تازه های خبری
بخش کاربری
نیازمندی های صنف آهن ایران
Skip Navigation Links.
تبلیغات

آرشیو اخبار و مقالات


یافت نشد.
صفحه درخواست شده از سوی شما یافت نشد و یا شما دسترسی لازم جهت مشاهده این صفحه را ندارید.


 • رشد نرخ میلگرد فولاد سازان خصوصی
  ۱۳۸۹ يکشنبه ۲۲ اسفند
  گروه بورس کالا- در معاملات دیروزنرخ میلگرد برخی از فولاد سازان خصوصی از جمله فولاد کرمانشاه و بناب رشد اندک 5/0درصد را در هر کیلو تجربه کرد.
 • ديدگاه
  معامله فولاد هرمزگان از نگاهي ديگر
  ۱۳۸۹ يکشنبه ۲۲ اسفند
  محسن پروان سرانجام پس از حرف و حدیث‌هاي فراوان با پرداخت وجه خرید فولاد هرمزگان از سوی فولاد مبارکه، این معامله قطعی شد و فولاد هرمزگان به سایت شماره سه فولاد مبارکه تبدیل شد (سایت1: فولاد مبارکه-سایت 2: فولاد سبا-سایت 3: فولاد هرمزگان) حال در این شرایط گذشته از تاثیراتی که این معامله روی ارزش سهام شرکت فولاد مبارکه در بورس مي‌گذارد، تاثیرات این خرید بر چشم انداز صنعت فولاد در کشور نیز حائز اهمیت است.
 • سنگ‌آهن مرکزی، صادرکننده برتر سال
  ۱۳۸۹ يکشنبه ۲۲ اسفند
  شرکت سنگ‌آهن مرکزی به عنوان صادرکننده برتر سال 89 انتخاب شد.
 • افزایش قیمت یا کاهش هزینه؟
  فولادسازان خصوصی بر سر دوراهی
  ۱۳۸۹ يکشنبه ۲۲ اسفند
  گروه صنعت و معدن- ستار مرادی: افزایش قیمت‌ها یا کاهش هزینه‌ها؛ کدام یک صنعت مادر را نگه مي‌دارد؟ نگرانی صنعتگران از افزایش هزینه‌ها، گزارش‌هایی درباره افزایش قیمت محصولات تولیدکنندگان را در سال آتی به همراه داشته است. راه حل برخی، تلاش بر متقاعد کردن دولت بر افزایش قیمت‌ها بوده است و برخی دیگر روش کاهش هزینه‌هاي تامین انرژی با قیمت‌گذاری ترجیحی را مد نظر دارند. کدام یک از این دو روش در سال آتی عملی خواهد شد؟
 • فولادسازان ژاپني به دنبال جايي امن‌تر
  ۱۳۸۹ شنبه ۲۱ اسفند
  شركتهاي فولادسازي ژاپن از اين پس كارخانه‌هاي خود را در كشورهاي امن‌تري احداث خواهند كرد.
 • سعد محمدي در كنفرانس استانبول:
  توليد مس ايران تا 3 برابر افزايش مي‌يابد
  ۱۳۸۹ شنبه ۲۱ اسفند
  خبرگزاري فارس: مدير عامل شركت ملي صنايع مس ايران اعلام كرد اين شركت قصد دارد ظرفيت توليد مس ايران را با افزايش 3 برابري به 700 هزار تن برساند.
 • در دستور کار قرار گرفت ؛
  بررسی پرونده فولاد هرمزگان دوشنبه در مجلس
  ۱۳۸۹ شنبه ۲۱ اسفند
  نحوه واگذاری پروژه فولاد هرمزگان به شرکت فولاد مبارکه دوشنبه هفته آینده در مجلس شورای اسلامی بررسی می‌شود.
 • تحليلي بر روند بازارآهن قراضه و چشم‌انداز آن
  ۱۳۸۹ شنبه ۲۱ اسفند
  به‌رغم افت و خیزهای ناشی از بحران مالی اقتصادی چهار ساله اخیر جهان، رشد و توسعه صنعت فولاد کشور، نه متناسب با برنامه، در بخش ظرفیت سازی تا حدودی پیگیری شد؛ اما متاسفانه در بخش توسعه متوازن نبوده است. در‌ايران مکررا ارقام جدیدی از استراتژی توسعه‌اين صنعت توسط افرادی که دارای سمت رسمي‌ هم هستند، بیان مي‌شود.
 • طی مبادلات هفته گذشته رخ داد
  افت و خیز قیمت آهن
  بازار تيرآهن
  ۱۳۸۹ شنبه ۲۱ اسفند
  زهرا مسافر- طی هفته گذشته در مجموع قیمت آهن آلات با نوسان همراه بود. به گفته فعالان بازار ، هر سال با نزدیک شدن به روزهای پایانی به علت بسته شدن حساب‌ها و انبارگردانی شرکت‌های فولادی بازار با نوسان قيمتی مواجه مي‌شود؛ به گونه‌اي که طی هفته گذشته نیز‌اين اتفاق در آن رخ داد‌.
 • رشد 14 درصدي تولید فولاد در 11 ماه
  ۱۳۸۹ شنبه ۲۱ اسفند
  طي 11 ماهه منتهي به بهمن ماه سال‌جاري، مجموع توليد محصولات نهايي فولاد مشتمل بر: ورق گرم و ساير محصولات نهايي فولاد توسط واحدهاي توليدكننده بخش دولتي كشور بالغ بر 10ميليون و 598 هزار تن بوده كه نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 14 درصدي را نشان مي دهد.