تازه های خبری
بخش کاربری
نیازمندی های صنف آهن ایران
Skip Navigation Links.
تبلیغات

مقالات و تحلیل های بازارآهن

زیر گروه ها:


 • بورس کالا
  ۱۳۹۰ شنبه ۸ مرداد
  بورس کالا یک بازار متشکل و سازمان یافته است که به طور منظم کالاهای معین از جمله فلزات و مواد معدنی (کانی‌ ها)، نفت، پتروشیمی، انرژی و محصولات کشاورزی در آن با سازوکار خاص مورد معامله قرار می‌گیرد.
 • بازار مواد اولیه و نقش آن در قیمت فولاد
  ۱۳۹۰ سه شنبه ۳۱ خرداد
  بهای مواد خام اهرمی بر حفظ قیمت محصولات فولادی است؛ اما به نظر می‌رسد که سطح تقاضا در سه ماهه سوم ضعیف ظاهر شود.
 • پس از دو هفته افزایش قیمت در بازار جهانی بازار آهن به تعادل می‌رسد
  ۱۳۹۰ يکشنبه ۱ خرداد
  گروه بورس کالا- بازار فولاد در ایران و طی هفته گذشته تحت تاثیر بازارهای جهانی و آزادسازی رقابت در رینگ فلزی بورس کالا صعودی بود، این در حالی است که اشتیاق بازار‌های جهانی برای رشد قیمت فروکش کرده و کارشناسان معتقدند قیمت مقاطع به اوج خود رسیده و در صورت افزایش مجدد نرخ‌ها عقب‌نشینی خواهد کرد.
 • سیطره شایعه و گمانه زنی در بازار فولاد ایران
  ۱۳۹۰ يکشنبه ۲۵ ارديبهشت
  گروه بورس کالا – به دنبال افزایش نسبی قیمت قراضه در بازارهای جهانی، نرخ شمش نیز روند صعودی خود را حفظ کرد. در این میان بازار ایران در سردرگمی‌ ناشی از نبود اطلاعات مشخص از میزان واقعی موجودی‌های دپو شده که گفته می‌شود برای جلوگیری از رشد بی‌رویه قیمت‌ها انجام گرفته و به طور کلی گسترش شایعات فعلا کج‌دار و مریز حرکت می‌کند.
 • آهن همیشه سود دارد؟
  ۱۳۹۰ شنبه ۳ ارديبهشت
  فصل بهار است. همزمان با پایان فصل سرماه دور تازه ساخت و سازها هم در کشور آغاز می شود. در صورتی که شرایط بازار مسکن با قدری تحول همراه شود، به زودی باید در انتظار اوج گیری بهای مصالح ساختمانی و به خصوص آهن بود.
 • امید به افزایش پلکانی قیمت فولاد در سال90
  ۱۳۹۰ پنج شنبه ۱۸ فروردين
  بازار فولاد در سال جاری دورنمای روشنی را نوید می‌دهد که از بهبود حوزه‌های مختلف آن حکایت می‌کند. با توجه به نامگذاری سال 90 به نام سال جهاد اقتصادی‌، شرایط خاص اقتصاد داخلی‌، روند عمومی‌بودجه‌ریزی بالاخص بودجه‌های عمرانی دولت برای سال جاری‌، قانون هدفمند شدن یارانه‌ها‌، سیاست‌های انقباضی در گذشته‌، افزایش قیمت نفت و افزایش شدید منابع مالی دولت‌، روند بهبود اقتصاد جهانی و افزایش آرام و بنیادین قیمت‌های بین‌المللی فولاد‌، دورنمای افزایش تقاضا در بازار داخل و... سال‌جاری سالی پررونق برای بازار داخلی فولاد خواهد بود.
 • تحليلي بر روند بازارآهن قراضه و چشم‌انداز آن
  ۱۳۸۹ شنبه ۲۱ اسفند
  به‌رغم افت و خیزهای ناشی از بحران مالی اقتصادی چهار ساله اخیر جهان، رشد و توسعه صنعت فولاد کشور، نه متناسب با برنامه، در بخش ظرفیت سازی تا حدودی پیگیری شد؛ اما متاسفانه در بخش توسعه متوازن نبوده است. در‌ايران مکررا ارقام جدیدی از استراتژی توسعه‌اين صنعت توسط افرادی که دارای سمت رسمي‌ هم هستند، بیان مي‌شود.
 • دور نمای بازار فلزات پایه
  محمد حسين بابالو
  ۱۳۸۹ پنج شنبه ۱۹ اسفند
  فلزات پایه مدتی است كه در مسیر صعودی قرار داشته و احتمال افزایش بیشتر قیمت‌ها نیز وجود دارد. این در حالی است که شرایط پیچیده اقتصادی فعلی احتمال کاهش قیمت‌ها را نیز نوید داده و می‌توان نوسانی بین 5 تا 10 درصد را برای قیمت‌ها تخمین زد.
 • نگاهي به تبعات اجراي قوانين متعدد و موقتي در بازار فولاد
  سيدمحمدرضا مدرسي يزدي
  ۱۳۸۹ پنج شنبه ۱۹ اسفند
  صنعت فولاد يكي از صنايع استراتژيك و مهم در سياستگذاري‌هاي هر كشوري مي‌باشد. به تبع بازار اين كالاي صنعتي مستثني نمي‌باشد. در دولت نهم و دهم اين كالا دستخوش تصميمات مهمي شد و قيمت آن نوسانات فوق‌العاده‌اي تجربه كرد.
 • تنش‌های سیاسی و آشفتگی‌های بازار خاورمیانه ادامه‌دار شد
  معامله‌گران فولاد منتظر تحولات آینده جهان عرب
  ۱۳۸۹ يکشنبه ۱۵ اسفند
  گروه بورس کالا – بازار جهانی محصولات فولادی همپای تنش‌های سیاسی شمال آفریقا و آشفتگی‌های بازار خاورمیانه با روند متفاوتی دنبال شد و تجار سعی مي‌کنند که در این مدت بیشتر بازار را مورد بررسی قرار بدهند و حالت انتظار داشته باشند. در این راستا مرکز خدمات فولاد ایران به بررسی بازارها طی هفته گذشته در بازار جهانی پرداخته که در ذیل گزارش کامل آن مي‌آید.
1 2 3 4