تازه های خبری
بخش کاربری
نیازمندی های صنف آهن ایران
Skip Navigation Links.
تبلیغات

مقالات و تحلیل های بازارآهن

زیر گروه ها:


 • سیاه و سپید مس در بازار‌های جهانی
  ۱۳۹۰ پنج شنبه ۱۴ مهر
  مس یکی از مفیدترین فلزات روی زمین است که مولد جریان برق، انعطاف پذیر و بسیار محکم است که به راحتی قابل پوسیدن نیست.
 • سردرگمی‌در بازار مس
  ۱۳۹۰ پنج شنبه ۳۰ تير
  در اوایل سال 2011 میلادی، قیمت مس برای مدت کوتاهی از پنج رقم فراتر رفته و در فروردین ماه، معاملات نقدی این فلز با ارزش در بازار رسمی‌بورس فلزات لندن به هر تن 10148 دلار رسید. در روزهای باقیمانده از سال قیمت این محصول عمدتا بین هر تن 9 هزار و 10 هزار دلار در نوسان بود.
 • حرکت اژد‌ها و تاثیرآن بر بازار فولاد
  ۱۳۹۰ چهارشنبه ۲۲ تير
  مصرف داخلی محصولات تخت در چین در ماه‌های تیر و مرداد کاهش می‌یابد. در سال‌های قبل، بازار داخلی چین در بخش مصرف روند ثابتی داشت و در تابستان شاهد افزایش تدریجی قیمت‌ها بودیم که علت این امرکاهش نیافتن شاخص‌های تولید در ماشین‌سازی، صنایع نفت و گاز و ساخت‌و‌ساز در سه ماهه اول سال‌های 2009 و 2010 میلادی بود. در سال جاری، آسیب‌های وارده بر صنایع مصرف‌کننده که ناشی از افزایش میزان تخفیف و گرانی نفت و بنزین بود، تاثیری منفی بر مصرف محصولات تخت در چین داشت.
 • نگاهی به آینده کوتاه‌مدت بازار فولاد
  ۱۳۹۰ دوشنبه ۱۶ خرداد
  مجموعه‌ای از عوامل فصلی، تولید مازاد، افت قیمت سنگ آهن و روند ضعیف تولید در بسیاری از بخش‌های جهان به نظر می‌رسد که بازار فولاد را حداقل تا چند ماه آینده آرام نگه دارد.
 • خروج بازیگر بزرگ از بازار فولاد
  ۱۳۹۰ يکشنبه ۱۸ ارديبهشت
  چین دیگر بازیگر کلیدی در بازار بین‌المللی شمش به حساب نمی‌آید؛ چرا که وضع تعرفه 25 درصدی صادرات توسط پکن در 2008، میزان صادرات را به تناژهای کم کاهش داده است. حجم واردات هم چندان چشمگیر نیست.
 • دماسنج قیمتی فولاد زیر نقطه صفر
  ۱۳۹۰ يکشنبه ۲۸ فروردين
  قیمت بیشتر محصولات فولادی در بازارهای جهانی طی هفته گذشته پایین آمد - ابهامات موجود دربازار، معامله گران را سردرگم کرده است -
 • تحلیلی بر زلزله ژاپن
  ۱۳۹۰ دوشنبه ۸ فروردين
  از آنجایی که ژاپن یک دوره بازسازی را در پیش دارد که در طول تاریخ پرهزینه ترین نمونه می باشد، این امر موجب شده تا قیمت ها در بازار کالاهای اساسی تغییر کند و آینده قیمت کالاهایی چون کک، مس و چوب با خوش بینی توام باشد.
 • تحلیل هفتگی بازار فلزات اساسی
  ۱۳۸۹ سه شنبه ۲۴ اسفند
  پیمان ارمغان- در هفته منتهی به 11 مارس کلیه فلزات اساسی یکي از کاهشی‌ترین هفته‌های خود را طی ماه‌های اخیر تجربه کردند، به طوری که برای فلزی مانند نیکل شاهد کاهش نزدیک به 11 درصد طی یک هفته بودیم که رقم بی‌سابقه‌ای به شمار می‌آید.
 • روند صعودی صادرات مواد معدنی در استرالیا
  ۱۳۸۹ چهارشنبه ۱۱ اسفند
  استرالیا بزرگترین صادر کننده سنگ آهن جهان امسال با توجه به برنامه های افزایش تولید بی اچ پی و ریوتینتو صادرات خود را 5/5 درصد افزایش خواهد داد. برخی از مقامات ارشد استرالیایی پیش بینی می کنند که میزان سالانه تولید مواد معدنی در این کشور طی سال جاری افزایش یافته و رکورد جدیدی را ثبت کند.
 • گزارش هفتگی بازارفولاد- گزارش هفته 8
  ۱۳۸۹ شنبه ۷ اسفند
  بازار سنگ آهن با توقف خرید چینی ها از اواخر هفته قبل به خواب رفت و اوج قیمت 200 دلاری چندان ماندگار نبود. قیمت فعلی سنگ آهن خلوص 5/63 درصد هند 194 تا 196 دلار سی اف آر چین است البته بعضی صادر کننده ها نگران افت بازار نیستند. عرضه محدود است ، از این رو توقف خرید چینی ها نیز موقتی خواهد بود. از طرفی انجمن آهن و فولاد چین معتقد است قیمت سنگ آهن وارداتی در مارس و آوریل کاهش می یابد چون عرضه بهتر می شود.
1 2 3