تازه های خبری
بخش کاربری
نیازمندی های صنف آهن ایران
Skip Navigation Links.
تبلیغات

آرشیو اخبار و مقالات


یافت نشد.
صفحه درخواست شده از سوی شما یافت نشد و یا شما دسترسی لازم جهت مشاهده این صفحه را ندارید.


 • تسهیلات ارزان برای صنعتگران
  ۱۳۹۰ يکشنبه ۱۲ تير
  دنیای اقتصاد- پیش از این سرپرست وزارت صنایع و معادن از پرداخت 30 میلیارد دلار اعتبار از محل منابع بانکی و صندوق توسعه ملی خبر داده بود؛ تا اینکه روز گذشته رییس‌جمهور «محمود احمدی‌نژاد» در مراسم سالروز صنعت و معدن وعده داد که 10 میلیارد دلار تسهیلات ارزان با کارمزد دو درصدی از محل صندوق توسعه ملی به صنعتگران و معدنکاران به زودی پرداخت خواهد شد. این خبر در شرایطی اعلام می‌شود که فعالان صنعتی کمبود سرمایه در گردش را یکی از چالش‌های جدی خود می‌دانند.
 • کاهش واردات قراضه در شرق آسیا
  ۱۳۹۰ يکشنبه ۱۲ تير
  مرکز خدمات فولاد ایران- حجم واردات قراضه در شرق آسیا به شدت کاهش یافته است. باران های موسمی منجر به کاهش فعالیت های ساختمانی شده به همین دلیل تقاضای محصولات تمام شده نیز پایین آمده است.
 • رقابت فولادسازان برای بقا در بازار
  ۱۳۹۰ يکشنبه ۱۲ تير
  وضعیت در بازار صادراتی شمش و محصولات طویل در سی آی اس هر روز با رکود بیشتری همراه می‌شود. صادرکنندگان با مشاهده رکود در بازار تقاضا از سوی مقاصد اصلی فروش همچنان روند رو به نزول را دنبال می‌کنند.
 • ثبات نرخ مقاطع فولادسازان خصوصی
  ۱۳۹۰ يکشنبه ۱۲ تير
  گروه بنگاه‌ها – به‌رغم روند افزایشی نرخ مقاطع فولادی طی هفته گذشته، اما در مبادلات دیروز این محصولات باثبات قیمت روبه‌رو بود.
 • دغدغه‌ اصلی تولید کنندگان و صنعتگران
  ۱۳۹۰ يکشنبه ۱۲ تير
  اصلاح سیاست‌های کلان مالی و ارزی دولت، همواره یکی از دغدغه‌های اصلی تولیدکنندگان، صنعتگران و بازرگانان بوده است. با افزایش نرخ ارز دوباره بنگاه‌های صنعتی و سرمایه‌گذاران به تکاپو افتاده‌اند تا این سیاست ارزی را با استراتژی صنعتی و تجاری خود هماهنگ کرده و آثار مثبت و منفی حاصل از آن را مدیریت کنند.
 • تحلیل SG از بازار مس
  ۱۳۹۰ يکشنبه ۱۲ تير
  در اولین روز از ماه جولای سال 2011 قیمت (نقدی) مس در بورس فلزات لندن افزایش یافت و به بالاترین حد طی حدود نه هفته اخیر رسید که گفته می شود افزایش امیدواری به کاهش بحران مالی و اقتصادی یونان از عوامل اصلی مؤثر در این رابطه بوده است.
 • افزایش ظرفیت تولید فولاد ترکیه
  ۱۳۹۰ يکشنبه ۱۲ تير
  رئیس اتحادیه تولیدکنندگان فولاد ترکیه اعلام نمود که ظرفیت تولید بیلت فولادی این کشور از 4/35 میلیون تن در سال 2010 به حدود 42 میلیون تن در سال 2015 برسد.
 • افت قیمت آهن قراضه وارداتی در هند
  ۱۳۹۰ يکشنبه ۱۲ تير
  در هفته گذشته قیمت آهن قراضه وارداتی در هند به دلیل کناره گیری خریداران از بازار تا روشن شدن شرایط بازار با کاهش مواجه بود.
 • بازار فولاد امارات
  ۱۳۹۰ يکشنبه ۱۲ تير
  مرکز خدمات فولاد ایران- قیمت پیشنهادی ورق به امارات 10 دلار کاهش یافته ولی تقاضای خوبی دارد. ورق گرم خاور میانه 720 تا 730 دلار سی اف آر امارات خریداری شده و محصول خاور دور 700 تا 720 دلار سی اف آر . در حالی که قیمت های پیشنهادی قبلی 750 تا 760 دلار سی اف آر بود و در 740 دلار معامله شد.
 • توربین های بادی و افزایش تقاضای فولاد ترکیه
  ۱۳۹۰ يکشنبه ۱۲ تير
  مرکز خدمات فولاد ایران- با بهبود ساخت توربین های بادی در ترکیه، مصرف فولاد ساختمانی در این کشور افزایش می یابد. تا سال 2023 میزان فروش این محصولات به 5 میلیارد دلار نیز خواهد رسید. همچنین فروش فولاد ساختمانی ترکیه به کشور های همسایه برای پروژه های توربین های بادی نیز در مدت مشابه در همین سطوح رشد خواهد کرد.