تازه های خبری
بخش کاربری
نیازمندی های صنف آهن ایران
Skip Navigation Links.
تبلیغات

آرشیو اخبار و مقالات


یافت نشد.
صفحه درخواست شده از سوی شما یافت نشد و یا شما دسترسی لازم جهت مشاهده این صفحه را ندارید.


 • راهبردهای صنعتی - تجاری پس از ادغام
  ۱۳۹۰ شنبه ۱۱ تير
  از روزی که اولین خبر در خصوص ادغام وزارت صنایع و معادن در وزارت بازرگانی منتشر شد، همواره صنعتگران با دغدغه کم‌رنگ شدن جایگاه، نقش و کارکرد وزارت صنایع و معادن و تقویت امور بازرگانی در فضای سیاست‌گذاری امور کسب و کار کشور، شب‌ها و روزها را سپری کرده‌اند تا اینکه هفته گذشته، نمایندگان یکصد تشکل صنعتی از این فرصت استفاده کرده که با شرکت در نشست هم‌اندیشی وزیر پیشنهادی دولت این جمله را بشنوند که وزارتخانه جدید به مسیری می‌رود که شما صنعتگران بخواهید.
 • برآورد‌های مثبت و منفی از بازار فولاد
  ۱۳۹۰ شنبه ۱۱ تير
  بازارهای داخلی در هفته گذشته شاهد تقویت تقاضا بود، هرچند نسبت به هفته ماقبل ارزش معاملات بورس کاهش یافت، اما قیمت‌ها روند صعودی داشت.
 • سردرگمی بازار آهن در سایه نوسان‌های ارز
  ۱۳۹۰ شنبه ۱۱ تير
  گروه بورس کالا – برای چند هفته پیاپی، نوسان قیمت تیرآهن و میلگرد تحت تاثیر تغییرات قیمت ارز قرار گرفته که بر این اساس هفته گذشته نیز افزایش قیمت این متغیر باعث شد تا رکود معاملات بازار آهن و روند کاهشی قیمت‌ها در آن تغییر جهت داده و عرضه‌کننده‌ها نرخ‌های پیشنهادی خود را بالا ببرند. در نتیجه سطح قیمت میلگرد در بازار آزاد از سطح 885تومان به یک باره از روز دوشنبه رو به رشد گذاشت و به 910 تومان در پایان هفته رسید و تیرآهن نیز به همین شکل حدود 4 تا 5 هزار تومان در هر شاخه افزایش داشت.
 • لزوم توجه ویژه به صنعت ذوب‌آهن کشور
  ۱۳۹۰ شنبه ۱۱ تير
  با توجه به قابلیت‌ها و پتانسیل‌های معادن ایران در زمینه تامین سنگ‌آهن مورد نیاز کارخانه‌های گندله سازی و صنایع تبدیلی وابسته، لزوم توجه و نگاهی ویژه در مورد اصلی‌ترین زنجیره تبدیل سنگ‌آهن به مقاطع فولادی یا همان صنعت ذوب‌آهن، بیش از پیش احساس می‌شود.
 • بورس فلزات لندن گزارش داد: مس مرز 9 هزار دلار را شکست
  ۱۳۹۰ شنبه ۱۱ تير
  طی معاملات روز پنجشنبه در بازار فلزات لندن، مس با افزایش قیمت رو به رو شد و فروش نقدی این فلز نیز با 9 هزار و 301دلار صورت گرفت.
 • بیش از 5/3 میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی در سال 89
  ۱۳۹۰ شنبه ۱۱ تير
  وزیر اقتصاد در خصوص رقم سرمایه گذاری خارجی در سال 89 گفت: هنوز به طور رسمی آماری گزارش نشده اما آخرین رقمی که از مسئولین زیربط سئوال کردم از عدد 3میلیارد و 600 میلیون دلار تجاوز کرده است.
 • اشتغال زایی برای بیش از 56هزار نفر در سال89
  ۱۳۹۰ شنبه ۱۱ تير
  خبرگزاری موج - بر مبنای مجوزهای صادره در سال89، بهره‌برداری معادن با سرمایه‌گذاری پنج تریلیون و 755 میلیارد ریال و اشتغال 10 هزار و 220 نفر بوده است.
 • رشد تولید فولاد خام در بهار به مرز 13درصد رسید
  ۱۳۹۰ شنبه ۱۱ تير
  میزان تولید فولاد خام در کشور در 3 ماهه بهار امسال با متوسط رشد نزدیک به 13درصدی همراه شد.
 • پوشش27 درصدی سود چادرملو در سه ماهه امسال
  ۱۳۹۰ شنبه ۱۱ تير
  شرکت معدنی و صنعتی چادرملو پیش بینی درآمد هر سهم برای سال مالی منتهی به 29 اسفند90 را مبلغ 654 ریال به طور خالص پس از کسر مالیات اعلام کرده بوده این شرکت توانست در سه ماهه اول امسال27 درصد از این پیش بینی را پوشش دهد.
 • رییس اتحادیه کشوری آهن‌فروشان: دولت حمایت کند تا قیمت ثابت بماند
  ۱۳۹۰ شنبه ۱۱ تير
  رییس اتحادیه کشوری آهن‌فروشان با اعلام خبر کاهش قیمت آهن نسبت به هفته گذشته اظهار کرد: از قیمت‌ها با توجه به کاهش نرخ دلار و افزایش عرضه، کاسته شد.