تازه های خبری
بخش کاربری
نیازمندی های صنف آهن ایران
Skip Navigation Links.
تبلیغات

آرشیو اخبار و مقالات


یافت نشد.
صفحه درخواست شده از سوی شما یافت نشد و یا شما دسترسی لازم جهت مشاهده این صفحه را ندارید.


 • 9 و 10 اسفند 90: چهاردهمين سمپوزيوم فولاد ايران برگزار مي‎شود
  ۱۳۹۰ سه شنبه ۹ اسفند
  چهاردهمين همايش محققان، استادان، مديران و كارشناسان صنعت فولاد كشور نهم و دهم اسفندماه امسال، با عنوان سمپوزيوم فولاد 90 برگزار مي شود.
 • رشد قیمت ورق در ترکیه
  ۱۳۹۰ دوشنبه ۸ اسفند
  مرکز خدمات فولاد ایران- تولید کنندگان ورق ترکیه قیمت ورق گرم خود را دو مرتبه در یک هفته بالا بردند. اردمیر و چولاک اوغلو در حال اتمام پیش فروش تولید آوریل هستند و ظاهرا قیمت های ماه می را بالاتر خواهند برد. کمبود انرژی مورد نیاز و تعمیرات کارخانه ها موجب کاهش عرضه داخلی شده است.
 • بازار بیلت بورس لندن رو به بهبود
  ۱۳۹۰ دوشنبه ۸ اسفند
  مرکز خدمات فولاد ایران- قیمت قرارداد بیلت در بورس لندن پس از آنکه در اواسط دسامبر به 564 دلار در هر تن رسید، روند نزولی مداومی داشت حال رو به بهبود است. البته پیش از آن نیز در آگوست 2011 به اوج 690 تا 700 دلار در هر تن رسیده بود.
 • بازار قراضه رو به بالا
  ۱۳۹۰ دوشنبه ۸ اسفند
  مرکز خدمات فولاد ایران- ترک ها اخیرا خرید قراضه را ادامه داده اند و قیمت ها بالاتر رفته است. محموله مخلوطی از 25هزار تن قراضه 20-80 در 459 دلار و 50 سنت، 5 هزار تن قراضه خرد شده در 454 دلار و 50 سنت هر تن سی اف آر و 8 هزار تن قراضه کیفیت بالا در 459 دلار و 50 سنت هر تن سی اف آر خریداری شد.
 • بازار سنگ آهن فعلا در سکوت
  ۱۳۹۰ دوشنبه ۸ اسفند
  مرکز خدمات فولاد ایران- تحلیلگران بر این باورند که اوج قیمت های سال 2011 بازار سنگ آهن در 6 ماه نخست سال جاری مشاهده نخواهد شد. علی رغم آنکه سال قبل شاخص قیمت سنگ آهن 180 دلار را نیز تجربه کرد ماه های اخیر در حدود 140 دلار بوده و احتمالا تا اواسط سال در این حدود باقی می ماند.
 • تولید فولاد چین؛ ۷۲۰ میلیون تن
  ۱۳۹۰ دوشنبه ۸ اسفند
  رشد تولید فولاد چین در سال‌جاری به حداقل خود در ۱۰ سال اخیر خواهد رسید، ولی حجم تولید امسال به رکورد ۷۲۰ میلیون تن می‌رسد که طبعا به بازار مواد اولیه به‌خصوص سنگ‌آهن فشار وارد خواهد کرد. البته بعید است که قیمت سنگ‌آهن به ۱۹۰ تا ۲۰۰ دلار هر تن برگردد.
 • رشد 16 درصدي توليد کلاف گرم در شرکت فولاد مبارکه اصفهان براي پنجمين ماه متوالي
  ۱۳۹۰ دوشنبه ۸ اسفند
  مديرعامل شرکت فولاد مبارکه اصفهان گفت: براي پنجمين ماه متوالي توليد فولاد خام کشور در فولاد مبارکه افزايش يافت. به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران، به نقل از روابط عمومي شرکت فولاد مبارکه، مسعود سميعي‌نژاد اعلام کرد: فولاد مبارکه در نواحي فولاد سازي، ريخته گري مدوام و سبا با توليد 523 هزار و 542 تن تختال به ميزان دو هزار و پنج تن بيشتر از رکورد قبلي در دي ماه سال جاري، موفق به توليد شد.
 • گزارش هفتگی بازار فولاد- گزارش هفته 08
  ۱۳۹۰ دوشنبه ۸ اسفند
 • رکورد فولاد آذربایجان در ارتقای «راندمان تولید» و «سود عملیاتی»
  ۱۳۹۰ دوشنبه ۸ اسفند
  مدیر عامل فولاد آذربایجان گفت: این شرکت در سال 90، به موفقیت های جدیدی در ارتقای «راندمان تولید» و «سود عملیاتی» دست یافت.
 • مدير روابط عمومي انجمن جهاني فولاد مدعي شد:
  ايران از شش ماه پيش آماري به ما نداده است
  ۱۳۹۰ دوشنبه ۸ اسفند
  در حالي كه سازمان توسعه و نوسازي معادن و صنايع معدني ايران (ايميدرو) اعلام كرده كه آمار توليد فولاد ايران به صورت ماهانه منتشر و به نهادهاي مربوطه اعلام شده است، مدير روابط عمومي انجمن جهاني فولاد (WSA) مدعي شده كه ايران از بيش از شش ماه پيش تاكنون آمار ماهانه توليد فولاد خود را به اين انجمن نداده است.