایران از همکاری 650 واحد صنعتی برای بومی‌سازی صنعت مس خبر داد.
 • بی اچ پی و فروش ماهانه سنگ آهن
  ۱۳۸۹ شنبه ۲۵ دي
  مرکز خدمات فولاد ایران- گزارش ها نشان می دهد که شرکت معدنی بی اچ پی بخش عظیمی از معاملات سنگ آهن خود را برای سال 2011 با معاملات ماهانه به فروش رسانده است.
 • کاهش عرضه بیلت اروپا و افزایش قیمت در شمال آفریقا
  ۱۳۸۹ شنبه ۲۵ دي
  مرکز خدمات فولاد ایران- در پی افزایش قیمت قراضه، قیمت بیلت در شمال آفریقا افزایش یافته است. به رغم بازار آرام بیلت در شمال آفریقا، قیمت پیشنهادی بیلت صادراتی سی آی اس و ترکیه به این منطقه صعودی است.
 • قیمت قراضه در ایتالیا همچنان صعودی
  ۱۳۸۹ شنبه ۲۵ دي
  مرکز خدمات فولاد ایران- قیمت قراضه در ایتالیا با توجه به افزایش قیمت های جهانی، صعودی است ولی تجار نسبت به ثبات قیمت های بالا نگران هستند. به نظر تجار ایتالیایی اگر کارخانه ها به قراضه نیاز دارند باید از قیمت های جهانی تبعیت کنند.
 • افزایش قیمت سنگ آهن وارداتی در چین
  ۱۳۸۹ شنبه ۲۵ دي
  مرکز خدمات فولاد ایران- قیمت سنگ آهن وارداتی در بازار چین بالاتر رفته، همچنین حجم معاملات نیز رشد داشته است. با افزایش قیمت اخیر کارخانه ها، جو بازار چین خوش بینانه است.
 • بازار میلگرد ترکیه
  ۱۳۸۹ شنبه ۲۵ دي
  مرکز خدمات فولاد ایران- کارخانه کاردمیر ترکیه قیمت میلگرد خود را هفته گذشته برای دومین بار بالا برد و از سه شنبه قیمت جدید 730 دلار را اعلام نمود در حالی که پیش از آن قیمت 703 دلار بود.
 • نزدیکی تعطیلات در چین و نوسان در بازار بیلت
  ۱۳۸۹ شنبه ۲۵ دي
  مرکز خدمات فولاد ایران- قیمت بیلت در شمال چین هفته گذشته نوساناتی جزیی داشته است. البته به نظر فعالان بازار قیمت تا قبل از تعطیلات سال نو چینی ( 2 تا 8 فوریه) بیش از این افزایش نمی یابد.