تازه های خبری
بخش کاربری
نیازمندی های صنف آهن ایران
Skip Navigation Links.
تبلیغات

آرشیو اخبار و مقالات


یافت نشد.
صفحه درخواست شده از سوی شما یافت نشد و یا شما دسترسی لازم جهت مشاهده این صفحه را ندارید.


 • از 13 شركت عرضه‌كننده، محصول 9 فولادساز معامله نشد
  عرضه‌هاي اجباري، خريداران بي‌ميل
  عكس: حميد جاني‌پور
  ۱۳۸۹ دوشنبه ۲۵ بهمن
  گروه بورس کالا – طی معاملات روز گذشته در بورس کالا تنها محصول 4 شرکت مورد معامله قرار گرفت و این در حالی بود که همانند هفته‌های قبل تعداد زیادی از تولیدکننده‌ها در بورس عرضه داشتند.
 • سياست‌هاي انقباضي چين و كاهش تقاضا در بازار فلزات اساسي
  ۱۳۸۹ دوشنبه ۲۵ بهمن
  پیمان ارمغان- هفته پیش اکثر فلزات اساسی تا اواخر هفته روند نزولی در پیش گرفته بودند؛ هر چند که در آخر هفته و با انتشار خبر استعفاي مبارک و پایداری نسبی اوضاع در مصر شاهد رشد اندک فلزات اساسی بودیم. با وجود آنكه در این برهه از زمان ناآرامی‌های سیاسی که می‌‌تواند بر اقتصاد جهان تاثیرگذار باشد بر روند قیمتی اقلام بازار کالا اثرگذار است، اما به نظر این تاثیر مقطعی و کم عمق خواهد بود.
 • ثبات نسبی قیمت‌ها از سوی بخش‌خصوصی
  ۱۳۸۹ دوشنبه ۲۵ بهمن
  گروه بورس کالا- طی معاملات روز یکشنبه؛ 24 بهمن‌ماه جاری میلگرد اغلب فولادسازان بخش خصوصی از ثبات قیمت برخوردار بود.
 • بازار آلومينيوم
  احتمال کاهش نرخ آلومینیوم در بازار
  ۱۳۸۹ دوشنبه ۲۵ بهمن
  گروه بورس کالا- روند نرخ آلومینیوم در بازار داخلی نسبت به روز گذشته ثابت ماند. به گفته فعالان اقتصادی، احتمال کاهش نرخ آلومینیوم در بازار داخلی وجود دارد.
 • بازار آهن
  نوسان نرخ آهن‌آلات
  ۱۳۸۹ دوشنبه ۲۵ بهمن
  گروه بورس کالا- طی مبادلات دیروز، میلگرد در بازار تهران رشد و تیرآهن کاهش نرخ را تجربه کرد. میلگرد بارشد 6/0 درصدی در هر کیلو به810 تومان رسید. تیرآهن از کاهش قیمت در بازار تهران برخوردار بود به گونه‌ای که این افت بین 500 تومان تا 4 هزار تومان در نوسان بود.
 • طی هفته گذشته به‌دنبال کاهش قیمت آهن قراضه در بازار های جهانی صورت گرفت
  بیلت تحت فشار کاهش قیمت
  ۱۳۸۹ دوشنبه ۲۵ بهمن
  قيمت بيلت در تعدادي از بازارهاي جهاني از روند نزولي برخوردار بوده است و اغلب بازارهاي جهاني بيلت تحت فشار براي كاهش قيمت است. به گزارش سایت سی ولکس کالا به نقل از متال بولتن كاهش تقاضاي خريد بيلت و نيز افت قابل توجه قيمت آهن قراضه موجب شد كه به‌رغم تلاش برخي از توليدكنندگان بيلت براي حفظ قيمت فروش خود، فشار خريداران بر كاهش قيمت بيلت افزايش يابد.
 • صادرات روی در‌هاله‌ای از ابهام
  ۱۳۸۹ دوشنبه ۲۵ بهمن
  بی‌شک افزایش صادرات در جهت ایجاد موازنه آن در مقابل واردات یکی از شاخص‌های مهم اقتصادی محسوب مي‌شود. عدم دریافت عوارض صادرات کالا و بیش از آن پرداخت جوایز صادراتی، در دستور کار دولتمردان همه کشورها به منظور تقویت و ایجاد انگیزه صادرکنندگان کالا وضع شده است و به عنوان مثال، کشور چین به عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده و مصرف کننده شمش روی در جهان، بابت صادرات شمش روی 10 تا 15 درصد جایزه صادراتی پرداخت مي‌کند.
 • با فروش ۱۲هزارو ۷۴۰ تن کالا؛
  رقابت فولادسازان دولتی و خصوصی در بورس بالا گرفت
  ۱۳۸۹ يکشنبه ۲۴ بهمن
  در معاملات روز یکشنبه بورس کالا ۲۹هزارو ۶۰۰ تن انواع محصولات فولادی در رینگ صنعتی عرضه شد که ۱۲هزارو ۷۴۰ تن آن مورد معامله قرار گرفت.
 • شركت ملي صنايع مس ايران و فولاد مباركه" بالاترين ارزش بازار را در اختيار گرفتند
  ۱۳۸۹ يکشنبه ۲۴ بهمن
  شركت هاي ملي صنايع مس ايران و فولاد مباركه در رتبه‌بندي 100 شركت برتر ايران در شاخص "ارزش بازار " رتبه هاي اول و دوم شركت برتر را به خود اختصاص دادند.
 • به دنبال کاهش تقاضا در بازار؛
  قیمت محصولات فولادی روی شیب نزول قرار گرفت
  ۱۳۸۹ يکشنبه ۲۴ بهمن
  فعالان بازار فولاد براین باورند به دلیل نظارت و سیاست کنترل بازار فولاد از سوی دولت و افت تقاضا برای خرید محصولات فولادی، روند کنونی تا پایان سال 89 ادامه می یابد.