تازه های خبری
بخش کاربری
نیازمندی های صنف آهن ایران
Skip Navigation Links.
تبلیغات

آرشیو اخبار و مقالات


یافت نشد.
صفحه درخواست شده از سوی شما یافت نشد و یا شما دسترسی لازم جهت مشاهده این صفحه را ندارید.


 • بازار فولاد چین در کوتاه مدت صعودی
  ۱۳۹۰ پنج شنبه ۲۳ تير
  مرکز خدمات فولاد ایران- افزایش تقاضا و کاهش موجودی ها بازار فولاد چین را به حرکت وا داشته است. گرچه ادامه این روند مشخص نیست، به نظر برخی از تحلیلگران ماندگاری بهبود بازار ممکن است چون پروژه های ساختمانی دولت به خوبی در حال کار است.
 • تعطیلی خطوط فرسوده فولاد در چین
  ۱۳۹۰ پنج شنبه ۲۳ تير
  مرکز خدمات فولاد ایران- دولت چین اهداف مورد نظر برای تعطیلی خطوط تولید فرسوده آهن و فولاد را تغییر داد. چرا که این کشور با شدیدترین کمبود برق سال های اخیر روبروست که از سال 2004 بی سابقه بوده است. طبق آمار جدید، امسال باید از خطوط تولید فرسوده سنگ آهن ظرفیتی معادل 31 میلیون و 220 هزار تن در سال تعطیل شود و 27 میلیون و 940 هزار تن در سال از خطوط تولید قدیمی فولاد منحل شود، که نسبت به آمار قبلی ماه مه به ترتیب 19 و 6 درصد افزایش یافته است.
 • مجتمع ذوب و ریختگری پیوسته فولاد عجب شیر افتتاح شد
  ۱۳۹۰ پنج شنبه ۲۳ تير
  با حضور محمود احمدی‌نژاد رییس‌جمهوری اسلامی ایران، مجتمع ذوب و ریختگری پیوسته فولاد شهرستان عجب شیر صبح روز پنج شنبه به بهره‌برداری رسید.
 • افتتاح مجتمع ریخته گری پیوسته فولاد شاهین
  ۱۳۹۰ پنج شنبه ۲۳ تير
  خبرگزاری موج - مجتمع ریخته گری پیوسته فولاد شاهین واقع در شهرستان بناب با حضور رییس قوه مجریه افتتاح شد.
 • ثبات نرخ فولاد خصوصی در بورس کالا
  ۱۳۹۰ پنج شنبه ۲۳ تير
  گروه بورس کالا – منیژه حیاتی: معاملات دیرهنگام رینگ فولادی‌ها که به دلیل انجام مراسم عرضه اولین محموله نفت تا بعدازظهر به وقفه افتاده بود دیروز در حالی انجام شد که محصولات عرضه شده بدون تغییر قیمت معامله شد.
 • حرکت اژد‌ها و تاثیرآن بر بازار فولاد
  ۱۳۹۰ چهارشنبه ۲۲ تير
  مصرف داخلی محصولات تخت در چین در ماه‌های تیر و مرداد کاهش می‌یابد. در سال‌های قبل، بازار داخلی چین در بخش مصرف روند ثابتی داشت و در تابستان شاهد افزایش تدریجی قیمت‌ها بودیم که علت این امرکاهش نیافتن شاخص‌های تولید در ماشین‌سازی، صنایع نفت و گاز و ساخت‌و‌ساز در سه ماهه اول سال‌های 2009 و 2010 میلادی بود. در سال جاری، آسیب‌های وارده بر صنایع مصرف‌کننده که ناشی از افزایش میزان تخفیف و گرانی نفت و بنزین بود، تاثیری منفی بر مصرف محصولات تخت در چین داشت.
 • بازار سنگ آهن
  ۱۳۹۰ چهارشنبه ۲۲ تير
  مرکز خدمات فولاد ایران- سه شرکت معدنی بزرگ دنیا در تلاشند با کنترل میزان معاملات سنگ آهن و از طریق برقراری مناقصه قیمت های بازار نقدی را بالا نگه دارند ازاین رو با توجه به روند نزولی بازارهای فولاد، حاشیه سود کارخانه ها را محدودتر می سازند.
 • بازار قراضه آسیا در چه حال است
  ۱۳۹۰ چهارشنبه ۲۲ تير
  مرکز خدمات فولاد ایران- بازار قراضه ترکیه رو به بهبود است که بهبود بازار بیلت و میلگرد داخلی کمک کننده بوده با این حال بازار صادرات خیلی قوی نیست. آخرین معامله در 480 دلار سی اف آر برای قراضه خرد شده شنیده شده است.
 • بازار فولاد چین
  ۱۳۹۰ چهارشنبه ۲۲ تير
  مرکز خدمات فولاد ایران- تقاضای پایین بازار های جهانی موجب شد تا صادرات محصولات فولادی چین در ماه ژوئن 10 درصد نسبت به ماه مه کاهش یابد. قابل ذکر است این سومین ماه متوالی است که صادرات فولاد چین کاهش یافته است.
 • تولید فولاد جهان رو به بالا
  ۱۳۹۰ چهارشنبه ۲۲ تير
  مرکز خدمات فولاد ایران- طبق آخرین گزارش موسسه مپس تولید فولاد خام جهان در سال جاری 2/7 درصد افزایش یافته به یک میلیارد و 568 میلیون تن خواهد رسید. در حالی که تولید سال 2010 طبق آخرین آمار یک میلیارد و 463 میلیون تن بوده است.