تازه های خبری
بخش کاربری
نیازمندی های صنف آهن ایران
Skip Navigation Links.
تبلیغات

آرشیو اخبار و مقالات


یافت نشد.
صفحه درخواست شده از سوی شما یافت نشد و یا شما دسترسی لازم جهت مشاهده این صفحه را ندارید.


 • تدوین برنامه درازمدت برای صنایع
  ۱۳۹۰ سه شنبه ۷ تير
  گروه بنگاه‌ها- زهرا مسافر: اعضای هیات‌مدیره انجمن فولاد پس از گذشت یک سال از آخرین نشست خبری با رسانه‌ها دیروز با حضور در محل این انجمن با تاکید بر لزوم پیشرفت بخش صنعت، برنامه‌ریزی درازمدت دولت در برخورد با این بخش را برای دستیابی به تولیدی پایدار خواستار شدند.
 • نوسان قیمت مقاطع از سوی بخش خصوصی
  ۱۳۹۰ سه شنبه ۷ تير
  گروه بنگاه‌ها- در مبادلات روز گذشته به‌رغم رشد آرام قیمت‌ها در بازار فولاد سازان خصوصی در انتظار تثبیت نرخ بودند.
 • رشد آرام قیمت آهن
  ۱۳۹۰ سه شنبه ۷ تير
  گروه بورس کالا- روز گذشته مبادلات بازار آهن همزمان با افزایش قیمت ارز و همچنین پیش‌بینی‌ها برای تداوم این روند، نسبتا بهبود یافت . در این روز علاوه بر تیرآهن، میلگرد نیز افزایش آرام قیمت را تجربه کرد. میانگین نرخ میلگرد سایزهای پر مصرف 888 تومان شد که نسبت به روز قبل بین 5/0 تا 1 درصد افزایش داشت. در همین حال تیرآهن نیز در تمام سایزها با رشد همراه بود و در سایزهای درشت یا سنگین وزن نیز این رشد محسوس تر بود، به‌طوری‌که تیرآهن سایز 24 شاخه‌ای 33 هزار تومان افزایش داشت.
 • افزایش 60 تومانی ورق در بورس کالا
  ۱۳۹۰ سه شنبه ۷ تير
  آزاده حسینی- گرچه کاهش نرخ ارز و رکود بازار طی هفته گذشته باعث بدبینی فعالان نسبت به آینده و پایین آمدن سطح قیمت‌ها در بازار فولاد شده بود، اما این تفاوت قیمت بین بورس و بازار در مورد ورق تا جایی پیش رفته بود که قیمت‌های ورق در بورس با وجود پایین بودن سطح بازار بیش از 200‌تومان در هر کیلو اختلاف داشت و ایجاد رانت می‌کرد از این رو با توجه به جوی که در بازار حاکم بود، بورس کالا در راستای حذف رانت احتمالی در بازار ورق اجازه رشد 60 تومانی نرخ ورق گرم را داد.
 • 50 درصد مصرف فولاد کشور از واردات تامین می شود
  ۱۳۹۰ سه شنبه ۷ تير
  خبرگزاری موج - قیمت محصولات فولادی کشور تحت تاثیر بازارهای جهانی است و با اندک توجه ای به آمار این صنعت در می یابیم که 50 درصد مصرف این محصولات در ایران از طریق واردات تامین می شود.
 • شاخص بورس اوراق بهادار تهران 525 واحد افت کرد
  ۱۳۹۰ سه شنبه ۷ تير
  به گزارش خبرنگار موج، در بورس اوراق بهادار تهران امروز 267 میلیون سهم و حق تقدم به ارزش 814 هزار و 112 میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت. این معاملات در 13 هزار و 525 دفعه انجام شد و در پی این امر ارزش بورس اوراق بهادار تهران به یک میلیون و 107 هزار و 680 میلیارد ریال رسید.
 • بازار ورق اروپا در هفته ای که گذشت
  ۱۳۹۰ سه شنبه ۷ تير
  مرکز خدمات فولاد ایران- هفته گذشته قیمت فولاد در بازار اروپا به ویژه در مناطق جنوبی افت چشمگیری داشت. یک فولادساز ایتالیایی قیمت ورق گرم خود را حدود 40 یورو افزایش داد و وضعیت بازار ورق گالوانیزه نیز مشابه بود. همچنین قیمت ورق گرم بیش از 30 یورو افت داشت.
 • کاهش قیمت ورق سی آی اس
  ۱۳۹۰ سه شنبه ۷ تير
  مرکز خدمات فولاد ایران- در حالی که تولید کنندگان ورق سی آی اس هنوز تولید جولای را کاملا پیش فروش نکرده اند هفته گذشته مجبور شدند قیمت ها را کاهش دهند. کاهش قیمت ورق در ترکیه و شمال امریکا موجب کاهش قیمت دیگری شده که رقابت فولادسازان داخلی را شدید تر کرده است. از طرفی با رسیدن تعطیلات تابستانی بعید است تقاضا در جنوب اروپا بهبود یابد. البته در شرق اروپا ورق اوکراین خواستار دارد که موجب شده تجار قیمت ها را در این منطقه بالا ببرند.
 • کاهش صادرات فولاد ژاپن در ماه گذشته
  ۱۳۹۰ سه شنبه ۷ تير
  مرکز خدمات فولاد ایران- طبق آمار دولت ژاپن، در ماه مه صادرات فولاد این کشور به 3 میلیون و 200 هزار تن رسید که 6/3 درصد نسبت به آوریل افت داشت و در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 8 درصد کاهش یافت. در حالی که ارزش این میزان صادرات 3 هزار و 800 میلیارد دلار بود و نسبت به ماه قبل 7/4 درصد و در مقایسه با ماه مه سال گذشته 4/9 درصد کاهش ارزش داشت.
 • نخستین واحد صنعتی راور بهره برداری شد
  ۱۳۹۰ سه شنبه ۷ تير
  'شرکت صنعت مس کوه جر' به عنوان نخستین واحد صنعتی راور روز دوشنبه طی مراسمی در این شهرستان به بهره برداری رسید.