تازه های خبری
بخش کاربری
نیازمندی های صنف آهن ایران
Skip Navigation Links.
تبلیغات

آرشیو اخبار و مقالات


یافت نشد.
صفحه درخواست شده از سوی شما یافت نشد و یا شما دسترسی لازم جهت مشاهده این صفحه را ندارید.


 • 3 شرط برای رقابت پذیری صنعت فولاد
  ۱۳۸۹ شنبه ۲۵ دي
  گروه صنعت و معدن- صنعت فولاد با چه چشم‌اندازی رو‌به‌رو است؟ این مهمترین پرسشی است که مسوولان ارشد حوزه معدن، کارشناسان ارشد صنعت فولاد و همچنین فعالان بازار در همایش چشم انداز صنعت فولاد و معدن ایران در روزهای 17 و 18 بهمن‌ماه برای پاسخ به آن، سناریوهای متفاوتی ترسیم می‌کنند، سناریوهایی برگرفته از حوزه تئوری تا عمل و تجربه.
 • با تداوم روند نزولی قيمت‌ها طی هفته گذشته مشهود بود
  تشدید سایه رکود در بازار آهن
  قیمت انواع آهن‌آلات در هفته‌ای که گذشت به تبعیت از روندي که هفته قبل آغاز شده نزولی بود. مبادلات آهن این روز‌ها رکود را پشت سر مي‌گذارد.
  ۱۳۸۹ شنبه ۲۵ دي
  از یک سو کند شدن اجرای پروژه‌هاي عمرانی به دلیل پایان سال و فصل سرما و از سوي ديگر به دلیل عدم ارائه بودجه سال آتی از سوی دولت از جمله عواملی بود که از سوی فعالان این بخش عنوان شد. بالا رفتن هزینه‌هاي حمل و نقل و شرایط مبهم آتی آهن به خصوص در بحث تعرفه‌ها و یا اعمال کنترل‌هاي بیشتر نیز از دیگر عوامل ذکر شده بود.
 • برای نخستین بار در ایران انجام شد
  استحصال نانو پودر آهن و مس از پساب صنایع معدنی
  ۱۳۸۹ جمعه ۲۴ دي
  طرح تهیه نانو پودر آهن و مس از پساب صنایع معدنی برای اولین بار در ایران اجرا شد.
 • پیش‌بینی کاهش رشد اقتصاد چین موجب شد
  کاهش قیمت فلزات اساسی در بازارهای جهان
  ۱۳۸۹ پنج شنبه ۲۳ دي
  نمابورس، بین‌الملل_ امروز در معاملات بازارهای جهانی، قیمت فلزات اساسی به سبب نگرانی از کاهش رشد اقتصاد چین در سال جاری اندکی افول کرد. قیمت مس پس از سه روز رشد حدود 0.5 درصد کاهش یافته زیرا در باره تداوم رشد اقتصاد چین که بزرگ‌ترین مصرف‌کننده این فلز اساسی است تردیدهایی بوجود آمده است. قیمت مس امروز در بورس فلزات لندن به هر تن 9637 دلار رسید. قیمت نیکل و روی نیز کاهش یافته است.
 • احتمال افزایش قیمت میلگرد در عربستان
  ۱۳۸۹ پنج شنبه ۲۳ دي
  مرکز خدمات فولاد ایران- در پی افزایش قیمت مواد اولیه و میلگرد در بازارهای بین المللی تجار عربستان نیز به فکر افزایش قیمت میلگرد خود افتاده اند. کارخانه حدید سابیک عربستان قیمت میلگرد خود را برای تحویل در ماه ژانویه در 773 دلار هر تن ثابت نگاه داشته بود.
 • میلگرد وارداتی در خاور دور رو به بالا
  ۱۳۸۹ پنج شنبه ۲۳ دي
  مرکز خدمات فولاد ایران- قیمت پیشنهادی میلگرد به خاور دور به سرعت رو به افزایش است. کره ای ها 750 دلار سی اف آر و ترک ها 730 تا 760 دلار سی اف آر بنادر خاور دور را پیشنهاد داده اند.
 • تولید کنندگان مقاطع انگلیس به دنبال افزایش قیمت ها
  ۱۳۸۹ پنج شنبه ۲۳ دي
  مرکز خدمات فولاد ایران- تولید کنندگان مقاطعی چون نبشی و ناودانی در انگلیس، به دنبال رشد هزینه های تولید در تلاشند قیمت های خود را افزایش دهند.
 • بهبود بازار فولاد چین
  ۱۳۸۹ پنج شنبه ۲۳ دي
  مرکز خدمات فولاد ایران- با نزدیک شدن به تعطیلات سال نو در چین، بازار فولاد این کشور بهبود یافته و قیمت ها رو به رشد است.
 • افزایش قیمت ورق و میلگرد در اروپا
  ۱۳۸۹ پنج شنبه ۲۳ دي
  مرکز خدمات فولاد ایران- بنا به گزارش استیل ایندکس قیمت انواع ورق و میلگرد در اروپا افزایش یافته است.
 • امید به ادامه رشد قیمت سنگ آهن هند
  ۱۳۸۹ پنج شنبه ۲۳ دي
  مرکز خدمات فولاد ایران- قیمت سنگ آهن هند در بازار نقدی چین هفته اخیر 2 تا 3 دلار رشد داشته که محدودیت عرضه و خرید چینی ها دلایل اصلی بوده است. فعالان بازار هنوز معتقدند قیمت ها صعودی خواهد بود چون چینی ها قبل از سال نو چینی خرید خواهند کرد.