تازه های خبری
بخش کاربری
نیازمندی های صنف آهن ایران
Skip Navigation Links.
تبلیغات

آرشیو اخبار و مقالات


یافت نشد.
صفحه درخواست شده از سوی شما یافت نشد و یا شما دسترسی لازم جهت مشاهده این صفحه را ندارید.


 • افزایش اوراق کردن کشتی در ترکیه
  ۱۳۹۰ شنبه ۱ مرداد
  مرکز خدمات فولاد ایران- اوراق کنندگان کشتی در ترکیه امسال 210 کشتی را اوراق کردند و از آنها 390 هزار تن قراضه بدست آوردند در حالی که سال 2010، 423 هزار تن قراضه از این راه تامین شده بود.
 • بازار سنگ آهن
  ۱۳۹۰ شنبه ۱ مرداد
  مرکز خدمات فولاد ایران- قیمت نقدی سنگ آهن و بازار فیوچرز فولاد چین روز سه شنبه با ثبات بود چون خریداران علی رغم خوش بینی بازار به آینده دراز مدت، نسبت به ماندگاری رشد قیمت های اخیر تردید داشتند.
 • کاهش قیمت میلگرد
  ۱۳۹۰ پنج شنبه ۳۰ تير
  گروه بورس کالا – نرخ میلگرد در مبادلات دیروز پس از مدت‌ها ثبات اندکی کاهش یافت. در این روز میلگرد در سایز‌های مختلف با کاهش 5/0 درصدی مواجه شد. همچنین تیرآهن نیز که در روز‌های اخیر کاهش قیمت را تجربه کرده بود دیروز با نوسان نرخ روبه‌رو شد، به طوری که سایز‌های سبک با کاهش قیمت و سایز‌های سنگین رشد بها را تجربه کردند.
 • کاهش اندک نرخ مقاطع در بازار غیررسمی
  ۱۳۹۰ پنج شنبه ۳۰ تير
  گروه بنگاه‌ها- در پنجمین روز از هفته مبالاتی جاری روند باثبات قیمت مقاطع در بازار غیر‌رسمی متوقف شد.
 • میلگرد 800 تومانی بدون خریدار باقی ماند
  ۱۳۹۰ پنج شنبه ۳۰ تير
  گروه بورس کالا –منیژه حیاتی: با عرضه محصول فولادسازان خصوصی در روز چهارشنبه، رینگ فولاد این هفته را بدون حضور شرکت‌های دولتی به کار خود پایان داد و به دلیل کاهش قیمت‌ها در بازار آزاد رکود زیادی بر معاملات به خصوص معاملات نقدی حاکم شد به طوری که در یک اتفاق کم سابقه میلگرد 800 تومانی فولاد خراسان نیز بدون خریدار باقی ماند.
 • سردرگمی‌در بازار مس
  ۱۳۹۰ پنج شنبه ۳۰ تير
  در اوایل سال 2011 میلادی، قیمت مس برای مدت کوتاهی از پنج رقم فراتر رفته و در فروردین ماه، معاملات نقدی این فلز با ارزش در بازار رسمی‌بورس فلزات لندن به هر تن 10148 دلار رسید. در روزهای باقیمانده از سال قیمت این محصول عمدتا بین هر تن 9 هزار و 10 هزار دلار در نوسان بود.
 • شرایط فروش فولاد‌ خارج از بورس
  ۱۳۹۰ پنج شنبه ۳۰ تير
  گروه بورس کالا – حدود شش ماهی که طبق مصوبه هیات وزیران تولیدکنندگان فولاد مکلف به عرضه محصولاتشان در بورس کالا شدند این تکلیف به عرضه در بورس که همزمان شد با اجرایی شدن هدفمندی یارانه‌ها‌، کنترل دستوری قیمت‌ها را نیز به همراه داشت، از این رو بسیاری از تولیدکنندگانی که مجبور به عرضه در بورس شدند رقابت با تولید‌کنندگان بزرگ دولتی را در صورت یکسان بودن نرخ‌ها ناعادلانه دانستند، در همین حال گرچه عرضه شمش ارزان فولاد خوزستان به عنوان ابزاری تشویقی در ازای عرضه در بورس در نظر گرفته شد، اما به دلیل نامنظم بودن و اجرایی نشدن این طرح در ابعاد کلی بسیاری از تولیدکنندگانی که محصول در بورس کالا فروختند موفق به دریافت شمش نشدند، این درحالی است که طبق قانون مکلف به عرضه در بورس بودند در حالی که مجبور بودند برای تهیه شمش از بازار‌های خارجی با مشکلات عدیده‌ای که دارد محصولی با هزینه تمام شده بالا را در کنار تولید کنندگان بزرگ دولتی عرضه کنند.
 • مس 9 هزار و 754.50 دلار بر تن معامله شد
  ۱۳۹۰ پنج شنبه ۳۰ تير
  خرید نقدی مس در آخرین ساعات معاملاتی روز سه شنبه در بورس لندن(بیست و هشتم تیر ماه) با نرخ 9 هزار و 754.50 دلار بر تن معامله شد.
 • ایجاد اشتغال 120 نفری در معدن مس جیرفت
  ۱۳۹۰ پنج شنبه ۳۰ تير
  مدیرکل صنایع و معادن جنوب استان کرمان گفت: معدن مس سرگز جیرفت 13 میلیون و 200 هزار تن ذخیره دارد و برای 120 نفر ایجاد اشتغال می‌کند.
 • کرمان قطب تولید مس دنیا است
  ۱۳۹۰ پنج شنبه ۳۰ تير
  نجار استاندار کرمان در بازدید از صنایع مس باهنر کرمان گفت خوشبختانه با وجود معادن غنی مس استان کرمان قطب تولید مس و محصولات مسی در دنیا است.