تازه های خبری
بخش کاربری
نیازمندی های صنف آهن ایران
Skip Navigation Links.
تبلیغات

آرشیو اخبار و مقالات


یافت نشد.
صفحه درخواست شده از سوی شما یافت نشد و یا شما دسترسی لازم جهت مشاهده این صفحه را ندارید.


 • رييس هيات عامل ايميدرو اعلام كرد :
  خود كفايي بيش از 90درصدي در توليد فولاد و سيمان
  ۱۳۸۹ سه شنبه ۲۱ دي
  معاون وزير صنايع و معادن و رييس هيات عامل سازمان توسعه و نوسازي معادن و صنايع معدني ايران، اعلام كرد: تا امروز در بخش‌هاي مختلف صنعت و معدن پيشرفت هاي قابل ملاحظه‌اي داشته‌ايم؛‌ به گونه‌اي كه برنامه ريزي كرده‌ايم ظرف يكي دو سال آينده در بخش عمده اي از صنايع خود هيچ گونه وابستگي به ديگر كشورها نداشته‌ باشيم.
 • ارزیابی یک کارشناس از کاهش سود بازرگانی واردات فولاد خام
  حاشیه سود فولادسازان کاهش می یابد
  ۱۳۸۹ سه شنبه ۲۱ دي
  نمابورس ، بورس کالا _ تصمیمات مهم نمایندگان ریاست جمهوری در کارگروه طرح تحول اقتصادی در خصوص تنظیم بازار فولاد در بورس کالا موجب خواهد شد تا علاوه بر ایجاد فضای رقابتی و افزایش بهره وری تولید کنندگان فولاد، حاشیه سود این شرکت ها نیز در سال 90 کاهش یابد.
 • افزایش ۸ درصدی مصرف آلومینیوم در جهان
  ۱۳۸۹ سه شنبه ۲۱ دي
  قیمت آلومینیوم طی هفت ماه اخیر 38 درصد افزایش یافته است و کارشناسان بازار فلزات اساسی معتقدند رونق بخش‌هایی از اقتصاد که بیشترین مصرف آلومینیوم را دارند از جمله حمل‌و‌نقل، هوانوردی و مسکن، سبب خواهد شد روند رشد قیمت این فلز ادامه پیدا کند.
 • رشد موقتی قیمت فولاد
  ۱۳۸۹ سه شنبه ۲۱ دي
  قیمت ورق گالوانیزه در امارات طی یک هفته به دلیل افزایش تقاضا در آمریکا پنج درصد افزایش یافته است،
 • شرکت مواد معدنی اکویناکس :
  معدن لوموانا 145 هزار تن مس در سال 2011 تولید خواهد کرد
  ۱۳۸۹ سه شنبه ۲۱ دي
  شرکت مواد معدنی اکویناکس، واقع در فهرستهای بورسهای استرالیا و تورنتو، انتظار دارد که معدن لوموانای این شرکت در زامبیا در سال 2011 حدود 145 هزار تن مس کنسانتره تولید کند.
 • آلومینیوم خریدار نداشت
  ۱۳۸۹ سه شنبه ۲۱ دي
  عرضه دوهزار و ۲۰۰ تن شمش و بیلت آلومینیوم شرکت‌های ایرالکو و المهدی در تالار محصولات صنعتی بورس کالا تقاضایی در بازار نداشت و معامله‌ای روی این دو محصول صورت نگرفت.
 • عدم تناسب عرضه و تقاضا باعث افزایش قیمت مس در سال 2011 خواهد شد
  ۱۳۸۹ سه شنبه ۲۱ دي
  آقای شکیل احمد مدیر عامل هندوستان کاپر گفت که کمبود حدود 500 هزار تنی عرضه مس نسبت به تقاضای این فلز در سال 2011 باعث رشد قیمتهای آن خواهد شد.
 • قیمت ورق گالوانیزه در ترکیه در مرز 1000 دلار
  ۱۳۸۹ سه شنبه ۲۱ دي
  مرکز خدمات فولاد ایران- قیمت ورق گالوانیزه گرم ضخامت 5/0 میلیمتر کارخانه ها در ترکیه افزایش یافته و به 970 تا 1000 هزار دلار هر تن رسیده است که نسبت به قیمت 950 دلار هر تن طی اوایل هفته گذشته افزایش یافته است.
 • قیمت ورق در انگلیس رو به رشد
  ۱۳۸۹ سه شنبه ۲۱ دي
  مرکز خدمات فولاد ایران- کارخانه ها در انگلیس قیمت انواع ورق خود را به منظور جبران رشد هزینه تولید و بالا بردن سوددهی افزایش داده اند.
 • سیل استرالیا و افزایش هزینه فولاد سازان
  ۱۳۸۹ سه شنبه ۲۱ دي
  مرکز خدمات فولاد ایران- طی یک ماه قیمت نقدی زغال سنگ حدود 10 درصد افزایش یافته و ظاهرا از این بالاتر نیز می رود چرا که فولاد سازان آسیایی به دنبال عرضه کننده جدید در جهان هستند تا کمبود عرضه استرالیا را از طریقی جبران کنند.