تازه های خبری
بخش کاربری
نیازمندی های صنف آهن ایران
Skip Navigation Links.
تبلیغات

آرشیو اخبار و مقالات


یافت نشد.
صفحه درخواست شده از سوی شما یافت نشد و یا شما دسترسی لازم جهت مشاهده این صفحه را ندارید.


 • صنعت فولاد هند، خروج از شبه‌قاره
  ۱۳۹۰ شنبه ۴ تير
  پدرام ایزدی - تولیدکنندگان ورق گرم و تسمه در هند در ماهی که گذشت بازارهای صادرات را هدف قرار داده و در دو ماهه اول سال مالی جدید مجموع حجم صادرات خود را به 226 هزار و 380 تن افزایش دادند، درحالی که حجم کل صادرات این محصول در سال مالی فروردین 2010-اسفند 2011 بالغ بر479 هزار و 590 تن بوده است.
 • افزایش دو برابری واردات فولاد به ایران
  ۱۳۹۰ شنبه ۴ تير
  افزایش دو برابری واردات انواع آهن‌آلات طی 10 سال گذشته نشان از مصرف بالای این کالای استراتژیک در کشور دارد این در حالی است که کارشناسان رابطه مستقیمی بین رشد مصرف فولاد و میزان توسعه‌یافتگی کشور‌ها می‌دانند از این رو می‌توان افزایش میزان مصرف در فولاد را به فال نیک گرفت، اما باید به رابطه افزایش مصرف طی سال‌های گذشته و رقم سرانه مصرف نیز توجه داشت، این در حالی است که این میزان مصرف بیشتر از محل واردات تامین شده و تولید فولاد در داخل نتوانسته همپای سرعت مصرف حرکت کند.
 • سیر نزولی قیمت آهن در هفته گذشته
  ۱۳۹۰ شنبه ۴ تير
  گروه بورس کالا – بازار آهن هفته گذشته را با کاهش قیمت میلگرد و تیرآهن سپری کرد و در این میان تنها نرخ تیرآهن سنگین به دلیل رقابت کارگزاران، یک روند رو به رشد محدود و مقطعی را در بازار آزاد ثبت کرد.
 • برآورد‌های متناقض از آینده بازار آهن
  ۱۳۹۰ پنج شنبه ۲ تير
  گروه بورس کالا – منیژه حیاتی: همزمان با این موضوع که نوسان نرخ ارز و نبود پیش‌بینی مشخص از آینده، فرآیند قیمت‌ها در بازار آهن را با روند نزولی همراه کرده است، دیروز در بورس کالا نیز تقاضای زیادی برای میلگرد‌های بخش خصوصی وجود نداشت و در حجم محدودی معامله شدند. ضمن اینکه نرخ این کالاها تغییری نکرد و به دلیل سلف بودن با قیمت 812 تومان معامله شدند.
 • نرخ شمش ثابت، میلگرد باز کاهشی بود
  ۱۳۹۰ پنج شنبه ۲ تير
  گروه بنگاه‌ها - روند نرخ محصولات بخش خصوصی همچنان کاهشی است. در مبادلات چهارشنبه اول تیر ماه جاری میلگرد برخی از فولاد سازان خصوصی از جمله، البرز، کرمانشاه، بناب و ملایر با کاهش قیمت بین 5/0 تا 6/1 درصدی در هر کیلو روبه‌رو شد. نبشی آریان فولاد نیز از کاهش قیمت در بازار غیررسمی برخوردار بود.
 • بازار آهن باز هم نزولی بود
  ۱۳۹۰ پنج شنبه ۲ تير
  گروه بورس کالا - با کاهش نرخ ارز از سوی دولت قیمت آهن نیز در هفته جاری روندی نزولی را طی کرد. در این روز قیمت میلگرد با کاهش 1 تا 2 درصدی مواجه بود و میانگین نرخ میلگرد سایزهای پرمصرف 890 تومان در هر کیلو بود. در همین حال تیرآهن نیز در مبادلات بازار با کاهش نرخ همراه بود این در حالی است که به‌رغم اجازه افزایش قیمت در بورس برای تیرآهن‌های سنگین وزن، اما مبادلات بازار حاکی از تنزل سطح قیمتی است.
 • در معاملات بورس لندن رخ داد رشد نرخ مس، سرب و روی و افت آلیاژ آلومینیوم
  ۱۳۹۰ پنج شنبه ۲ تير
  گروه بورس جهانی – روند قیمت فلزات در معاملات روز 21 ژوئن افزایشی بود. در این روز تنها آلیاژآلومینیوم با کاهش قیمت روبه رو شد و آلومینیوم، مس، سرب، نیکل، قلع و روی نسبت به معاملات روز ماقبل آن با افزایش نرخ روبه‌رو شدند.
 • رشد3/7 درصدی تولید فولاد خام جهان
  ۱۳۹۰ پنج شنبه ۲ تير
  گروه بورس کالا - تولید فولاد خام جهان در 5 ماهه ابتدای سال جاری میلادی با رشد 3/7 درصدی به 629 میلیون و 591 هزار تن رسید. ایران با تولید 5 میلیون و 583 هزار تن فولاد و با رشد 13 درصدی بر رتبه 16 تولیدکنندگان فولاد جهان قرار گرفت.
 • تحولات بازار جهانی و داخلی فولاد
  ۱۳۹۰ پنج شنبه ۲ تير
  مخالفت دولت‌های اروپایی با کمک مالی به یونان چالش جدی را پیش‌روی دولت یونان قرار داده است و احتمال می‌رود فشارها بر دولت پاپاندرو (نخست‌وزیر یونان) برای کاهش بودجه و خصوصی‌سازی شرکت‌های دولتی منجر به بحران سیاسی برای وی شود. ادامه بحران مالی یونان همچنان مانعی بر سر ثبات بازارهای اروپا خواهد ماند.
 • سرمایه گذاری 250 میلیون یورویی در پروژه های فولاد سیرجان
  ۱۳۹۰ پنج شنبه ۲ تير
  کرمان - خبرگزاری مهر: مدیر عامل شرکت ملی فولاد سیرجان از سرمایه گذاری 250 یورویی در پروژه های گندله سازی و کنستانتره سیرجان خبر داد.