تازه های خبری
بخش کاربری
نیازمندی های صنف آهن ایران
Skip Navigation Links.
تبلیغات

آرشیو اخبار و مقالات


یافت نشد.
صفحه درخواست شده از سوی شما یافت نشد و یا شما دسترسی لازم جهت مشاهده این صفحه را ندارید.


 • اعطای تسهیلات به صنعتگران بدون وثیقه بانکی
  ۱۳۹۰ چهارشنبه ۵ مرداد
  گروه بنگاه‌ها- زهرا مسافر: حسن مصیب‌زاده، مدیر عامل ذوب آهن البرز تاکستان خواستار حذف وثیقه از سوی شبکه بانکی به صنعتگران به منظور تامین مواد اولیه شد.
 • بازار قراضه جنوب اروپا
  ۱۳۹۰ چهارشنبه ۵ مرداد
  مرکز خدمات فولاد ایران- قیمت قراضه در جنوب اروپا از اواخر ژوئن تا کنون با ثبات بوده است. همیشه قیمت قراضه ایتالیا از اسپانیا بالاتر است ولی فعالان بازار امیدوارند افزایش تقاضا موجب رشد قیمت قراضه اسپانیا در آینده نزدیک گردد. اسپانیایی ها بر خلاف کارخانه های ایتالیایی در آگوست کار می کنند و موجودیشان در حال حاضر کم است.
 • رکود در بازار مواد اولیه فولاد شدت گرفت
  ۱۳۹۰ سه شنبه ۴ مرداد
  قیمت مواد اولیه‌ای که در تولید فولاد به کار می‌رود در هفته گذشته از روند تقریبا ثابتی برخوردار بوده و در مقایسه با قیمت هفته قبل افت جزئی گزارش شده است.
 • مقاومت خصوصی‌ها در برابر کاهش قیمت فولاد
  ۱۳۹۰ سه شنبه ۴ مرداد
  گروه بنگاه‌ها – به‌رغم کاهش قیمت میلگرد در بازار تهران، اما فولادسازان خصوصی نسبت به این افت نرخ مقاومت کردند. در معاملات دیروز، به‌جز کاهش 5 تا 10 تومانی نرخ میلگرد فولاد البرز، مابقی شرکت‌ها میلگرد تولیدی خود را بدون تغییر در بازار غیررسمی عرضه کردند.
 • تیر آهن روی ارزانی را هم دید
  ۱۳۹۰ سه شنبه ۴ مرداد
  گروه بورس کالا – پس از هفته‌ها افزایش قیمت تیرآهن این کالا دیروز در بازار روند نزولی به خود گرفت که البته در مورد بسیاری از سایزهای این نوسان محدود بود. دیروز در معاملات تیرآهن سایزهای 14 و 16 و 20 یک هزار تومان، سایز 18 معادل 2 هزار تومان سایز 24، 38 هزار تومان، سایز 27 نیز 3 هزار تومان ارزان شد. قیمت میلگرد نیز در سایزهای بالا تا 5 تومان افزایش داشت.
 • انتخاب مدیرعامل بورس کالا به هفته آتی موکول شد
  ۱۳۹۰ سه شنبه ۴ مرداد
  گروه بورس کالا- با انتخاب رییس و نایب رییس هیات‌مدیره بورس کالا در جلسه دوشنبه هفته گذشته، اعضا انتخاب مدیرعامل بورس کالا را به هفته آتی موکول کردند.
 • بازار ورق شمال اروپا
  ۱۳۹۰ سه شنبه ۴ مرداد
  مرکز خدمات فولاد ایران- هفته اخیر بازار ورق شمال غرب اروپا ساکت بود چرا که تعطیلات ادامه دارد و تقاضا نیست.
 • بازار ورق چین
  ۱۳۹۰ سه شنبه ۴ مرداد
  مرکز خدمات فولاد ایران- کمبود موجودی و بهبود جو بازار، موجب رشد قیمت ورق گرم چین شد. تجار خرید ها را بالا برده و کمتر عرضه می کنند چون امیدوارند قیمت ها ماه آینده افزایش یابد.
 • بازار ورق روسیه پر رونق
  ۱۳۹۰ سه شنبه ۴ مرداد
  مرکز خدمات فولاد ایران- بازار ورق روسیه با فعالیت بالای خریداران روبرو شده است. تقاضای همه بخش های مصرف کننده مطلوب می باشد. با این که قیمت ورق سرد تولید داخل بر خلاف انتظار رشد قیمت 3 تا 4 دلاری در هر تن در ماه جاری، نسبت به ژوئن کاهش داشته، تولید کنندگان ورق گالوانیزه موفق شده اند قیمت های جولای را با توجه به تقاضای مطلوب بازار بالا ببرند.
 • بازار مقاطع ترکیه
  ۱۳۹۰ سه شنبه ۴ مرداد
  مرکز خدمات فولاد ایران- تولید کنندگان مقاطع ترکیه همچنان در بازار داخلی فعالیت بیشتری دارند تا بازار صادرات، چون تقاضای جهانی پایین است. اوایل هفته ترک ها میلگرد تولید آگوست را در بازار صادرات 730 تا 740 دلار فوب عرضه کردند و شایعاتی از قیمت پیشنهادی 740 تا 750 دلار فوب نیز شنیده شد. ولی سرانجام قیمت نهایی پیشنهادات هفته قبل 730 تا 745 دلار فوب بود.