تازه های خبری
بخش کاربری
نیازمندی های صنف آهن ایران
Skip Navigation Links.
تبلیغات

آرشیو اخبار و مقالات


یافت نشد.
صفحه درخواست شده از سوی شما یافت نشد و یا شما دسترسی لازم جهت مشاهده این صفحه را ندارید.


 • مشکلات کارخانه ها در سی آی اس برای صادرات ورق
  ۱۳۸۹ سه شنبه ۱۰ اسفند
  مرکز خدمات فولاد ایران- تنش های سیاسی در منطقه خاورمیانه بر بازار صادرات ورق سی آی اس نیز تاثیر گذاشته است. قیمت ورق طی دو ماه گذشته به سرعت در حال افزایش بود اما در حال حاضر این روند متوقف شده است. با توجه به تفاوت 100 دلار هر تن قیمت پیشنهادی کارخانه ها در روسیه و اوکراین به نظر می رسد که تقاضای ورق صادراتی روسیه کاهش یافته است و کارخانه ها در این کشور ناچار به پایین آوردن قیمت ورق ماه مارس خود شده اند.
 • بازار سردرگم مقاطع در شمال غرب اروپا
  ۱۳۸۹ سه شنبه ۱۰ اسفند
  مرکز خدمات فولاد ایران- تولیدکنندگان مقاطع در شمال غرب اروپا هنوز نمی دانند که روند قیمت این محصول در ماه آوریل به چه صورتی خواهد بود. در صورتی که قیمت قراضه افزایش یابد، کارخانه ها پیش بینی می کنند که موفق به فروش در قیمت 963 دلار هر تن خواهند شد.
 • ثبات قیمت میلگرد در ترکیه به رغم ناآرامی های اخیر در شمال آفریقا
  ۱۳۸۹ سه شنبه ۱۰ اسفند
  مرکز خدمات فولاد ایران- تولید کنندگان میلگرد در ترکیه اظهار داشته اند که چشم انداز بازار صادرات این کشور مطلوب به نظر می رسد و اظهار داشته اند که به رغم نا آرامی های اخیر در منطقه خاورمیانه، قیمت میلگرد آنها در 660 تا 670 دلار هر تن فوب ثابت خواهد بود.
 • افزایش قیمت ورق گرم صادراتی چین به ژاپن
  ۱۳۸۹ سه شنبه ۱۰ اسفند
  مرکز خدمات فولاد ایران- کارخانه آنگانگ چین قیمت ورق گرم صادراتی خود به ژاپن را به دلیل افزایش قیمت مواد اولیه برای ماه آوریل 85 دلار هر تن بالا برده است. قیمت ورق گرم صادراتی کارخانه ها در چین به ژاپن از ماه دسامبر تا کنون 150 دلار هر تن افزایش یافته است.
 • از سوی رییس اتحادیه آهن و فولاد مطرح شد:
  عوامل اصلی رشد نرخ آهن‌آلات در هفته‌های پایانی سال
  ۱۳۸۹ سه شنبه ۱۰ اسفند
  گروه بورس کالا- انبار گردانی و بسته شدن حساب‌های شرکت‌ها در پایان هر سال، عامل اصلی رشد قیمت آهن در بازار شده است.
 • بازار آهن
  آهن‌آلات رشد نرخ داشت
  ۱۳۸۹ سه شنبه ۱۰ اسفند
  گروه بورس کالا- پس از ثبات دو روزه نرخ میلگرد در بازار آهن در ابتدای هفته جاری، طی مبادلات دیروز این محصول افزایش قیمت را تجربه کرد. میلگرد با رشد 6/0 درصدی در هر کیلوبه 815 تا 820 تومان رسید. تیرآهن نیز مجددا شاهد رشد نرخ در بازار تهران بود؛ به گونه‌ای که این رشد بین 2 هزار و 500 تا 9 هزار تومان در نوسان بود.
 • بازار آلومینیوم
  بازار در انتظار خریداران آلومينيوم
  ۱۳۸۹ سه شنبه ۱۰ اسفند
  گروه بورس کالا- روند بازار آلومینیوم روز گذشته افزایشی بود. به گفته فعالان اقتصادی، با نزدیک شدن به پایان سال، تاجران در بازار آلومینیوم اقدام به افزایش خریدهای خود کرده‌اند. البته آگاهان بازار در این روز از عدم خرید مصرف کنندگان خبر داده و می‌گویند: بازار در انتظار خرید مصرف‌کنندگان است تا نرخ‌ها در روزهای پایانی سال تثبیت شود.
 • تداوم منحنی با ثبات نرخ آهن‌آلات بخش خصوصی
  ۱۳۸۹ سه شنبه ۱۰ اسفند
  گروه بورس کالا- محصولات تولیدی بخش خصوصی ديروز همچنان از ثبات قیمت برخوردار بود. میلگرد تمامی فولادسازان خصوصی بدون تغییر قیمت در بازار غیررسمی عرضه شد.
 • در گفت‌وگو با تولید‌کننده‌ها و کارشناسان بازار ارزیابی شد
  حذف مزيت‌هاي نسبي تولیدفولاد، آری یا خیر؟
  ۱۳۸۹ سه شنبه ۱۰ اسفند
  گروه بورس کالا – در حالی که شرکت‌های فولادسازی مدتي است خود را برای اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها آماده می‌کنند و در جلسات و همایش‌های مختلف تخصصی راهکارهای کاهش انرژی و تغییر تکنولوژی را برای کنار آمدن با این دوره‌گذار بررسی و پیشنهاد می‌دهند، در همين راستا اخیرا طی بخشنامه‌ای وزارت صنایع اعلام کرده از این پس واحدهایی که بخش خصوصی راه‌اندازی می‌کند، علاوه بر انرژی نباید انتظار دریافت مواد اولیه از جمله زغال‌سنگ و سنگ‌آهن از سوی دولت را داشته باشند و دولت تعهدی در این زمینه به واحدها نمی‌دهد.
 • شتاب در اجراي طرح‌هاي فولادي
  ۱۳۸۹ سه شنبه ۱۰ اسفند
  مدیر عامل شرکت ملی فولاد اعلام کرد که با منابع حاصل از فروش مرحله دوم اوراق مشارکت طرح‌های استانی فولاد، پیش‌بینی مي‌شود جهش مناسبی در پیشرفت فیزیکی این طرح‌ها ایجاد شود.