تازه های خبری
بخش کاربری
نیازمندی های صنف آهن ایران
Skip Navigation Links.
تبلیغات

آرشیو اخبار و مقالات


یافت نشد.
صفحه درخواست شده از سوی شما یافت نشد و یا شما دسترسی لازم جهت مشاهده این صفحه را ندارید.


 • رشد بیش از ۱۱درصدی تولید فولاد خام کشور در ۱۱ ماه امسال
  ۱۳۹۰ دوشنبه ۸ اسفند
  میزان تولید فولاد خام کشور تا انتهای بهمن ماه سال جاری با رشد ۱۱.۱درصد همراه شد.
 • مذاکرات جدید برای واگذاری خاطره‌انگیزترین سهام اصل«44»:
  فولاد خوزستان چگونه به تامین اجتماعی می‌رسد؟
  ۱۳۹۰ شنبه ۶ اسفند
  گروه بورس- قائله واگذاری بلوک مدیریتی سهام نفرین شده بورس وارد دور جدیدی از مذاکرات می‌شود که براساس آن بنا شده تامین اجتماعی ریل و جاده بسازد تا 5/50 درصد از سهام فولاد خوزستان را به چنگ آورد.
 • افزایش تولید در فولاد مباركه اصفهان
  ۱۳۹۰ شنبه ۶ اسفند
  سیبنا: تولید روزانه محصولات شرکت فولاد مبارکه اصفهان سه و نیم درصد افزایش یافت.
 • واگذاری فولاد خوزستان به تأمین اجتماعی
  ۱۳۹۰ شنبه ۶ اسفند
 • بازار ورق گالوانیزه امارات
  ۱۳۹۰ شنبه ۶ اسفند
  مرکز خدمات فولاد ایران- تقاضای ورق گالوانیزه در امارات از اوایل فوریه بهبود یافته است. تولید کنندگان داخلی معتقدند درماه مارس اگر افزایش نیابد حتما در ثبات خواهد بود. خرید کشور های عرب حوزه خلیج فارس نیز بالا رفته به ویژه عربستان، بحرین و عمان.
 • بازار ورق رنگی در ترکیه
  ۱۳۹۰ شنبه ۶ اسفند
  مرکز خدمات فولاد ایران- تقاضای ورق رنگی در ترکیه از اواخر ماه قبل بهبود یافته ولی قیمت ها تغییری نکرده است. شدت سرمای زمستان رو به کاهش است و انتظار می رود ماه مارس و پس از آن تقاضا بالاتر برود.
 • افزايش قيمت بيلت صادراتي CIS
  ۱۳۹۰ شنبه ۶ اسفند
  صادر كنندگان بيلت كشورهاي CIS قيمتهاي پيشنهادي صادراتي خود را به تركيه بالغ بر 10 دلار افزايش دادند.
 • نوسان قيمت قراضه و تبعات آن
  ۱۳۹۰ شنبه ۶ اسفند
  باید به این نکته توجه کرد که آیا این افزایش قیمت خرید آهن قراضه از سوی مجتمع‌های ذوب‌آهن به نفع فعالان این بخش بوده و آیا تضمین‌کننده منافع آنها است یا خیر؟ برای پاسخ به این سوال باید به نکاتی در مورد بازار آهن قراضه ایران توجه کرد. نخست نحوه و سیستم فعالیت این بخش در ایران و دوم میزان قدرت اقتصادی و سرمایه در گردش فعالان.عملکرد فعالان این بخش در خارج از ایران به طور عمده بر پایه خرید و انبار آهن قراضه در تناژهای بالا سپس اعلام آمادگی جهت عرضه آن به متقاضیان است و در نهایت سود بازرگانی در این روش تجاری بر پایه بهره مندی از شرایط حاکم بر بازارهای مالی و پولی (شرایط بانکی و نرخ سود و بورس) و شرایط صنعت فولاد کشور تولیدکننده (شرایط عرضه و تقاضا برای محصولات فولادی و شرایط آب و هوايی و تصمیمات دولتی در عرصه‌های عمرانی و شرایط اقتصادی)، کشورهدف یا همان کشور متقاضی محاسبه می‌شود
 • اگر تحولات بازار فولاد را دنبال می کنید،بخوانید
  ۱۳۹۰ شنبه ۶ اسفند
  تولید فولاد خام آمریکا برای سومین هفته متوالی صعودی بود. انجمن آهن و فولاد آمریکا اظهار داشته تولید فولاد هفته قبل 0.7 درصد بالا رفته به 1.94 میلیون شورت تن رسید و نسبت به مدت مشابه سال 2011 معادل 9.1 درصد بالاتر بود.
 • تلاش آسیایی ها برای بقا در 2012
  ۱۳۹۰ شنبه ۶ اسفند
  مرکز خدمات فولاد ایران- تولید کنندگان فولاد در چین، کره و تایوان سال گذشته را با زیان به اتمام رساندند. تقاضا در چین کاهش یافته و رقابت در صحنه بین المللی به دلیل بحران اقتصادی و کاهش تقاضا شدید شده است. همین امر باعث کاهش حاشیه سود تولید کنندگان فولاد گردیده است.