تازه های خبری
بخش کاربری
نیازمندی های صنف آهن ایران
Skip Navigation Links.
تبلیغات

آرشیو اخبار و مقالات


یافت نشد.
صفحه درخواست شده از سوی شما یافت نشد و یا شما دسترسی لازم جهت مشاهده این صفحه را ندارید.


 • ثبات قیمت فولاد خصوصی
  ۱۳۹۰ چهارشنبه ۱۵ تير
  در معاملات دیروز بازار آهن، فولادسازان خصوصی مجددا نرخ‌های خود را به صورت ثابت و بدون نوسان قیمت به خریداران پیشنهاد دادند.
 • تداوم نوسان قیمت میلگرد و تیرآهن
  ۱۳۹۰ چهارشنبه ۱۵ تير
  گروه بورس کالا – روز گذشته همزمان با کاهش قیمت ارز نرخ میلگرد هم در بازار با کاهش مواجه شد. در همین حال تیرآهن که در این هفته روند صعودی داشت نیز با افت همراه شد. البته میزان افت میلگرد اندک بوده و میانگین نرخ میلگرد سایز‌های 14 تا 18 معادل 898 تومان بود و تیرآهن نیز در بازار با افت یک هزار و 500 تا 7 هزار تومانی در هر شاخه مواجه شد.
 • رشد نرخ سرب و روی و افت آلومینیوم، مس و قلع
  ۱۳۹۰ چهارشنبه ۱۵ تير
  گروه بورس جهانی – روند قیمت فلزات در معاملات روز 4 جولای کاهشی بود. در این روز نرخ آلیاژآلومینیوم، مس، آلومینیوم، نیکل و قلع نسبت به معاملات هفته ماقبل آن با کاهش روبه‌رو شد، اما نرخ سرب و روی در این روز رشد داشت.
 • کاهش تقاضای اسلب صادراتی سی آی اس
  ۱۳۹۰ چهارشنبه ۱۵ تير
  مرکز خدمات فولاد ایران- تقاضای اسلب صادراتی سی آی اس کاهش یافته است. خریدارن اسلب در خاوردور، شمال آمریکا و اروپا بر این باورند که قیمت ها در آینده پایین خواهد آمد به همین دلیل خرید محصولات فصل سوم را به تعویق انداخته اند.
 • بازار فولاد جهان در ماه گذشته
  ۱۳۹۰ چهارشنبه ۱۵ تير
  مرکز خدمات فولاد ایران- طبق گزارش موسسه مپس، در ماه ژوئن قیمت انواع محصولات فولادی در سراسر جهان نزولی بود. چرا که تقاضا کاهش یافت. طبق انتظار خریداران از معامله در تناژ بالا خودداری کردند چون نسبت به آینده بازار ورق و مقاطع نا مطمئن بودند. در نتیجه مدت زمان تحویل کالا توسط کارخانه ها کوتاه تر شد.
 • افتتاح خط تولید میلگرد کارخانه نورد آریان فولاد ( گزارش تصویری )
  ۱۳۹۰ چهارشنبه ۱۵ تير
  بوئین زهرا- بهره برداری از خط تولید میلگرد 800 هزار تنی آریان فولاد در شهرستان بویین زهرا روز سه شنبه با حضور سرپرست وزارت صنایع و تعدادی از مسوولان محلی آغاز شد.
 • صادرات فولاد ژاپن نزولی اما واردات رو به بالا
  ۱۳۹۰ چهارشنبه ۱۵ تير
  مرکز خدمات فولاد ایران- به گزارش انجمن آهن و فولاد ژاپن حجم صادرات فولاد ژاپن در ماه مه افتی 8 درصدی را نسبت به مدت مشابه سال گذشته تجربه کرده و به 3 میلیون و 310 هزار تن رسیده است. اما رشد شدید واردات و رسیدن آن به بالاترین حد طی 6 سال گذشته تعجب بسیاری از فعالان بازار را بر انگیخته است.
 • آخرین تحولات بازار سنگ آهن
  ۱۳۹۰ چهارشنبه ۱۵ تير
  مرکز خدمات فولاد ایران- تقاضای پایین فولاد موجب شده قیمت نقدی سنگ آهن در چین به کف سه ماه اخیر برسد چون کارخانه ها تمایلی به خرید در تناژ بالا نداشتند. روز جمعه قیمت سنگ آهن پس از دو هفته به دنبال افزایش جزیی خرید ها بالا رفت. ولی تجار ثبات این روند را بعید می دانند. چرا که محدودیت نقدینگی خرید ها را کاهش داده است.
 • بازار فولاد چین در چه حال است
  ۱۳۹۰ چهارشنبه ۱۵ تير
  قیمت قراضه در بازار شمال چین از اواخر هفته قبل روندی نزولی گرفت چرا که فولادسازان بسیاری قیمت خرید را از اول جولای با توجه به رکود بازار کاهش دادند. کارخانه ها قیمت خرید را 8 دلار در هر تن کاهش دادند و به 575 تا 589 دلار در هر تن با 17 درصد مالیات بر ارزش افزوده رساندند.
 • آخرین تحولات بازار فولاد ترکیه
  ۱۳۹۰ چهارشنبه ۱۵ تير
  حجم صادرات قراضه سنگین کلاس 1 و 2 از شمال اروپا به ترکیه افزایش یافته و نشانگر آن است که قیمت قراضه به آرامی رو به بالاست. محدودیت عرضه صادراتی از شمال اروپا به قیمت ها اجازه رشد داده است. هفته گذشته یک محموله قراضه 20-80 انگلیس 464 دلار سی اف آر ترکیه معامله شد. در حالی که یک هفته قبل قیمت 455 دلار در هر تن بود.