تازه های خبری
بخش کاربری
نیازمندی های صنف آهن ایران
Skip Navigation Links.
تبلیغات

آرشیو اخبار و مقالات


یافت نشد.
صفحه درخواست شده از سوی شما یافت نشد و یا شما دسترسی لازم جهت مشاهده این صفحه را ندارید.


 • عربستان محرک بهبود تقاضای میلگرد جهان عرب
  ۱۳۹۰ يکشنبه ۹ مرداد
  مرکز خدمات فولاد ایران- بخش ساخت و ساز عربستان تا سال 2015 حدود 4 تا 8 درصد رشد خواهد داشت از این رو مصرف میلگرد و دیگر محصولات فولادی این کشور افزایش خواهد یافت. آخرین آمار حاکی از آن است که بخش های مسکن، زیر ساخت ها و فعالیت های ساختمانی دولتی در 5 سال آینده 375 تا 400 میلیارد دلار هزینه خواهند کرد و در حال حاضر بیش از 75 میلیارد دلار در پروژه های فعلی مورد استفاده است.
 • بازار ورق گرم آلمان در رکود
  ۱۳۹۰ يکشنبه ۹ مرداد
  مرکز خدمات فولاد ایران- قیمت ورق گرم آلمان رو به پایین است و تقاضا نیز با توجه به رکود فصلی کاهش یافته است. امسال رکود فصلی بازار از سال گذشته گسترده تر بوده چون ماه های آوریل، مه و ژوئن خرید ها بالا بود از این رو موجودی انبارها هنوز بالاست و تقاضا کم. قیمت فعلی بازار نقدی 560 یورو درب کارخانه است و معاملاتی در 590 یورو نیز شنیده شده ولی 550 تا 570 یورو قیمت رایج تری برای بازار است.
 • آرامش در سقوط ورق در امریکا
  ۱۳۹۰ شنبه ۸ مرداد
  مرکز خدمات فولاد ایران- قیمت ورق تحویل فوری در امریکا به نسبت زیادی کاهش یافته و به نظر عده ای از دست اندر کاران به کف خود رسیده است. در حالی که عده دیگری معتقدند در آینده نزدیک قیمت ها باز هم کاهش خواهد یافت. اما همه آن ها اعتقاد دارند که سرعت تنزل قیمت بسیار کم شده است.
 • امید به بهبود قیمت فولاد در سطح جهان
  ۱۳۹۰ شنبه ۸ مرداد
  مرکز خدمات فولاد ایران- در آخرین نظر سنجی صورت گرفته تعداد شرکت های فولادی که انتظار دارند قیمت فولاد در سه ماه آتی بالا برود هفته گذشته به بالاترین سطح ماه مارس تاکنون رسید. امریکایی ها بیشتر منتظر ثبات قیمت ها بودند . در امریکای شمالی نیز امید به بهبود تقاضا بالا رفت ولی در اروپا درصد پایین تری بهبود تقاضا را پیش بینی نمودند. همچنین موجودی تعداد بیشتری از شرکت های فولادی اروپا نسبت به هفته قبل بالاتر بود.
 • بازار صادرات ورق گرم چین رو به بهبود
  ۱۳۹۰ شنبه ۸ مرداد
  مرکز خدمات فولاد ایران- بازار صادرات ورق گرم چین پس از روند نزولی ماه گذشته حال با بهبود تقاضا روبرو شده است. میزان صادرات در ماه ژوئن نسبت به ماه مه 25 درصد کاهش یافت. احتمال می رود در جولای نیز صادرات پایین باشد چون از ماه مه تا اوایل جولای درخواست خرید مشتریان خارجی خیلی افت داشت. البته اخیرا با بهبود تقاضا قیمت صادراتی ورق گرم چین بالا رفته است.
 • بورس کالا
  ۱۳۹۰ شنبه ۸ مرداد
  بورس کالا یک بازار متشکل و سازمان یافته است که به طور منظم کالاهای معین از جمله فلزات و مواد معدنی (کانی‌ ها)، نفت، پتروشیمی، انرژی و محصولات کشاورزی در آن با سازوکار خاص مورد معامله قرار می‌گیرد.
 • افت نرخ آلومینیوم و رشد مس و نیکل
  ۱۳۹۰ شنبه ۸ مرداد
  گروه بورس جهانی – روند قیمت فلزات در معاملات روز 28 جولای دچار نوسان شد. در این روز نرخ آلیاژآلومینیوم، مس و نیکل نسبت به معاملات روز قبل از آن با رشد مواجه شد و نرخ آلومینیوم، سرب، قلع و روی در این روز افت را به ثبت رساند.
 • بورس لندن : رشد 4 دلاری نرخ بیلت فولاد
  ۱۳۹۰ شنبه ۸ مرداد
  گروه بورس جهانی- نرخ بیلت فولاد در معاملات روز 28 جولای نسبت به روز قبل از آن افزایشی بود.در این روز خرید و فروش نقدی بیلت نسبت به معاملات روز ماقبل آن با رشد 4 دلاری روبه رو شد. خرید و فروش 3 و 15 ماهه بیلت فولاد نیز در این روز روند ثابتی داشت.
 • حرکت چین و تاثیر آن بر بازار سرب
  ۱۳۹۰ شنبه ۸ مرداد
  بهای سرب در نیمه اول سال‌جاری بیشتر در حدود هر تن 2500 دلار نوسان داشت. سطح مقاومتی این فلز خاکستری در فروردین ماه حدود 2939 دلار بود و درست یک ماه بعد در سطح حمایتی 2272 دلار معامله شد.
 • کاهش 8 تومانی قیمت میلگرد و تشدید نوسان نرخ تیرآهن در هفته گذشته
  ۱۳۹۰ شنبه ۸ مرداد
  به دلیل به کف رسیدن قیمت میلگرد و به سقف رسیدن نرخ تیرآهن در مبادلات هفته ماقبل، بیشتر فعالان بازار برای هفته گذشته پیش بینی ثبات نسبی قیمت میلگرد و کاهش نرخ تیرآهن را داشتند.