تازه های خبری
بخش کاربری
نیازمندی های صنف آهن ایران
Skip Navigation Links.
تبلیغات

آرشیو اخبار و مقالات


یافت نشد.
صفحه درخواست شده از سوی شما یافت نشد و یا شما دسترسی لازم جهت مشاهده این صفحه را ندارید.


 • کاهش وابستگی چینی ها به غول های سنگ آهن
  ۱۳۸۹ دوشنبه ۱۸ بهمن
  مرکز خدمات فولاد ایران- قیمت نقدی سنگ آهن هند طی چند روز گذشته به دلیل کمبود موجودی سنگ آهن، احتمال افزایش تعرفه گمرکی صادرات سنگ آهن هند، وقوع سیل اخیر در استرالیا و افزایش 50 درصدی تعرفه گمرکی صادرات سنگ آهن درجه یک و 35 درصدی گندله در ایران، افزایش یافته است.
 • تعطیلات سال نو در چین و کاهش کرایه حمل
  ۱۳۸۹ دوشنبه ۱۸ بهمن
  مرکز خدمات فولاد ایران- با کاهش حجم معاملات پیش از تعطیلات سال نو در چین، کرایه حمل کشتی ها نیز کاهش یافته و سوددهی شرکت های کشتی رانی را تحت تاثیر قرار داده است.
 • کمبود موجودی دلیل اصلی رشد قیمت قراضه
  ۱۳۸۹ دوشنبه ۱۸ بهمن
  مرکز خدمات فولاد ایران- کمبود موجودی قراضه در آمریکا یکی از دلایل افزایش قیمت محصولات فولادی می باشد. با توجه به کاهش فعالیت های صنعتی طی دو سال گذشته، عرضه قراضه طی دو سال گذشته کاهش یافته است. به همین دلیل در حال حاضر بازار با کمبود موجودی روبرو شده است.
 • بازار آرام میلگرد در سنگاپور
  ۱۳۸۹ دوشنبه ۱۸ بهمن
  مرکز خدمات فولاد ایران- تقاضای واردات میلگرد در سنگاپور طی هفته گذشته به دلیل تعطیلات سال نو در چین کاهش یافته است. آخرین بار میلگرد در سنگاپور در قیمت 720 تا 730 دلار هر تن سی اف آر معامله شده است اما قیمت پیشنهادی این محصول در حدود 730 تا 750 دلار هر تن است.
 • قیمت قراردادی سنگ آهن رکورد می شکند
  ۱۳۸۹ دوشنبه ۱۸ بهمن
  مرکز خدمات فولاد ایران- در صورتی که قیمت سنگ آهن قراردادی فصل دوم سال 2011 طبق پیش بینی ها با 17 درصد رشد نسبت به سه ماه ابتدایی سال به 165 دلار در هر تن برسد این بالاترین قیمت قراردادی سنگ آهن پس از برکناری قراردادهای سالانه در آوریل 2010 خواهد بود. برای کل سال 2011 نیز پیش بینی شده که قیمت قراردادی 25 درصد افزایش یافته به 153 دلار در هر تن برسد.
 • قیمت جهانی زغال سنگ رو به بالا
  ۱۳۸۹ دوشنبه ۱۸ بهمن
  مرکز خدمات فولاد ایران- از ابتدای سال 2011، قیمت فولاد در سراسر جهان روندی صعودی داشته به طوری که قیمت ورق گرم در شمال امریکا، اروپا و خاور دور به طور متوسط 1/17 درصد رشد داشته است.
 • بازار آهن
  ثبات قیمت آهن‌آلات
  ۱۳۸۹ دوشنبه ۱۸ بهمن
  گروه بورس کالا- در مبادلات روز گذشته نرخ آهن‌آلات در بازار تهران از ثبات برخورداربود.
 • ثبات قیمت‌ها از سوی بخش‌خصوصی
  ۱۳۸۹ دوشنبه ۱۸ بهمن
  گروه بورس کالا- در معاملات روز یکشنبه 17 بهمن‌ماه جاری میلگرد اغلب فولادسازان بخش خصوصی بدون تغییر نرخ در بازار غیررسمی عرضه شد.
 • به دنبال کاهش قیمت قراضه و تعطيلات سال نوی چينی‌ها
  نرخ جهانی بيلت نزولی شد
  ۱۳۸۹ دوشنبه ۱۸ بهمن
  در هفته گذشته، قيمت بيلت در اغلب بازارهاي جهاني از روند تقريبا باثباتي برخوردار بوده است. البته نوساناتي نيز در بازار بيلت برخي از كشورها گزارش شده است.
 • روز آرام فولادی‌ها در بورس کالا
  عكس: حميد جاني‌پور
  ۱۳۸۹ دوشنبه ۱۸ بهمن
  گروه بورس كالا- منیژه حیاتی: معاملات رینگ فولاد در بورس کالا، دیروز را هم به واسطه پایین بودن تقاضا و تثبیت قیمت‌ها، به آرامی سپری کرد. در این روز، 15 شرکت محصول خود را در بورس عرضه کردند که 5 شرکت موفق به معامله محصول خود شدند.