تازه های خبری
بخش کاربری
نیازمندی های صنف آهن ایران
Skip Navigation Links.
تبلیغات

آرشیو اخبار و مقالات


یافت نشد.
صفحه درخواست شده از سوی شما یافت نشد و یا شما دسترسی لازم جهت مشاهده این صفحه را ندارید.


 • بازار آهن ثبات نسبی میلگرد
  ۱۳۹۰ يکشنبه ۲ مرداد
  گروه بورس کالا – روز گذشته نرخ میلگرد با ثبات نسبی همراه بود و بیشتر سایز‌ها تغییر قیمتی نداشت و تنها میلگرد سایز 16 با کاهش 5/0 درصدی همراه بود. در همین حال تیرآهن در سایز‌های سبک رشد قیمت را تجربه کرده و تا سایز 22 رشد قیمت داشت. در همین حال سایز 24 کاهش 2 هزار و 500 تومانی در هر شاخه را تجربه کرد و سایز 27 نیز بدون تغییر نسبت به آخرین مبادلات باقی ماند.
 • عرضه محصول 13 شرکت دولتی و خصوصی در رینگ فولاد
  ۱۳۹۰ يکشنبه ۲ مرداد
  گروه بورس کالا – عرضه 12 فولادساز خصوصی و دولتی امروز انجام خواهد شد. بر این اساس ذوب‌آهن اصفهان عرضه محصولات سلف 31 شهریور ماه خود را در حالی آغاز خواهد کرد که نرخ پیشنهادی آن، 8889 ریالی است که در آخرین معامله در رقابت کشف شده بود.
 • مقاومت تیرآهن شکسته شد، میلگرد ارزان شد
  ۱۳۹۰ شنبه ۱ مرداد
  گروه بورس کالا – هفته گذشته بازار آهن با رکود زیادی همراه شد که نتیجه آن پیشنهاد میلگرد و تیرآهن با نرخ‌های پایین تر از سوی فروشندگان بود، به طوری که قیمت میلگرد از میانگین 890 در بازار آزاد به 880 تا 855 تومان رسید . تیرآهن هم که تلاش زیادی برای نگه داشتن سطح قیمت‌های آن در هفته قبل شده بود در این هفته با کاهش همراه شد، به طوری که سایزهای پر مصرف آن تا 2 هزار تومان پایین آمد، اگرچه در پایان هفته سایزهای بالای تیرآهن دوباره با رشد قیمت مواجه شد و به نظر می‌رسد همچنان بازارسازی تجار روی آنها ادامه دارد.
 • افزایش 11 درصدی تولید فولاد خام ایران
  ۱۳۹۰ شنبه ۱ مرداد
  تولید جهانی فولاد خام در ماه ژوئن سال جاری با افزایش 8 درصدی نسبت به مدت مشابه در سال قبل به 128 میلیون تن رسید.
 • ورود فولاد بخش‌خصوصی به بورس در صورت تامین شمش با قیمت ترجیحی
  ۱۳۹۰ شنبه ۱ مرداد
  خبرگزاری فارس: نایب رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد در واکنش به ابلاغ مصوبه دولت برای عرضه فولاد تمام تولید داخل در بورس کالاگفت: مصوبه‌ای در این مورد به فولاد سازان بخش خصوصی ابلاغ نشده اما اگر شمش با قیمت ترجیحی در اختیار این تولید کنندگان قرار گیرد، امکان عرضه محصولاتمان در بورس فراهم می‌شود.
 • واحدهای تولید فولاد ملزم به عرضه محصولات خود در بورس شدند
  ۱۳۹۰ شنبه ۱ مرداد
  سخنگوی وزارت بازرگانی گفت: کلیه واحدهای تولید فولاد ملزم به عرضه محصولات خود در بورس کالا شدند.
 • رتبه تولید فولاد و سیمان ایران در جهان ارتقا یافت
  ۱۳۹۰ شنبه ۱ مرداد
  تهران - سرپرست وزارت صنایع و معادن اعلام کرد: در دولتهای نهم و دهم ظرفیت تولید صنایع فولاد، سیمان و مواد معدنی کشور دو برابر گذشته بوده، و در این سال ها رتبه ایران در مقایسه با سایر کشورهای جهان ارتقا یافته است.
 • افتتاح کارخانه تولید لوله مسی در کرمان توسط رییس جمهور ( گزارش تصویری )
  ۱۳۹۰ شنبه ۱ مرداد
  بهره برداری از کارخانه تولید لوله مسی یکی از طرحهای توسعه کارخانه مس شهید باهنر کرمان برای تولید سه هزار تن لوله با روش جدید و فناوری روز دنیا با حضور رییس جمهور در جاده باغین کرمان آغاز شد.
 • قراضه ابزار کلاهبرداری
  ۱۳۹۰ شنبه ۱ مرداد
  مرکز خدمات فولاد ایران- یک گروه کنترل کننده در لندن که پیگیری معاملات غیر قانونی را می نماید نسبت به معاملات غیر واقعی قراضه هشدار داد. کمیسیون خلاف های تجاری بخشی از اتاق بازرگانی جهانی است. این کمیسیون اعلام کرده که بعضی از معاملات مشکوک قراضه سنگین را کشف کرده است. بطور مثال در یکی از این معاملات یک محموله قراضه سنگین کانتینر شده از مقصد شمال ایتالیا برای یک خریدار در استرالیا به بنادر آسیا حمل شده است.
 • کاهش قیمت قراضه در آلمان
  ۱۳۹۰ شنبه ۱ مرداد
  مرکز خدمات فولاد ایران- قیمت قراضه ماه جولای در آلمان کاهش یافته البته میزان افت قیمت این محصول متفاوت بوده است. یکی از تجار در شمال آلمان قیمت قراردادهای قراضه را در ماه جاری 15 یورو هر تن پایین آورده است. بسته به منطقه و کارخانه قیمت قراضه در این کشور بین 5 تا 15 یورو هر تن کاهش یافته است.